У хмельницької Ради “Майдан” з’явився конкурент у питаннях люстрації

У хмельницької Ради “Майдан” з’явився конкурент у питаннях люстрації.

Про це деяким майданівцям стало відомо з копії листа місцевої Самооборони.

самооборона

Як з’ясувалося ГО “Хмельниччина. Самооборона і контроль” також займається люстрацією кадрів у своєму Штабі.

Разом з тим, на останньому засіданні Ради “Майдану” її член Сергій Мороз продемонстрував відповідний лист Самооборони головуючому Аліму Міщуку. Той порадив колезі не виносити це на загал.

Теги: 
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 11

 1. БІЗНЕС – консультації
  Законотворчість
  / / Законодавство
  Люстрація і оновлення правової системи

  Автор: Віталій Кулаков
  04.06.2014 12:00:44
  42
  Версія для друку

  Сьогодні багато політиків, експертів і простих людей часто говорять про люстрацію, про зміни, яких потребує правова система. Однак перші кроки в цьому напрямку не можна назвати ефективними. Так, нагадаємо, були змінені керівники в органах прокуратури, міліції, проведені вибори керівництва всіх судів. Але практично у всіх органах правової системи залишилися працювати ті ж кадри, керівництво судових інстанцій практично не змінилося, а в систему прийшло багато представників попередньої «помаранчевої» влади. Невже це люстрація?

  Мушу зауважити, що це не має нічого спільного з люстрацією, адже люстрація від лат. lustratio – очищення. Іншими словами, люстрація повинна проводитися не за допомогою зміни одних співробітників на інших, а за допомогою звільнення всіх, які себе скомпрометували, без будь-яких компромісів.

  Хто б що не говорив про люстрацію, які б законопроекти не пропонував, все має бути сконцентровано навколо ідеї – повне очищення чиновницького апарату шляхом звільнення «старої команди» і прихід нових освічених людей, які не розпещені ідеєю «збагачення і наживи». Я не хочу образити нікого з людей, які чесно працювали в державних органах, але вони повинні зрозуміти, що якщо очищення, то повне, без компромісів і умов. Це звучить жорстко, але ми повинні це зробити, оскільки «переробляти» завжди важче і дорожче, ніж будувати заново.

  Звичайно, я розумію, що за кілька днів це зробити неможливо, оскільки процес оновлення пов’язаний не тільки з кадровим потенціалом, а й із законотворчою роботою. Але з іншого боку, процес оновлення правової системи не є чимось новим і незвичайним і досить вивчити досвід інших країн, щоб прийняти вольові рішення і виконати волю народу – перезавантажити владу і її ставлення до власних громадян. Наприклад, не потрібно далеко ходити, а варто подивитися на сусідню Грузію, яка була «поглинена» корупцією і злочинністю, на країну, в зміна якої ніхто не вірив. Звичайно, Грузія в порівнянні з Україною має свої особливості і в політичному, і в економічному відношенні, проте основну ідею люстрації в Грузії варто взяти за основу.

  Наприклад, у Грузії були звільнені практично всі співробітники правоохоронних органів, особливо керівної ланки. На роботу до органів брали освічених людей у ​​віці від 20 до 35 років, які мали бажання працювати і створювати нову правоохоронну систему. При цьому дані співробітники отримали достатній мотиваційний пакет у вигляді – соціального і матеріального забезпечення. Діяльність правоохоронної системи зробили прозорою, відкритою і доступною.

  У Грузії була істотно реформована Державтоінспекція, яка перетворилася на службу патрулів. Така патрульна служба виконує функції дорожньої поліції, а також моментально реагує на звернення громадян до служби екстреної допомоги, що допомагає громадянам відчувати захист. При цьому, автомобіль такої патрульної служби обладнаний спеціальними технічними засобами, які повинні бути завжди в справному стані. Якщо на маршрут виїхав автомобіль з несправностями, співробітники екіпажу разом з відповідальними особами підлягають звільненню.

  Згадайте, якщо хтось порушує громадський порядок у нас на вулиці, хуліганить і т.п., чи завжди поруч стоїть або проїжджаючий даішник проявить ініціативу і захистить права людини? Питання риторичне, але ж закон «Про міліцію» один для всіх співробітників міліції – і для дільничних, і для слідчих, і для даішників …

  Особливу увагу заслуговує процес реформування органів прокуратури. У нас всі звикли, що прокуратура здійснює нагляд за додержанням законів усіма органами, підприємствами, установами, людьми і т.п. Іншими словами, нинішня прокуратура є певним спостерігачем за всіма процесами, що відбуваються в країні. Як не прикро, але таке наблюдательство або нагляд не завжди здійснювалося в інтересах держави і громадян України, а скоріше використовувалося як метод впливу на людей з метою досягнення поставлених цілей. Тільки лише тому варто повністю розформувати органи прокуратури і створити на її базі новий формат прокуратури, яка виконуватиме притаманне їй функцію підтримання обвинувачення в суді. При цьому можливе за прокуратурою залишити нагляд за дотриманням норм процесуального законодавства при розслідуванні кримінальних правопорушень.

  Реформування судової системи потрібно приділити особливу увагу. На жаль, але більшість представників цих органів дуже схильне до корупції і зміна керівників судів ніяким чином не змінить ситуацію. Вважаю, що левова частка представників цієї професії повинні поступитися місцем молодим колегам, які мають бажання працювати, мають відповідну освіту і моральне право вершити правосуддя. Потрібно визнати, що довіра людей до судової влади практично дорівнює нулю і його потрібно дуже швидко відновлювати.

  Підводячи підсумок, потрібно зазначити ще одне найважливіше в люстрації – це ввести жорсткі заходи покарання тим, хто на новій посаді наважитися повернутися до старих схем роботи, захисті власних інтересів, ігнорування простих людей, до корупції, до кумівства і приховуванню. Упевнений, що для чиновників, які вчинили подібні діяння, повинно бути найсуворіше покарання, з позбавленням права претендувати на соціальне і матеріальне пенсійне забезпечення. Крім цього, потрібно заборонити дітям і онукам такого корупціонера в майбутньому обіймати посади в органах державної влади.

  Якщо нам дійсно вдасться реально оновити правову систему, привести її у відповідність з міжнародними стандартами, якщо нам вдасться звести до мінімуму рівень корупції, ми вже станемо європейцями і нам легше буде реформувати будь-яку галузь. Упевнений, що для досягнення цієї мети потрібна лише воля і жорстка бездоганна позиція керівників усіх рівнів, а не підписання різних угод з іншими країнами і союзами.

 2. Когда приступят к люстрации главного корупционера Хмельницкого исполкома Олександра Винникова, или все слепые у нас в Хмельницком и не видят, что этот деятель делал на протяжении десятилетий и сейчас делает!!!

 3. А коли приступлять до Лю(ка)страції ригів в районних адміністраціях.Кишить ними.Смердить ними.Живучі гади.

 4. Скоро в кожній параші будуть проводити люстрацію!
  Смішно. Хто вас уповноважував?
  Я думаю, що громадські організації можуть лише добиватись прийняття закону про люстрацію і добір кадрів на керівні посади.
  Але загалом рухаєтесь у правильному напрямі. Бо так жити далі не можна.
  Слава Україні!

 5. Точно, скоро каждая пивнуха организует свой люстрационный комитет. Приглашать на люстрированние которое будет происходить в процессе уничтожения поляны выставленное люстрированым.

 6. все повинно бути чесно

 7. Ха-ха или не ха-ха, а таких корупционеров как Винников надо люстрировать!

 8. Давайте доказувати роботою.

 9. Та зараз кожен когось люструє. І смішно, і плакати хочеться. А всюди та сама корупція, посади роздаються не за професійність, а за те, хто кому сват, кум і брат. Шановні люстратори, не маєте чим зайнятися? Зброю до рук, в – вперед, Батьківщину боронити. А то тут, прикрившись чужими дітьми, батьками та чоловіками, котрі гинуть за вас, ви граєтеся у демократію. А самі, певно, відкупилися від армії і чомусь вважаєте, що маєте право когось засуджувати.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.