Як відомо, уже з першого липня за все, що показуватимуть у наших квартирах лічильники води, спожитої з комунального водопроводу, хмельничани сплачуватимуть на 60 відсотків більше. На те є постанова Національної комісії регулювання у сфері комунальних послуг № 561 від 23 травня цього року.
Це підвищення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення обґрунтувала планово-економічна служба міського комунального підприємства «Хмельницькводоканал». Відповідно до розрахунків, представлених керівником планово-економічного відділу підприємства Олексієм Лункіним, витрати на послуги проводилися окремо по постачанню води та водовідведенню.
Окрім витрат на енергоносії, закупівлі матеріальних ресурсів і витрат на оплату праці тощо у тариф включено технологічні втрати – тридцять відсотків. «Це максимальне, що Національна комісія включає у тариф, хай би технологічні втрати складали і сорок чи більше відсотків. У нас же на підприємстві фактичні втрати не перевищують тридцяти відсотків», – розповів Олексій Лункін.
Фактична потужність водопроводу, – як повідомляє сайт МКП «Хмельницькводоканал», становить 80 тисяч кубометрів води на добу. Виходить, що 24 тисячі кубометрів води, більшість із якої добута з протезойських підземних шарів на глибині 60-100 метрів, іде бозна куди. Хтось споживає її поза обліком (краде), а частина просочується крізь проіржавілі чи пошкоджені труби водопроводу.
24 тисячі кубометрів… Уявити собі 120-метровий басейн у п’ять метрів завглибшки та на вісімдесят у ширину… Щодня можна цілий аквапарк свіжою водою заливати. Чи не завелика розкіш – платити за таке транжирення живильної вологи на шістдесят відсотків більше.
І витікання ж на поверхні. От, до прикладу, на провулку Козацькому із однієї з садиб тече, не спиняючись у каналізацію, ставши натуральним струмком – із жабуринням.
Ще один струмок жебонить у конструкціях старого мосту через Південний Буг – при вході на міську набережну з вулиці Кам’янецької.
Плюскіт за муром чути і вдень, і вночі, вода пробивається і через елінг, де прихилилася секція байдарочників та сплавників на Ялах.
І хтозна, може під асфальтом уже вимито цілі резервуари, у які тільки спробуй провалитися – чи й рятувальники допоможуть… А споруда, до речі, на балансі служби цивільної оборони міста…
Довідково:
На водозаборах міста розташовано 74 свердловини та 9 водонасосних станцій. Загальна довжина трубопроводів у місті – 511 кілометрів.
Добове споживання електроенергії становить в середньому 110 тисяч кіловат-годин.
Відповідно до Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, встановлюються наступні тарифи:
– відпуск одного кубометра води населенню – 3,84 гривні (з ПДВ),
– відведення та очищення одного кубометра стоків від населення – 4,09 гривні (з ПДВ),
– відпуск одного кубометра води для бюджетних установ та інших споживачів (крім населення) – 3,20 гривні (без ПДВ),
– відведення та очищення одного кубометра стоків від бюджетних установ та інших споживачів (крім населення) – 3,41 гривні (без ПДВ).
Михайло Цимбалюк.
Схожі матеріали:
- У Кам’янці-Подільському значно погіршилась якість питної води
- Завтра у двох мікрорайонах Хмельницького не буде води
- У лікарні Полонного буде холодно
- З липня “Хмельницькводоканал” підвищує тарифи на воду та водовідведення для населення
- Технічне переоснащення водопровідної насосної станції у Чернелівці “з’їсть” бюджетних 2,3 мільйони