Якщо курс долара не перевищуватиме хоча б 12 гривень, то й ціни на ринках стануть вигідними для продавця та покупця.
Таку думку НГП висловили підприємці хмельницьких ринків.
“Коли я замовляв товар, курс долара був майже 14 гривень, значить за таким курсом я маю й віддати гроші за нього. Зараз долар не досягає й 12 гривень. Щоб вгодити покупцям потрібно працювати собі у збиток, рахуючи товар за зниженим курсом, або ж тоді казати ціну, яка лякає людей”, – розповів у неофіційній розмові приватний підприємець Артур.
Підприємці прогнозують: якщо курс долара стабілізується і не буде перевищувати хоча б 12 гривень, то й ціни на ринках стануть вигідними та не лякливими для обох сторін – продавця і покупця. Станеться це наприкінці літа, коли буде закуповуватися новий осінньо-зимовий товар.
Вартість одного й того ж товару у різних точках продажу може відрізнятися на кілька десятків гривень. Якщо в одному місці купальник коштував 175 гривень на гурт, то в другому – 205 гривень. Ми запитали продавця, чому на інших точках дешевше, ніж у нього. Причина не нова – закупили товар, коли долар різко «підскочив».
«Ціна купальника 14, 5 долара, хочете розраховуйтесь у валюті, а якщо ні, то я рахую товар, за курсом, яким брала у виробника», – зазначила продавчиня.
Зараз курс щодо гривні становить 11,8-11,9. Але якщо продавець буде рахувати товар за такою ціною, то на кожному купальники втратить більше 20 гривень.
Схожі матеріали:
- Хмельницькі депутати роздробили “сімейний” ринок Дьяченків
- Хмельницька влада збирається роздробити землю, на якій розміщений речовий ринок
- Хмельницькі ринки: від сина начальника міліції до дружин нардепів
- Влада візьметься за впорядкування стихійної торгівлі біля зупинки “Філармонія”
- Чи переживуть хмельницькі ринки валютну лихоманку