28 квітня 2014 року у Верховній Раді України, з подачі народного депутата України Сергія Лабазюка, зареєстровано законопроект № 4787 «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності Аграрного фонду», який передбачає перетворення Аграрного фонду у приватну фірму.
Зауважимо, що Аграрний фонд суттєво впливає на ціну хліба для населення країни.
Сергій Лабазюк вже тривалий час тісно співпрацює із Аграрним фондом, маючи із цього значні фінансові вигоди. Зокрема, ПП «Аграрна компанія 2004», яка входить у групу компаній «ВІТАГРО» свого часу взяла на зберігання 27 тисяч тон зерна із Аграрного фонду, за що регулярно отримує суттєву грошову винагороду.
У вищевказаному законопроекті пропонується на базі Аграрного фонду, який взагалі не можна приватизовувати, створити публічне акціонерне товариство з широкими повноваженнями. Зокрема, Лабазюк пропонує надати право створеному товариству самостійно, без дозволу уряду, здійснювати закупку та переробку сільгосппродукції, продавати надлишки та експортувати продукти харчування. Така форма діяльності дозволяє добре наживатися на Аграрному фонді усім причетним до його діяльності особам.
Слід відмітити, що це не перша спроба «приватизувати» Аграрний фонд. Цю ідею активно «проштовхував» колишній міністр сільського господарства Микола Присяжнюк. В квітні 2013 року Кабінет міністрів Миколи Азарова прийняв рішення про створення чогось подібного тому, що пропонує Сергій Лабазюк зараз. Для надання справі законного статусу горедепутат Олег Царьов подав до Верховної Ради відповідний законопроект, який депутати забракували та відправили на доопрацювання.
Зміна влади зруйнувала грандіозні плани Миколи Присяжнюка. Проте, як бачимо, прораховані схеми дерибану державного майна все ще живуть в головах народних обранців.
В додатку №2 до цього законопроекту Сергій Лабазюк пропонує внести зміни до переліку об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації.
Він пропонує дозволити роздержавлення 7 хлібокомбінатів, серед яких значиться Дунаєвецький комбінат хлібопродуктів, який вже тривалий час входить в сферу його інтересів.
Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України у своєму висновку зазначило, що на практиці прийняття законопроекту може призвести до необґрунтованого підвищення цін на сільськогосподарську продукцію, що, в свою чергу, негативно позначиться на забезпеченні продовольчої безпеки в Україні.
Втім, уже давно зрозуміло, що продовольча безпека країни зовсім не цікавить Сергія Лабазюка. В тому числі і завдяки його діяльності мало не кожного місяця в Хмельницькій області відбувається підвищення цін на борошно і хліб.
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!