Опальний екс-директор хмельницького НВК опинився на вулиці після освітянських ротацій

Колишному директору НВК №10 Святославу Ратушняку після ротацій не знайшлося місця у системі освіти Хмельницького.

Про це він повідомив у коментарі “Незалежному громадському порталу”.

“Сьогодні став на облік у центрі зайнятості як офійний безробітний. Адже міське управління освіти не запропонувало мені жодної посади: ані директором іншої школи, ані заступником директора, ані вчителем історії права. Натомість вважаю себе непоганим фахівцем, маю посібники, за якими навчаються учні нашої держави; виховав переможців Малої Академії Наук. Вже другорядна річ, погодився я чи ні на їхні пропозиції з подальшого працевлаштування”, – зазначив він.

Фото ye.ua

Фото ye.ua

“Директор школи – не лялька, яка має всім подобатися. Є посадові обов’язки, які повинен дотримуватися і виконувати. Якщо, відповідно, існували претензії до роботи, то ніхто з моїх опонентів не сказав, що я когось з підлеглих викладачів пресував або тиснув. Я створював ліберальний клімат взаємин”, – додав С.Ратушняк.

Він зауважив, що немає притензій до розірвання контракту з боку профільного управління міськради, але змушений захищати власну честь і гідність через, як вважає, безпідставні закиди щодо використання коштів.

При цьому екс-керманич НВК №10 наголосив на ряді змін і уточнень, які потребують директорські контракти. Зокрема, слід деталізувати: а) керівник навчального закладу протягом двох місяців повинен бути попереджений про непродовження контракту; б) потрібно прописати умови автоматичного продовження дії контракту і, навпаки, – припинення; в) вказати терміни дії контракту…

“Це елементарні речі, що мають мати місце у правому регулюванні відносин директора та управління освіти. Чому цьогріч практично всім директорам шкіл Хмельницького продовжили контракти на рік, а новопризначеному керівнику гімназії №2 – на п’ять років? Це деморалізує освітятина”, – заявив С.Ратушняк.

Окремо колишній директор НВК №10 дав власну оцінку листу 40 його підопічних, який оприлюднив заступник міського голови Григорій Давиденко. На думку Ратушняка, у такий спосіб відбулася підміна понять, а частину педагогічного колективу, що підписалася, ввели в оману.

“У тому листі я не знайшов жодного негативного слова проти себе. Є інший лист, в якому мене підтримало 120 вчителів НВК №10. Це просто маніпуляція”, – вважає він.

Як відомо, громадська ініціатива “15 липня” ініціювала на 29 липня об 18.00 збір небайдужих на Майдані Незалежності у Хмельницькому з метою дискусії освітянських звільнень у навчальних закладах обласного центру.

Як повідомляв “Незалежний громадський портал”, на початку липня Управлінння освіти Хмельницької міськради звільнило 7 директорів шкіл.

Крім цього, створена комісія на чолі з заступником міського голови Григорія Давиденка з метою з’ясування обставин звільнення директора НВК №10 Святослава Ратушняка.

В інтерв’ю “33 телеканалу” заступник хмельницького міського голови Григорій Давиденко пообіцяв усіх звільнених директорів забезпечити новими посадами.

“Я обіцяю, що все буде прозоро і чесно, без жодних підводних течій”, – сказав гуманітарний посадовець.

Теги: ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".

Коментарів: 17

 1. Все розумно каже, а Давиденко брехун, бо сказав 33 каналу, що всіх буде працевлаштовано. А цей лист з його слів проти Ратушняка, а немає жодного слова про Ратушняка.

 2. якого біса питається усі ці директори шкіл раніши не звертали уваги що в контрактах не вказується чіткі правила їх звільнення, попередження про не продовження. в раді 3 директора шкіл міста, вони б могли ініціювати внесення доповнень в контракти. Кожен думав що є господарем “не вьеба..ся- срать..я”.

  • Да они их не читали, это ниже их достоинства. Какая разница кто директор, всеравно надо нанимать репетиторов! Директора никогда не думали о том чтобы научить детей, никогда! Если учитель ходит на работу, а дети ничего не знают, родители вынуждены нанимать репетитора. Почему директор за этим не следит? Почему не требует чтобы учитель знания давал? И таких почему полно! Не те проблемы вы здесь поднимаете. Если директор хороший педагог, то он не цепляется за директорское кресло зубами! А если цепляется, то такой он педагог!

 3. Згадайте як тихо убрали керівника управління молоді – Сергія Анісько… при всіх позитивах та нюансів з його сторони, Він чи не єдиний у міськвиконкомі мав відповідну освіту, закінчив Національну академії державного управління при Президентові України, до речі з відзнакою. …і де він тепер?
  …а Байдич «не потопляемый» – майстер підкилимової гри. І при чому тут Давіденко? …якщо все відбувається з благословення Батька міста!
  Ідеально… так що на першому етапі робити ротацію серед директорів… міняти їх кріслами директор сильної школи на слабку школу… на кшталт Байдича у ЗОШ № 22, а не в 10-ту! А у подальшому запровадити систему обрання директора з пед колективу шляхом голосування, щоб не залежив від Мера!
  …і на мою думку Контракт на 1 рік НЕ логічний… керівник не вспіє освоїтись… а останніх 2 місяці бігає у прямому смислі слова, щоб продовжити Контракт. Про яку стабільність галузі освіти може іти мова?

  • Вы говорите о частной школе? Тогда директор может ни от кого не зависеть и заниматься беспределом…

 4. вот кто серый кардинал городской власти
  Байдыч

 5. вот вам и новый кандидат в мэры на 2015 год

 6. …Байдыч по деньгам НЕ потянет!
  на Выборы традиционно пойдет: Приступа, Колищак, а выиграет Третий!

 7. я не про Байдича
  про Ратушняка
  да Приступа ,Колищак(хотя может и нет)
  третий?
  Третий -это тот кого устроит и ПР и “хромая утка мэр”(уходящая с местного олимпа фигура)
  будет кандидат от БТ но там пока идут внутрипартийные интриги и баталии за власть в БТ

  скажу так есть инфа кто он…этот третий

 8. Не списуйте з рахунків Свободу. 20% на виборах це аргумент.

 9. несписую …
  я кажу про расклади які будуть
  Свобода має значний вплив на міську політику але..є але..

  от це але і є те що описав вище

 10. давайте в окрему тему мерські розклади. Тут розмова про директора НВК 10.

 11. Що витворяють. Одних з найкращих директорів звільняють. Особисто знаю і Орловську Н.М., і Вістовську Л.З., і Ратушняка С.П. це одні з найкращих директорів шкіл. Не розумію повію Байдича, як йому дозволила совість піти на посаду директора гімназії №2. А Олійник… та він ніхто, якби не його заступник Дупляк Т.В., то освіті було б пі…..

  • Потрохи з освіти викидають тих, хто має свою думку і авторитет.
   “Чистка”.

 12. давайте в окрему тему але де та окрема тема?

  • Не те проблемы вы здесь поднимаете. Если директор хороший педагог, то он не цепляется за директорское кресло зубами! А если цепляется, то такой он педагог! Проблема в том что учителя перестали давать знания в школе! Вот проблема!

 13. Дежавю якесь. Ще чотири роки тому пан Ратушняк відмовився дати години звільненому на той час директору Велигану. Кажуть, суспільство розвивається по спіралі….

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.