ОПОРА: Старт виборчої кампанії на Хмельниччині млявіший, ніж в інших регіонах

Як доволі млявий відзначає Громадянська мережа ОПОРА початок позачергової виборчої кампанії до українського парламенту на Хмельниччині. Звичайно, це в порівнянні з іншими регіонами України, де загалом дострокові парламентські вибори підтримує понад 70 відсотків громадян. Адже репрезентативність складу Верховної Ради, обраного позаторік під потреби президентської гілки влади, поставило під сумнів усе суспільство. Прозорий натяк на це воно зробило на позачергових виборах Президента у травні цього року.

Одначе сталося так, що позачергові вибори Верховної Ради України проводяться за тим же законом, по якому в парламент прийшла більшість депутатів на службу злочинного режиму. 225 парламентарів обиратимуться за закритими списками політичних партій, а 213 (оптимістичний прогноз) у одномандатних мажоритарних округах. ОПОРА констатує, що відсутність політичної волі до розуміння виборчої системи з відкритими регіональними списками втілилася у консервування законодавства, яке не було змінено вчасно. Втім, один і той же закон може обертатися різними результатами – залежно від мотивів людей, які голосують на виборах.

Окружні виборчі комісії на Хмельниччині утворилися відповідно до чинного законодавства. Хоча нелогічні переваги отримали партії, які зареєстрували списки кандидатів під час виборів-2012. Таким чином, перевагу в комісіях знову мають «технічні партії», чия маніпулятивна участь у виборах зафіксована 2012 року як міжнародними місіями, так і українськими спостерігачами. Так, 61 відсоток членів окружних комісій за партіями, які у виборах 2012 року отримали менше як по відсотку підтримки громадян. Участь цих маловпливових суб’єктів виборчого процесу у формуванні ОВК створює потенційні ризики використання їхніх квот в інтересах більш потужних політичних гравців.

Це відчувається вже на початку роботи комісій, як от саботаж роботи представниками партій-«прокладок» у Кам’янці-Подільському.

Щодо агітації, то  її завчасно розпочали Ігор Сабій (виборчий округ № 189, ВО «Свобода»), Сергій Лабазюк (округ № 188, самовисуванець) та Олег Лукашук (округ № 187, ВО «Батьківщина»).

Теги: ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 6

 1. лукашук по округу 188? Він же по спискам “Батьківщини”

 2. ОПОРА отупіла…мляво кампанія?? як що хочете щоб вони тут повбивали один одного???

  як Лукашук???

  • Звіт – про початок кампанії. За вікном уже не початок. А Лукашук до початку кампанії справді розпочав агітацію, поширивши буклети про свою законотворчість, сприяння АТО й переселенцям

 3. то куда йде?? по мажоритарці? чи по списках

 4. Як обласний координатор Громадянської мережі ОПОРА, заявляю:
  Дана інформація мною не надавалась:
  ———————————————————-
  Щодо агітації, то її завчасно розпочали Ігор Сабій (виборчий округ № 189, ВО «Свобода»), Сергій Лабазюк (округ № 188, самовисуванець) та Олег Лукашук (округ № 188, ВО «Батьківщина»).
  ———————————————————-

  Поки ОПОРА лише розповсюдила звіт від 11 вересня, з текстом якого можна ознайомитись за наступним посиланням на сайті Громадянської мережі “ОПОРА”

  http://opora.org.ua/news/5883-promizhnyj-zvit-za-rezultatamy-dovgoterminovogo-sposterezhennja-opory-pid-chas-pozachergovyh-vyboriv-narodnyh-deputativ-ukrajiny-2014-roku

  Будь-які коментарі від ГО ОПОРА, щодо виборчої кампанії в Хмельницькій області можна отримати за контактами:
  opora.khm@gmail.com
  +38-097-935-13-90
  Андрій Попик

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.