Хмельниччина: Гендерний погляд на роботу комісій

Попри те, що у депутати проходить більше чоловіків, у виборчих комісіях переважають жінки. Як дослідили короткотермінові спостерігачі ОПОРИ на Хмельниччині, серед членів ДВК гендерний дисбаланс становить 3:1 на користь жінок. Не дивно, що й більшість порушень порядку голосування та його організації – на совісті членкинь виборчих комісій.

До прикладу, на дільничній комісії № 681342 у Кам’янці-Подільському член ДВК проставляла «галочки» навпроти прізвищ у списку виборців. Як пояснила, таким чином вона відзначала «волевиявлення прихильників Партії регіонів». Примітно, що при цьому жінка не випитувала у людей, як вони голосують.

«Така ситуація хоч і не є прямим порушенням, але викликає занепокоєння. Адже, цей член комісії взяв на себе додаткові повноваження, окрім тих, які має виконувати безпосередньо, – прокоментував ситуацію юрист Громадянської мережі ОПОРА. – До того ж, якщо це загальна дільниця, то ця людина має доступ лише до частини списку иборців. А це дає підстави гадати, що в кожній парі членів ДВК, які видають бюлетені, може сидіти людина, котра відзначає виборців, що, на її думку, є прихильниками Партії регіонів. І це говорить про «представництво» провладної партії на цій дільниці».

Тим часом трапляються і «чоловічі» порушення. Так, ОВК № 187 виключила із членів комісії № 681529 представника кандидата у народні депутати Олега Лукашука. На нього надійшла скарга від іншого члена комісії, що той намагався агітувати на дільниці. Як виявилося, він був іще й напідпитку

Теги: , ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.