Депутатам пропонують ухвалити програму збереження об’єктів культспадщини Хмельницької області до 2020 року

Депутати Хмельницької обласної ради планують затвердити програму збереження об’єктів культурної спадщини Хмельницької області на 2015-2020 роки.

Такий проект виноситься на розгляд чергової сесії облради 26 грудня.

Метою програми є створення більш сприятливих умов для розвитку сфери охорони культурної спадщини, забезпечення належного рівня збереженості та використання об’єктів культурної спадщини в суспільному житті.

Основними завданнями є проведення ремонтно-реставраційних робіт на пам’ятках архітектури та містобудування національного значення; сприяння залученню інвестицій у діяльність щодо збереження, реставрації, реабілітації і використання пам’яток; укладення охоронних договорів між органом охорони культурної спадщини та власниками і користувачами пам’яток.

Загальний уошторис програми становить 58 млн. 222 тис. грн., у тому чисті за рахунок обласного бюджету 41 млн. 192 тис. грн.,   місцевих бюджетів 6 млн. 250 тис.  грн. та 10 млн. 780 тис. грн. – з державного бюджету.

Разом з тим, управління з питань спільної власності територіальних громад та економічного розвитку виконавчого апарату обласної ради висловило застереження щодо затвердження програму збереження об’єктів культурної спадщини Хмельницької області на 2015-2020 роки. Причина – економія бюджетних коштів (розпорядження голови Хмельницької обласної державної адміністрації від 28.03.2014 № 109/2014-р передбачено здійснювати заходи спрямовані на економне та раціональне використання бюджетних коштів, в тому числі припинити підготовку проектів нових програм та внесення змін до діючих цільових програм, що потребують додаткового фінансування).

Довідка НГП. На території Хмельниччини на обліку знаходиться 3007 пам’ятки, з них 255 пам’яток археології, 251 пам’ятка архітектури та містобудування, 128 пам’яток мистецтва, 2370 пам’яток історії, одна пам’ятка науки і техніки всесвітньої спадщини ЮНЕСКО та 1439 щойновиявлених об’єктів культурної спадщини.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Один коментар

  1. Хоть щось добре зробите для області. Думати тут не потрібно. Дуже багато говорите всі про спадщину,а що самі зробили?

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.