Прокурор області закликав “майданівців” розібрати барикади і не захоплюватися загонами самооборони

Прокурор Хмельницької області Сергій Соляр закликав місцевих “майданівців” розібрати барикади біля Хмельницької облдержадміністрації і утриватися від створення загонів самооборони.

Про це він заявив на брифінгу, повідомляє прес-служба облпрокуратури.

За словами прокурора області, останнім часом почали з’являтися повідомлення про створення незаконних воєнізованих формувань, так званих «загонів самооборони», за участь в яких передбачено сувору кримінальну відповідальність.

«Доводжу до відома громадськості області, що Верховною Радою прийнято Закон України, так званий політичний компроміс, «Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань». Закон набрав чинності 2 лютого», – сказав Сергій Соляр.

У зв’язку з цим, у прокуратурі області створено робочу групу із впровадження Закону. До її складу включені заступники та керівники підрозділів. Організовано витребування від органів державної влади, місцевого самоврядування та правоохоронних органів інформації про звільнення мітингуючими приміщень органів влади та їх розблокування.

Пан Соляр також звернув увагу на необхідність зняття інших перешкод для належного функціонування зазначених об’єктів. Мова йде про барикади у Хмельницькому, які, як вважає прокурор, потрібно розібрати, забезпечивши належну роботу державних установ.

Прокурор області попередив: якщо ж до 17 лютого інформація про фактичне виконання вимог Закону не буде оприлюднена на сайті Генеральної прокуратури України, він втратить чинність вже з наступного дня. У такому випадку, кримінальні провадження будуть розслідуватись, винні особи, які порушили закон, будуть притягнуті до кримінальної відповідальності.

Як повідомляв НГП, 24 січня цього року мітингувальники захопили будівлю Хмельницької облдержадміністрації. Голова ОДА встиг втекти, не написавши заяви про відставку, як того вимагали люди.

Того ж дня за фактом захоплення Хмельницької ОДА Хмельницьким міським відділом внутрішніх справ розпочато досудове розслідування за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 341 КК України (захоплення державних або громадських будівель чи споруд).

Теги: ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 2

 1. (Без коментарів) “…….. і зробимо дороги до кладовищ.”

  Кошунство перед живими! В той час коли немає елементарних (вибачте теплих туалетів) та умов для навчання, відсутність мість у дитячих садочках, закриттям лікарень у селах!
  Да дороги потрібні але в даний час не так важливо для живих!
  Та тих майбутніх поколін подолян, які народжуються і живуть на Хмельниччині!
  Після таких слів та в якій формі і кому вони висловлені потрібно одразу йти у відставку! За свою недалекоглядність!

 2. Без коментарів) “…….. і зробимо дороги до кладовищ.”

  Кощунство перед живими! В той час, коли немає елементарних (вибачте теплих туалетів), а також нормальних умов для навчання, відсутність місць у дитячих садочках, закриттям лікарень у селах!
  Да дороги до кладовищ потрібні, але в даний час не так важливо для живих!,та тих майбутніх поколін подолян, які народжуються і живуть на Хмельниччині!
  Після таких слів, та в якій формі, і кому вони висловлені, потрібно одразу йти у відставку!
  За свою недалекоглядність!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.