Олександр Бригинець: екскурсії на БРДМ руйнують Смотрицький каньйон

Відомий політик, журналіст, Член Головної ради Українського товариства охорони пам’яток історії та культури киянин Олександр Бригинець звернувся до міністра внутрішніх справ України із заявою на кам’янецьку міліцію.

Зокрема, О. Бригинець пише, що правоохоронці Кам’янця-Подільського не вбачають ніякого правопорушення у діях підприємця, який проводить екскурсії на БРДМі по геологічній пам’ятці природи загальнодержавного значення – Смотрицькому каньйону, – що руйнує рослинність, призводить до знищення природного ландшафту та видів, що охороняються.

Колишній нардеп зазначив: «Міліція не звернула увагу на моє звернення та заяву Національного екологічного центру про те, що відповідні туристичні прогулянки є прямим порушенням законодавства і є забороненими. А між тим, такі дії суперечать ст.6 Положення про пам’ятку. Можу висловити припущення, що міліція не знала, що туристичні прогулянки на БРДМі є порушенням законодавства і не розуміє, яку цінність має Смотрицький каньйон…»

kanyon

Смотрицький каньйон

Для того, щоб донести до правоохоронців цінність Смотрицького каньйону, О. Бригинець просить міністра провести семінар для працівників правоохоронних органів за участі екологів та розповсюдити пам’ятки для охоронців щодо небезпеки порушення законодавства такого типу й про відповідальність за його недотримання.

Довідково: Каньйон у Кам’янці-Подільському – геологічна пам’ятка природи загальнодержавного значення, що має вік понад 2 млн. років. Каньйон має виняткову природоохоронну цінність і є місцем поширення унікальних видів тварин та рослин, занесених до Червоної книги України. Смотрицький каньйон також – водно-болотне угіддя міжнародного значення. Пам’ятка природи входить до складу Національного природного парку «Подільські Товтри» і є одним із «Семи чудес України».

Теги: ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 3

  1. А який БРДМ може бути в цьому раю? Туристів краще возити в кареті з коником.

  2. понти бригінця

  3. Міліція Хмельниччини бездіє вже давно! Завтра Аваков приїде і “пісня” буде про те,як все добре.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.