Щодоби хмельницький водопровід втрачає 24 тисячі “кубів” води

Як відомо, уже з першого липня за все, що показуватимуть у наших квартирах лічильники води, спожитої з комунального водопроводу, хмельничани сплачуватимуть на 60 відсотків більше. На те є постанова Національної комісії регулювання у сфері комунальних послуг № 561 від 23 травня цього року.

Це підвищення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення обґрунтувала планово-економічна служба міського комунального підприємства «Хмельницькводоканал». Відповідно до розрахунків, представлених керівником планово-економічного відділу підприємства Олексієм Лункіним, витрати на послуги проводилися окремо по постачанню води та водовідведенню.

Окрім витрат на енергоносії, закупівлі матеріальних ресурсів і витрат на оплату праці тощо у тариф включено технологічні втрати – тридцять відсотків. «Це максимальне, що Національна комісія включає у тариф, хай би технологічні втрати складали і сорок чи більше відсотків. У нас же на підприємстві фактичні втрати не перевищують тридцяти відсотків», – розповів Олексій Лункін.

Фактична потужність водопроводу, – як повідомляє сайт МКП «Хмельницькводоканал», становить 80 тисяч кубометрів води на добу. Виходить, що 24 тисячі кубометрів води, більшість із якої добута з протезойських підземних шарів на глибині 60-100 метрів, іде бозна куди. Хтось споживає її поза обліком (краде), а частина просочується крізь проіржавілі чи пошкоджені труби водопроводу.

24 тисячі кубометрів… Уявити собі 120-метровий басейн у п’ять метрів завглибшки та на вісімдесят у ширину… Щодня можна цілий аквапарк свіжою водою заливати. Чи не завелика розкіш – платити за таке транжирення живильної вологи на шістдесят відсотків більше.

І витікання ж на поверхні. От, до прикладу, на провулку Козацькому із однієї з садиб тече, не спиняючись у каналізацію, ставши натуральним струмком – із жабуринням.

f1

Ще один струмок жебонить у конструкціях старого мосту через Південний Буг – при вході на міську набережну з вулиці Кам’янецької.

f2

Плюскіт за муром чути і вдень, і вночі, вода пробивається і через елінг, де прихилилася секція байдарочників та сплавників на Ялах.

Фото Михайла Цимбалюка

Фото Михайла Цимбалюка

І хтозна, може під асфальтом уже вимито цілі резервуари, у які тільки спробуй провалитися – чи й рятувальники допоможуть… А споруда, до речі, на балансі служби цивільної оборони міста…

 

Фото Михайла Цимбалюка

Фото Михайла Цимбалюка

Довідково:

На водозаборах міста розташовано 74 свердловини та 9 водонасосних станцій. Загальна довжина трубопроводів у місті – 511 кілометрів.

Добове споживання електроенергії становить в середньому 110 тисяч кіловат-годин.

Відповідно до Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, встановлюються наступні тарифи:

– відпуск одного кубометра води населенню – 3,84 гривні (з ПДВ),

– відведення та очищення одного кубометра стоків від населення – 4,09 гривні (з ПДВ),

– відпуск одного кубометра води для бюджетних установ та інших споживачів (крім населення) – 3,20 гривні (без ПДВ),

– відведення та очищення одного кубометра стоків від бюджетних установ та інших споживачів (крім населення) – 3,41 гривні (без ПДВ).

 Михайло Цимбалюк.

Теги: ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 5

  1. Водоканал хоче за рахунок підвищення тарифів компенсувати свою безгосподарність . Чудово… пізніше вони знову збільшать свої витрати і знову підвищать тарифи

  2. Встановлена не означає що вона задіяна! подача в місто близько 55 тис.м.куб, отже втрати не більше 16,5 тис.м.куб и це аж 32 літри на 1 км водопроводу за добу! У Чернівцях втрати до 60% води!!!

  3. Була дурна совдепівська метода заривати труби в землю. В Європі мережі в каналах підземних з легким доступом. Та й в Європі є технічна вода для унітазів і якісна для споживання. Коли ми ті пережитки совдепії подолаємо! Ще якби банда Януковичпа не обікрала!

  4. Що за скунс зіпсував матеріал “дописувача”?

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.