З липня “Хмельницькводоканал” підвищує тарифи на воду та водовідведення для населення

З 1 липня хмельничани за воду та водовідведення платитимуть більше. Але навіть після здорожчання, тарифи залишаються одними з найнижчих в Україні, переконує директор МКП “Хмельницькводоканал”.

“Згідно Постанови Національної комісії (від 23.05.2014 року), були встановлені не збиткові тарифи для підприємства “Хмельницькводоканал”. На рівні 3 грн 84 коп. за 1 м. куб. водопостачання та 4 грн 09 коп. за 1 м. куб. стоків. Ці тарифи включають в себе стовідсоткове відшкодовування витрат підприємства на обслуговування витрат на водопостачання, на податки, які необхідно сплачувати, витрати на енергоносії та заробітну плату”, – сказав директор КП “Хмельницькводоканал” Віталій Кавун.

Наразі тарифи будуть єдиними як для населення, так і для підприємств. І визначаються на рівні собівартості наданих послуг. Здорожчання не вплине на пільгову категорію населення. А от тим, хто пільг немає, але заробляє – доведеться погодитися з ситуацією.

Підвищення тарифів директор комунального підприємства  аргументує складною ситуацію в країні. Та впевнений, що це вже давно мало б статися.  Адже востаннє тарифи на водопостачання та водовідведення підвищувалися ще у 2007 році. З того часу зросла вартість матеріалів та електроенергії, а це призвело до збитковості роботи підприємства.

“Наші послуги відшкодовувалися по воді лише на 75%, по водовідведенню – на 72%. Підприємство, яке експлуатує більше 500 кілометрів мереж водопостачання, 3 кілометри каналізації, 23 насосних, каналізаційних та 9 водопровідних станцій,  залишилося без коштів на їх оновлення, ремонт та модернізацію”, – доповнив пан Кавун.

На підприємстві вже підрахували прибуток і планують витратити його та надходження з міського бюджету на заміну магістральних мереж водогону на Старокостянтинівському шосе, Західно-Окружній. Модернізують водовідведення на вулицях Шевченка та Заводській. А також придбають техніку: самоскид, екскаватор та аварійні автомобілі.

Теги: , ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 2

  1. Магістральний водогін… А втрати у водопроводі по місту коли зменшуватимуть?

  2. мылись мазурики раз в неделю , теперь – раз в месяц

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.