Хмельницька мерія повернула собі кінотеатр, який втратила 15 років тому

Суд визнав недійсним внесення виконкомом Хмельницької міськради до статуту ТОВ «Муніципальна телерадіокомпанія «Контакт» приміщення колишнього кінотеатру «Мир». Про це свідчить постанова Вищого господарського суду України від 13 листопада, пишуть “Наші гроші”.

Це відбулося у 1998 році. Вклад виконкому був оцінений на суму 85 тис грн. і склав 35% статутного фонду фірми. Установчий договір та інші рішення про передачу приміщення кінотеатру до статутного фонду «Контакту» підписав міський голова.

У 2007 році відбулися позачергові збори учасників фірми, на яких ухвалено рішення про вихід виконкому зі складу МТРК «Контакт». Частку виконкому повернули грошима.

Після цього Хмельницька міськрада звернулася до суду з вимогою повернути приміщення кінотеатру площею 306 кв м. У 2011 році апеляційний госпсуд і ВГСУ визнали установчий договір про внесення кінотеатру до статуту фірми недійсним.

При ухваленні рішення суд виходив з того, що приміщення кінотеатру «Мир» було незаконно передано до статуту фірми без згоди власника – Хмельницької міської ради. Кінотеатр з 1992 року перебуває у комунальній власності. Рішень про передачу цього майна у власність чи користування міськрада не приймала, повноважень розпоряджатися ним іншим органам, у тому числі виконкому, не надавала.

На початку цього року фірма подала заяву про перегляд рішення суду за нововиявленими обставинами, але отримала відмову, оскільки вказані нею факти вже були встановлені і не є нововиявленими.

У 1998 році фірму «Муніципальна телерадіокомпанія «Контакт» створили: Приватна фірма «Контакт» (51%), виконком міськради (35%) та ПП «Телевізійна студія АП» (14%).

Вкладом ПФ «Контакт» (на сьогодні перейменоване на ПП «Науково-консалтинговий центр «Єва») стала відеотехніка та телевізійне обладнання на 124 тис грн., «Телевізійної студії АП» – відеотехніка на 34 тис грн., і виконкому – приміщення.

Нинішнім засновником ТОВ «МТРК «Контакт» є британська компанія «Walkson Trade LLP», директором – Леонід Лознєв. Протягом 2000-2005 років директором МТРК «Контакт» був депутат Хмельницької облради від Партії регіонів (2006-2010) Анатолій Пундик. Він же є незмінним директором і засновником ПП «Телевізійна студія АП», розмір статутного капіталу якого становить 0 грн.

Протягом 1998-2000 років директором МТРК «Контакт» був Анатолій Пенкальський, який до 2001 року був директором ПФ «Контакт».

До 2002 року мером Хмельницького був Михайло Чекман. Влітку 2002-го він разом із дружиною загинув в автокатастрофі.

Кінотеатр «Мир» знаходиться у Хмельницькому на вул. Проскурівського підпілля, 34. Ця вулиця до 2000 року називалася на честь полководця Г.Котовського.

Теги: 
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Один коментар

 1. Дуже сподобалась назва статті: “Мерія повернула собі кінотеатр, який втратила 15 років тому через схему «внеску до статутного фонду». Шановні автори, величезне прохання. Оскільки згідно вимог діючого законодавства, журналіст зобов’язаний подавати для публікації об’єктивну і достовірну інформацію, то публікуючи статтю з такою назвою, намагайтеся бути об’єктивними та отримувати інформацію не тільки від Мерії, а й від її опонентів.
  Як представник ТОВ “Муніципальна телекомпанія “Контакт”, який вже майже 9 років в судах різних юрисдикцій та інтанцій захищає права та законні інтереси Товариства, хочу відзначити наступне.
  Створення ТОВ “Муніципальна телекомпанія “Контакт” в 1998 році повністю
  відповідало положенням статті 7 Закону України «Про порядок висвітлення
  діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в
  Україні засобами масової інформації», відповідно до якої органи місцевого
  самоврядування мають право засновувати або бути співзасновниками друкованих чи аудіовізуальних засобів масової інформації в порядку, встановленому законодавством України, а також приписам п. 8 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», які діяли на момент створення товариства. Варто зауважити, і це пам’ятають всі Хмельничани та мешканці області, що з моменту свого створення та протягом всього строку дії ЛІЦЕНЗІЇ на телевізійне мовлення, Товариство БЕЗКОШТОВНО у своєму єфірі висвітлювало діяльність Хмельницької міської ради та Виконавчого комітету Хмельницької міської ради.

  Спір щодо приміщення в якому знаходилось та продовжує знаходитись Товариство виник одразу після трагічної загибелі Мера Михайла Чекмана.
  Нинішньому керівнику міста Хмельницького пану Мельнику ніяк не подобається, що в приміщенні знаходиться компанія, яка йому не підконтрольна.
  Мер Хмельницького Мельник хоче отримати повний контроль над приміщенням в центрі міста для того, щоб його продати самгостійно.
  В спростування інформації, яка викладена в статті, хочу привести положення мотивувальної частии Ухвали Колегії суддів Вищого адміністративного суду України від “26” лютого 2013р. у справі № К/9991/69240/12, яка набрала чинності. Так, даною ухвалою було встановлено наступне:
  1) Рішенням 15-ї сесії Хмельницької міської ради за № 54 від 17.02.1998 року
  виконавчому комітету Хмельницької міської ради було делеговано право
  виступити співзасновником ТзОВ «Муніципальна телерадіокомпанія
  «Контакт»та укласти Установчий договір. Відтак, Хмельницька міська рада
  таким своїм рішенням, даючи дозвіл виконавчому комітету на вступ до
  товариства з обмеженою відповідальністю, дала згоду на внесення частки в
  статутний фонд товариства.
  2) На виконання вказаного рішення, з метою здійснення спільної господарської
  діяльності та повнішого висвітлення діяльності органів місцевого самоврядування -ПФ «Контакт» (Учасник 1), виконавчий комітет
  Хмельницької міської ради (Учасник 2), ПП «Телевізійна студія
  АП»(Учасник 3), шляхом об’єднання власного майна та коштів, погодились
  створити товариство з обмеженою відповідальністю, та присвоїти йому
  власне найменування «Муніципальна телерадіокомпанія «Контакт».
  3) Відповідно до п. 2.1 Установчого договору Учасники, для забезпечення діяльності Товариства, в Статутний фонд вносять вклади у вигляді: Учасник 1
  -відеотехніки та телевізійного обладнання на суму 124000,00 грн., що
  складає 51 % Статутного фонду Товариства; учасник 2 -приміщення
  колишнього кінотеатру «Мир»на суму 85100,00 грн., що складає 35%
  Статутного фонду Товариства; Учасник 3 -відеотехніки на суму 34000,00
  грн., що складає 14% Статутного фонду Товариства.
  4) Відповідно до п. 5.1 Статуту товариства -майно передане Учасниками Товариства є його власністю.
  5) Установчі документи були зареєстровані 25.02.1998 року в Хмельницькому
  міськвиконкому за № 736. Відтак, оскільки була проведена державна
  реєстрація ТзОВ «МТРК «Контакт», відповідно установчі документи
  товариства містили всі необхідні відомості, які були
  передбачені ст.. 4 ЗУ «Про господарські товариства»в редакції закону, яка діяла на момент створення товариства.
  6) Виконавчим комітетом міської ради 26.02.1998р. прийнято рішення № 2206 «Про внесення приміщення по вул. Косовського, 34, як частки до статутного
  фонду товариства з обмеженою відповідальністю «Муніципальна
  телерадіокомпанія «Контакт», згідно якого вирішено відділу культури
  розірвати договір оренди цілісного майнового комплексу кінотеатру від
  13.02.1998 року з приватною фірмою «Контакт»та внести приміщення по вул.
  Котовськог0,34, як частку в статутний фонд товариства з обмеженою
  відповідальністю «Муніципальна телерадіокомпанія «Контакт».
  7) Рішенням виконавчого комітету від 23.04.1998 року № 68 внесено зміни у рішення виконкому від 26.02.1998 року № 2206 «Про внесення приміщення по вул. Котовського,34, як частки до статутного фонду товариства з обмеженою
  відповідальністю «Муніципальна телерадіокомпанія «Контакт»та було
  вирішено п. 3 викласти у редакції: «Передати частину приміщення по вул.
  Косовського, 34 площею 306 кв.м. вартістю 85100,00 грн., як частку
  міськвиконкому до статутного фонду Товариства з обмеженою
  відповідальністю «Муніципальна телерадіокомпанія «Контакт».
  8) 04 травня 1998 року сторонами підписано Акт прийому-передачі приміщення,
  яким приміщення колишнього кінотеатру «Мир»площею 306 кв.м. було
  передано з балансу управління культури міськвиконкому на баланс ТзОВ
  «Муніципальна телерадіокомпанія «Контакт».
  9) Як встановлено судами попередніх інстанцій, рішення виконавчого комітету
  Хмельницької міської ради від 26.02.1998р. № 2206 та № 68 від 23.04.1998
  р., як ненормативні правові акти органу місцевого самоврядування, які є
  актами одноразового застосування, що вичерпують свою дію фактом їхнього
  виконання, є виконаними.
  10) Отже, приміщення колишнього кінотеатру «Мир», яке знаходиться за адресою: м. Хмельницький, вул. Проскурівського підпілля, (колишня вул. Котовського), 34, площею 306 кв. м. на суму 85100,00 грн. було фактично передано до статутного фонду ТзОВ «Муніципальна телерадіокомпанія «Контакт»як частка (майновий внесок) виконавчого комітету Хмельницької міської ради, стало долею виконавчого комітету в Товаристві та власністю Товариства.
  Крім цього, варто відзначити, що станом на сьогодні в судах адміністартивною юрисдикції ще досі триває спір щодо визначення власника даного приміщення, а тому назва статті: “Мерія повернула собі кінотеатр, який втратила 15 років тому через схему «внеску до статутного фонду» повністю не відповідає дійсності.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.