Депутат-аграрій Лейві вивів людей під міліцію через “нічийні” землі (Доповнено)

У Теофіпольському районі спалахнув конфлікт навколо «нічийних» земель. Справа дійшла до вуличних протестів.

Співробітники аграрного підприємства ТОВ «Україна-2001» 22 вересня прийшли мітингувати під районне відділення МВС у смт. Теофіполь.

Вони вимагали закрити кримінальне провадження по факту незаконного використання земель їхнім підприємством. Зібралось близько 150 людей на чолі з власником фірми, депутатом обласної ради Вадимом Лейві.

Він заявив, що кримінальне провадження є замовним і виникло воно тому, що він відмовився давати хабара за оформлення договорів оренди на ці землі.

За словами депутата, земельні ділянки, котрими користується його підприємство, і про котрі йдеться в кримінальному провадженні, є землями загального користування і не мають власника.

Вадим Лейві також погрожував зібрати майдан у Хмельницькому, якщо кримінальне переслідування його підприємства не буде припинено.

Проте, він змінив свою думку після спілкування зі слідчим з особливо важливих справ слідчого управління УМВС у Хмельницькій області Наталією Томусяк, котра веде цю справу. Вона вручила йому ухвалу суду про вилучення документів з підприємства, а депутат погодився не перешкоджати слідству.

Виконуючій обов`язки голови управління Держземагентства у Хмельницькій області Руслан Лещишин категорично заперечив заяву Вадима Лейві про вимагання хабаря за оформлення земель. За його словами, даний підприємець з питань оформлення землі жодного разу особисто не звертався. Якби таке звернення було, і мало законні підстави, земля була б оформлена.

Руслан Лещишин також пояснив, що спірні ділянки належать до так званих невитребуваних паїв. Вони були передані колгоспам для розпаювання, але власників не знайшли і лишились землями спільного користування. ТОВ «Україна 2001» обробляє ці землі безоплатно, що і стало підставою для кримінального провадження.

Кримінальне провадження було внесене в Єдиний реєстр досудових розслідувань прокуратурою Хмельницької області.

Як раніше повідомляла прокуратура, на території восьми сільських рад Теофіпольського району ТОВ самовільно зайняло 647 га земель сільськогосподарського призначення, чим заподіяло державі більше півмільйона гривень шкоди. За таке правопорушення передбачена відповідальність за ч.1 ст.197-1 КК України: штраф від 3400 до 5100 грн. або арештом на строк до шести місяців.

Слідчий по цьому провадженню запевнила нас, що слідчі дії тривають.

Теги: ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Один коментар

  1. Прізвище таке щиро українське – Лейві.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.