На фестивалі в Отрокові вшанували земляка-реформатора й підтримали грішми українську армію

У селі Отроків Новоушицького району відбувся традиційний для цієї пори фестиваль. Традиційно його проводять на подвір’ї літньої резиденції відомого реформатора 18-19 століть графа Ігнація Мархоцького з Миньковець.

Організатори фестивалю – місцеве ПП «Отроків», львівський меценат Ігор Скальський, Миньковецький «Центр Мархоцькознавства» та Новоушицький районний будинок культури – зосередили увагу на нагальних проблемах України. Для потреб вояків, які відстоюють цілісність України в зоні АТО вітло худож зібрали 1050 гривень. Також на передову піде майже півтонни продуктів та інші необхідні там речі. Ще півтори тисячі гривень у скриньки волонтерів з Кам’янця-Подільського вкинули учасники й гості фестивалю – для батальйону «Поділля».

Звучали палкі вірші, стрілецькі, козацькі, повстанські пісні, народні та класичні мелодії, дорогі серцю кожного українця, хто не збайдужів душею. Виступив із годинною програмою талановитий баритон, викладач Київської музичної академії Маркіян Свято – уродженець села Кормильче, що в сусідньому Чемеровецькому районі.

А з нагоди 210-річчя відміни кріпосного права у Миньковецькій державі, було проведено «круглий стіл». На ньому презентовано шостий том «Наукових записок «Центру Мархоцькознавства». Його керівник Володимир Захар’єв представив свою книгу «Ідея, що стала реальністю». В ній ідеться про п’ятилітню діяльність науково-дослідницького центру та про ентузіастів, котрі досліджують діяльність прогресивного подільського графа.

1n

І звичайно, коли стемніло всі, хто прийшов на маєток, побачили візитівку фестивалю – лазерне шоу. Цьогоріч воно було на дві третини оновленим майстерними сюжетами, які запропонували вітло художники з ближнього і дальнього зарубіжжя. З Отрокова вона помандрувала на східний берег Чорного моря, де Ігор Скальський покаже її учасникам «грузинського КаZантипу», який відбудеться у місті-курорті Анакліа.

Михайло Цимбалюк.

Теги: , ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.