Без світла по черзі буде весь Хмельницький

У зв’язку із вчорашнім непередбачуваним відключенням електроенергії у Хмельницькому сьогодні в міській раді на запитання журналістів відповідав головний інженер ВАТ “Хмельницькобленерго” Анатолій Степанюк.

Передовсім він зазначив, що це відбувається не через провину “Хмельницькобленерго”.

“Ця ситуація є загальною для всієї енергосистеми України. Вчора, 1 грудня був виведений у ремонт третій енергоблок Запорізької АЕС потужністю 1000 мегават. Тому для того, щоб втримати баланс споживання в Україні, є необхідність у графіках аварійних відключень”, – розповів Анатолій Степанюк.

Оскільки енергоблок був несподівано виведений з викориятання, ніхто не встиг попередити про це населення. Команду про відключення та обсяг електроенергії, яку треба зекономити дає диспетчер “Укренерго”, після чого диспетчер Південно-Західної енергосистеми, в яку входить Тернопіль, Чернівці, Вінниця та Хмельницький має 15 хвилин на те, щоб зменшити споживання електроенергії у цих областях.

Цими заходами енергетики сподіваються не допустити подальшого зниження частоти чи автоматичних відключень в мережі електросистеми України.

Відключення районів чи будинків відбуваються у відповідності до графіків по черзі за принципом: дві години подається електроенергія і через дві години її відключають. Так відбуватиметься протягом дня. Проте, коли саме буде знеструмлений той чи інший район, сказати завчасно не можливо, оскільки рішення про вимкнення приймається впродовж 15 хвилин.

“Зараз вимикають не лише житлові сектори, а й також фабрики та виробництва”, – наголосив Анатолій Степанюк.

У соцмережах хмельничани зауважили, що вчора деякі будинки не були знеструмлені жодного разу, коли в інших вимикали світло до трьох разів. Це пояснюється спільними лініями з дитячими садочками, школами, лікарнями чи поліклініками, котельнями та іншими об’єктами, що забезпечують життєдіяльність міста. Їх поки не вимикають.

Проте, якщо вжиті заходи виявляться неефективними, будуть введені спеціальні графіки аварійних відключень, що передбачають також вимкнення шкіл, садочків, каналізаційних станцій та водонапірних станцій. Обласні енергетики вже розробляють ці графіки, проте сподіваються, що до них не дійде.

Інформацію про вимкнення електроенергії можна знайти на сайті http://www.hoe.com.ua/ та  у колл-центрі ВАТ “Хмельницькобленерго” за номером 0 800 50 50 62

Наразі енергетики області просять з розумінням поставитись до ситуації, що виникла. Також просять населення по можливості не користуватись ліфтами та обіцяють оперативно реагувати та подавати струм у ті будинки, де хтось застряг.

Коли закінчиться вимкнення електроенергії у Хмельницькому, Анатолій Степанюк не зміг сказати.  А на сайті Запорізької АЕС зазначено, що третій енергоблок знаходиться у ремонті до 5 грудня.

Теги: , ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 24

 1. уроди

  • Яценюк поставив на вуха західні ЗМІ через “аварію на АЕС”
   http://www.pravda.com.ua/news/2014/12/3/7046287/

   а ви тут розказуєте щось про обленерго. це уряд виключив світло, Яценюк і інші.

   в області за Яценюка проголосувало найбільше людей. що хотіли, те і отримали.

 2. а де наша електрика від ХАЕС? економлять на людях собі на премії?

  • 1. ХАЕС – підрозділ загальнонаціональної компанії, а не “наша”
   2. Преміювання можливе в разі збільшення продажів, а не зменшення

 3. Курс доллара підвищився, зарплати залишились на тому ж рівні, а в деяких вест населення ще й зменшились, гривня знецінюється – можливо перестати платити за використану електроенергію, Анатолій Степанюк? Ви ж з розумінням поставитесь до цієї ситуаціїї?

 4. зрозумійте, в країні війна, вийшов з ладу енергоблок на Запоріжжі, вугілля нема (Путлер забрав)ю
  Анатолій Степанюк і інші люди на місцях немають до того ніякого відношення. відключає Укренерго. в країні існує єдиний енергоринок.

  • Настала пора говорити правду ,як вiдповiдати за проблеми то единий енергоринок,а як посилати та щей брати грошi за кожну писульку,то нормально

 5. лікарні не відключають… тільки на гречанах ,коли я вчора зайшла на прийом до лікаря приблизно в 18, а дитина залишилась в коридорі, світла не стало, було супер!

  • Ми платем за енергію більшк чим в европі ,хоч ми її туда продаем. Яка тут економія відключайте европу нахер. Напевно скоро майданемо і пороха.

 6. Давайте зберігати спокій. Люди також на роботі і виконують своі обовязки щоб недопустити більших проблем в енергетиці.

 7. А зачем нам электроэнергия, баловство всё это!

 8. в нас нормальна ще ситуація. в інших областях світла нема в цілих містах

 9. в Україні війна, проблеми є зі всім, і заклики влаштовувати бунт в середини країни через перебої з електроенергією – це робота на руку диверсантам. І, до речі, ще не відомо, чи ці проблеми з електроенергією не є роботою тих самих диверсантів. Адже взимку диверсійна війна це саме те, чим займатиметься ворог – спробує розвалити Україну зсередини. Зберігайте спокій та будьте пильними.

 10. я переконаний, що все буде добре. люди на свому місці і аварійну ситуацію врегулюють

 11. Чомусь Шпак не вимикае собi свiтло,вул Ткачука та Львiвське не вимикали вчора жодного разу,можливо iнший тариф?
  Ганьба

 12. чому не відключити Крим та Донбас вони не плотять нізашо?

 13. Яценюк поставив на вуха західні ЗМІ через “аварію на АЕС”
  http://www.pravda.com.ua/news/2014/12/3/7046287/

  а ви тут розказуєте щось про обленерго. це уряд виключив світло, Яценюк і інші.

  в області за Яценюка проголосувало найбільше людей. що хотіли, те і отримали.

 14. Чому Симчишин не піднімає це питання? Нехай сяде в ефір з Нестеруком .

 15. до пятниці повинні все вирішити

 16. Если, в этих условиях мрази будут жировать и красть, как раньше было, то боюсь что появится “адская сотня” из ворюг и казнокрадов. и очень скоро.

 17. Згорають телевізори. Хто за це відповість,Симчишин? Це серйозне питання!

 18. Якщо вже вимикають світло – то або усім, або нікому!!! Чому 1 будинок (ось так трапилось – не підключений він ні до якого “важливого об’єкта”) буде постійно без світла(при чому постійно у той час, коли люди приходять з роботи!), зате інший(ось просто “повезло”) – і ніяких незручностей!!! Приведу графік відключень(на прикладі свого будинку): 13:00 – зникає світло, 15:00 – світло повернули, 16:00 – зникає у будинку інтернет(просто щастя яке, відключили світло у провайдера), 18:00 – з’являється інтернет, 20:00 – зникає світло, 22:00 – повертається!!! P.S. Так як Міністерство освіти віддало наказ про скорочення терміну навчання (сам я студент) то в мене зараз період сессії! І скажіть будь-ласка, як мені до неї готуватись???

 19. Цікаво чому відключають світло в хм області ?? Хоч у нас і є своя атомна,яка повинна в першу чергу забезпечувати потреби області, а в києві в цей час завод Рошен сяє як новорічна ялинка…це нормально ??? Чи просто ми тут як громадяни другого гатунку вважаємось ??

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.