Колишній “тігіпковець” і діючий міський голова Кам’янця-Подільського Михайло Сімашкевич вирішив реанімувати Партію відродження Кам’янця-Подільського. Партія була створена ще Олександром Мазурчаком, який майже 10 років був градоначальником Кам’янця. 2008 року Мазурчак обійняв нову посаду у Києві, а «відродження» в місті припинилося.
І ось за 5 років Сімашкевич, що завжди стверджує, що «прийшов сюди працювати, а не займатися політикою», вирішив відновити для себе політичну партію. Ось як прокоментував нам ідею відродження партії сам Михайло Євстафійович:
— Ми зустрічались з Олександром Володимировичем (Мазурчаком, – авт.), він згодився допомагати нам відродити Партію відродження та сприяти її розвитку. Вищезазначена партія об’єднуватиме навколо себе людей, що працюватимуть на благо жителів міста та відродження Кам’янця-Подільського. Партія займатиметься вирішенням завдань, які перед нею ставить громада.
— Що спонукало Вас відродити цей проект?
— За період моєї роботи на посаді мера я побачив багато людей, які по-справжньому, як і я, переймаються тим, щоб Кам’янець жив краще, комфортніше почувалися в ньому жителі. Не дивлячись на фінансові негаразди, ми не чекаємо, поки стане краще, а спільно вирішуємо проблеми сьогодення. Хотілося б, щоб патріотів міста ставало дедалі більше.
— Яка подальша доля благодійного фонду «Ми – кам’янчани»? (Сімашкевич очолює його разом з народним депутатом Володимиром Мельниченком) Планується його злиття з партією?
— Благодійний фонд існує і сьогодні. Ні, це різні речі, хоча гарні справи та благодійсть нерозривно пов’язані. Адже сьогодні, завдяки фонду, багато хворих діток отримали шанс на одужання, надано величезну допомогу дитсадкам, школам, лікарням, бо з бюджетом, як Вам відомо, ситуація катастрофічна.
— Хто очолить партію?
— Партію очолюватиму я.
Насправді, окрім «вирішення завдань, які перед партією ставить громада», може бути ще декілька причин.
Підготовка до наступних місцевих виборів.
Мер Кам’янця дуже тісно співпрацює з провладною більшістю, проте, якщо він має амбіції на другу каденцію на посаді міського голови, то йти на вибори навряд чи він буде під прапором Партії регіонів, підтримка якої як у місті, так і регіоні загалом доволі низька. Цю теорію доводить і те, що голова Кам’янець-Подільського міського осередку ПР з 2007 року Володимир Мельниченко на вибори до Верховної Ради йшов як самовисуванець. Для Сімашкевича ж нова політична партія — це шанс відмежуватися від великої політики.
Нова посада
Можливо, Михайло Євстафійович отримав шанс перебратися у більш комфортне крісло, проте й спалювати мости в Кам’янці він не має наміру. Згадаймо екс-голову Партії відродження Кам’янця-Подільського Олександра Мазурчака, що залишив крісло градоначальника міста та перебрався на посаду заступника міністра з питань житлово-комунального господарства України.
Ще один приклад — Анатолій Нестерук, що очолював місто з 2008 до 2010 року. Наприкінці минулого року він став заступником хмельницького мера. Хоча сам Сімашкевич стверджує: «Я не хочу переходити ні в Київ, ні у Хмельницький. Громада Кам’янця-Подільського обрала мене міським головою, і я не маю жодного права знехтувати цією довірою». Все ж таки, цей варіант не такий вже й нереальний.
Перестрахування
У владних колах Кам’янця з’явилася нова людина — Сергій Самара. На перший погляд, можна здивуватися кар’єрному росту Самари: 18 червня цього року його призначено на посаду радника Кам’янець-Подільського міського голови. З 10 липня працював на посаді керуючого справами виконавчого комітету Кам’янець-Подільської міської ради. З 11 вересня — перший заступник міського голови.
Із приходом Сергія Самари чиновники позбувалися посад не лише на його шляху, а й у всіх вертикалях влади. Очевидно, такого досвіду Сергій Григорович набрався на посаді директора Департаменту адміністративно-організаційного забезпечення Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, адже саме з Києва він вирішив перебратися до Кам’янця.
Враховуючи з яким розмахом Самара «увірвався» в місто, припущення щодо його висування на міського голову виглядає цілком реальним. У зв’язку з цим багато хто стверджує, що Сімашкевич створює свою партію для того, щоб йти на вибори самостійно, а не чекати на чиєсь благословення. Однак ця теорія має найменше шансів на життя з 2 простих причин:
1. Міський голова дуже тісно пов’язаний з провладними депутатами та губернатором Василем Ядухою. Окрім того, майже всі здобутки мера прямо або опосередковано переплітаються з народним депутатом від ПР Володимиром Мельниченком, а проти таких людей Михайло Євстафійович навряд чи ризикне повстати, враховуючи, що це його єдина опора.
2. Навіть якщо М. Сімашкевич і вирішить відректись від колишніх друзів, то навряд чи він забув що сталося з його попередником Анатолієм Нестеруком. Нагадаємо, 20 вересня 2010 р., коли передвиборні перегони до місцевих органів влади були в розпалі, чинного на той час міського голову та фаворита перегонів за крісло мера Анатолія Нестерука було взято під варту. Нестерука співробітники СБУ затримали у його кабінеті нібито під час отримання останньої частини хабаря у розмірі 60 тисяч гривень. Екс-мера засудили до чотирьох років позбавлення волі, але у серпні 2012 року виправдали. За словами чиновника, це була замовна політична справа для того, щоб усунути його від виборів мера Кам’янця-Подільського, які повинні були відбутися у жовтні 2010 року (перемогу отримав Михайло Сімашкевич). Саме тому цей варіант є найменш вірогідний .
Що буде далі, покаже час. Хоча і так всі розуміють, що в нашій країні нічого просто так не відроджують.
Дмитро Шеремета,
м. Кам’янець-Подільський,
для НГП.