У Хмельницькому впродовж 9 днів можна безкоштовно здати небезпечні відходи

Впродовж дев’яти днів у Хмельницькому від населення будуть приймати ті відходи, які зазвичай здати безкоштовно не можливо. А саме – енергозберігаючі лампочки, ртутні термометри та відпрацьовані елементи живлення (батарейки).

Середня ціна за те, щоб здати одну енергозберігаючу лампу на переробку коливається в межах п`яти гривень.

У мобільних пунктів прийому щодня буде нове місце розташування: щоб найкраще охопити місто та дати можливість мешканцям всіх районів централізовано здати відходи, які не можна викидати у звичайний смітник.

Пункт прийому працюватиме з 8:00 до 17:00. Це буде спеціально обладнана машина МНС із відповідним плакатом.

25 серпня: Озерна, Вул. Кармелюка – ТЦ “Агора”

26 серпня: Проспект Миру – Поліклініка №2

29 серпня: Проспект Миру – ТЦ “Ріко”

30 серпня: Майданчик біля ТЦ “Дитячий світ”

1 жовтня: вул. Кам`янецька – біля Філармонії

2 жовтня: вул. Шевченка – готель “Поділля”

3 жовтня: вул. Інститутська – ХНУ

9 жовтня: Дубове, ЖЕК №5, навпроти ринку

10 жовтня: Ракове – Поліклініка №3

Безкоштовний збір від населення орієнтований виключно на збереження довкілля та раціональне використання ресурсів.

В міському управлінні екології наголошують, що суб’єкти господарювання – власники відходів працюють безпосередньо з підприємствами, які отримали ліцензію на здійснення операцій поводження з небезпечними відходами.

Тобто, небезпечні відходи, які утворюються в процесі діяльності підприємства, установи чи організації, ФОП передаються ліцензованим підприємствам для подальшої утилізації відповідно до договірних умов.

“Якщо підприємства приноситимуть нам свої відпрацьовані лампи – ніякого бюджету не вистачить для їх утилізації. Тому поки приймаємо безкоштовно лише від населення і просимо підприємців бути чесними з собою та довкіллям і не витрачати бюджетні кошти на себе, а залишити їх мешканцям міста”, – говорить заступник начальника управління з питань екології та контролю за благоустроєм міста Інна Куцка.

До того ж у Хмельницькому вже давно безкоштовно збирають відпрацьовані батарейки. Скриньки розміщені в торгівельних точках мережі магазинів ”Ватсонс”, “МТС” “MOYO”, в супермаркетах «Епіцентр», ”Фуршет”, автозаправних станціях ”WOC” та в інших місцях, які самостійно долучились до всеукраїнської акції. Там скриньки знаходяться на постійній основі. Працівники цих магазинів кажуть, що від моменту встановлення встигли вивезти вже по кілька ящиків відпрацьованих батарейок.

Теги: 
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.