11 вересня громада села Терешовець, що в Хмельницькому районі, була удостоєна зустрічі з народним депутатом України 7-го скликання Сергієм Лабазюком.
Ми з братом також вирішили завітати на цю зустріч, бо не так часто в наше рідне село приїздять люди такого рівня. Я планував відзняти невеличкий сюжет стосовно цього приїзду.
Мені вперше довелось вживу бачити Сергія Петровича. Більшість моїх знайомих говорили про нього не дуже хороші слова. Загалом, по великому рахунку, їхні слова підтвердилися, але про все по порядку.
Спочатку я аж трохи запишався, бо Сергій Лабазюк знає про моє існування і навіть читав мій блог. Потім мені стало дивно, бо він чомусь вважає, що мій блог спрямований особисто проти нього, хоч до цього часу я його жодного разу не згадував. Взагалі, я став таким собі провокатором, хоч зовсім цього не хотів і не люблю таких речей. Далі я спробую неупереджено описати всі враження від зустрічі – сподіваюсь читачам це буде цікаво.
1. Як говорив сам Сергій Лабазюк, вже те, що він їздить по селам є позитивним. Я з цим погоджуюсь, бо населення має знати своїх обранців в лице і регулярно слухати їхні звіти.
2. Сергій Петрович справді чудовий оратор, якому позаздрить чи не половина діючих нардепів. Людям реально подобається його слухати. Це трохи дивно, бо, за словами знайомих, ще років три тому йому важко було, як то кажуть, скласти два слова докупи. А зараз він готовий годинами аргументовано доводити свою точку зору.
3. Він працює над створенням іміджу молодого, успішного політика, який завжди поруч з народом. Одягнений він був у стильний одяг. Приїхав на не дуже то й дорогому білому автомобілі «КІА». Більш дорогі авто вирішив певно сховати на час виборів.
4. Лабазюк є досить хорошим господарником. Справа в тому, що багатьом селянам, по великому рахунку, байдужа діяльність народного депутата в Києві. Їм цікава виключно його робота в окрузі.
От, скажімо, в сусідніх Шпичинцях підконтрольна сімейству Лабазюків група компаній «ВІТАГРО» зараз активно розбудовує ферму – створює нові робочі місця. Крім того, там цьогоріч видали за пай 12 центнерів зерна, а в Терешівцях тільки 6. Це дуже сильний козир в рукаві Сергія Петровича. Але, я дуже сподіваюся, що він видаватиме таку кількість зерна селянам і в наступному році, незалежно від результатів виборів. Загалом я і сам не проти віддати паї своєї родини під обробіток «ВІТАГРО».
5. Чудово, що Сергій Лабазюк декларує те, що хоче вести чесну і відкриту виборчу кампанію. Було б здорово, якби вибори були змаганням ідей, а не зводилися до брудних передвиборчих технологій. Але хто ж тоді розклеював по окрузі фейкові оголошення від головного його конкурента із пропозицією підзаробити по 500 грн. на добу? Хто був ініціатором реєстрації явно технічного кандидата із відомим на всю Хмельниччину прізвищем?
6. Нардеп жодного разу не назвав прізвищ своїх конкурентів і це дуже сподобалося. Проте, неодноразово він згадував про якогось там колишнього керівника району. Щоправда, я впевнений, що далеко не кожен здогадався: кого він мав на увазі.
7. Сергій Лабазюк вів себе досить толерантно. Він навіть дозволив задати мені питання, хоч знав, що воно буде відвертим і неприємним. Але, я впевнений, що він, як вже досвідчений політик, зі своїми політтехнологами випрацював відповіді на 20-30 найбільш ймовірних компрометуючих питань. Тому, ймовірно, він навіть чекав такого перебігу подій.
8. Сергій Петрович виступив перед моїми односельчанами в якості благодійника, багато розповідав про свої поїздки в зону АТО і підтримку військових. Не хочу тут писати свого ставлення до цього, але треба визнати, що добрі вчинки Лабазюк справді робить. Зокрема, він реально допоміг придбати бронежилет і каску для мого сусіда Богдана Сабата.
Ще до приїзду Лабазюка я поцікавився у знайомих жителів села щодо їхнього ставлення до нього. Так от 7 із 10 людей готові були підтримати Сергія Петровича на майбутніх позачергових виборах. Можливо, своєю палкою промовою він ще когось зумів переконати.
Негативне.
1. Брутальна поведінка охоронців та помічників Лабазюка, які не дозволяли фотографувати і знімати на відео свого шефа. Кілька мордоворотів постійно хотіли відійти про щось поговорити зі мною, погрожували, тупцювалися по ногах… З цього я зробив висновок, що Сергій Петрович не хоче, щоб його промову потім могли використати проти нього. Але ж він має розуміти, що подібні виступи записати дуже легко. Тому варто певно йому поміняти саму промову і вирізати із неї явно брехливі речі.
2. Сергій Лабазюк вважає себе великим законотворцем – розповідав, що він, у співавторстві з іншими нардепами, зареєстрував у Верховній Раді України біля 50 законопроектів, 6 з яких було прийнято. Насправді ж, згідно Офіційного порталу ВРУ, Лабазюком було зареєстровано 47 законопроектів, лише 2 з яких стали Законами. Більшість із цих законопроектів подавалися або для показухи, або для лобіювання інтересів власного бізнесу. Про це нещодавно аргументовано було доведено в журналістському розслідуванні «Вони знову рвуться до влади».
3. Лабазюк проти люстрації. Він не бачить нічого поганого якщо якийсь чиновник свого часу працював на рижим Януковича. Певною мірою із цим можна погодитися, але ж яким чином нам тоді звільнитися від корупції, яка руйнує нашу країну сильніше путінських потвор. Сергій Петрович дуже не любить партію «Воля», Люстраційний комітет Єгора Соболєва та всі інші організації, пов’язані з люстрацією.
4. Лабазюк вважає, що Майдан був нав’язаний нам ззовні. Що це було не протистояння суспільства проти режиму Януковича, а битва НАТО проти Росії. Така риторика абсолютно в дусі колишніх і теперішніх регіоналів. Мене це дуже обурило. Цікаво, коли Сергій Петрович красувався взимку на київському Майдані, чи багато він там бачив натівських командос? Майдан тримався на героїзмі та самопожертві простих громадян, переважна більшість із яких були там безкоштовно. Без них не спрацювали б навіть найбільш каверзні технології. От мені цікаво: чи вважає Лабазюк Путіна ху#лом?
5. Лабазюк декілька разів говорив, що відчуває свою провину за все те, що зараз відбувається. Але звучало це, як на мене, зовсім нещиро. Він говорив заїжджені фрази типу: «підтримував Партію регіонів і голосував за уряд Азарова бо цього вимагали інтереси громади». При цьому жодного поганого слова не сказав на адресу Януковича і колишньої влади.
Також Сергій Петрович категорично відхрещується від голосування за «диктаторські закони» 16 січня. Подав навіть в Апарат ВРУ заяву з вимогою вважати, що він не голосував за ці Закони. Але чомусь зробив він це тільки 1 серпня, а не 17 січня. Також він говорив, що є багато свідків його «непричетності» до цього голосування. От мені особисто було б цікаво їх послухати.Ще Сергій Петрович казав, що десь в кінці січня Верховна Рада вже у легітимний спосіб ухвалила аналогічні Закони і що за них навіть голосувала фракція «Свододи» у повному складі. На Офіційному порталі Верховної Ради я не знайшов відповідних Законів.
6. Лабазюк непослідовний у своєму ставленні до Петра Порошенка і до нинішньої влади загалом. Під час свого виступу (знову ж таки в регіоналівському стилі) він декілька разів гостро її критикував, а потім несподівано висловився, що вважав би за потрібне взагалі протягом року-півтора новий парламент не скликати, а всю повноту влади звалити на плечі президенту.
Вийшло так, що позитивного навів навіть трохи більше. Свій вибір я уже зробив і не хочу нав’язувати його читачам. Кожен із Вас сам мусить для себе вирішити чи хотів би бачити таких людей, як Лабазюк в оновленому парламенті.
Схожі матеріали:
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!