Хмельницьку мерію сканують на публічність

Хмельницька міська рада, міський голова та структурні підрозділи міської влади під прицілом. Індекс їхньої публічності вивчає Громадянська мережа ОПОРА у партнерстві з Євросоюзом та партнерами. У Хмельницькому це молодіжний клуб розвитку.

Загальнонаціональна кампанія моніторингу прозорості, відкритості та підзвітності органів і посадових осіб місцевого самоврядування цього року охопила міські ради в усіх обласних центрах України.

«В ході кампанії ми збираємо дані, що дозволять оцінити, як місцева влада за власною ініціативою інформує громадськість про свою діяльність, яким чином задовольняє потреби громадян в інформації, якою розпоряджається, та як звітує про результати виконання своїх повноважень і задекларованих цілей», – ідеться в листі, надісланому міському голові Сергієві Мельнику представником ВГО «Громадянська мережа ОПОРА» Андрієм Дутчаком.

Моніторинг здійснюється відслідковуванням веб-сайтів та друкованих видань органу місцевого самоврядування, аналізуються місцеві нормативно-правові акти, здійснюються моніторингові візити в муніципальні установи, подаються запити. Система показників Індексу публічності розроблена на основі положень українського законодавства та міжнародних стандартів у сфері публічності муніципальної влади.

Публічність влади є базовим принципом належного врядування і ключовим механізмом зміцнення довіри громадян до нього. Й через виявлення і популяризацію кращих практик організатори моніторингу мають намір підвищити цю публічність.

Теги: ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.