Обласна влада не знає, що робити зі сумнівним виробництвом пінопласту в Дунаївцях – ВІДЕО

Керівництво Хмельницької облдержадміністрації не дало ствердної відповіді на ситуацію щодо діяльності ТОВ “Центр інноваційно-будівельних технологій”  (Дунаївці), яке виробляє теплоізоляційні плити.

Заступник губернатора Леонід Гураль, нардеп Андрій Тягнибок, голова Комітету Ірина Сех. Фото Віталія Тараненка

Заступник губернатора Леонід Гураль, нардеп Андрій Тягнибок, голова Комітету Ірина Сех. Фото Віталія Тараненка

Заступник голови ОДА Леонід Гураль під час виїзного засідання робочої групи Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Верховної Ради України заявив, що початок конфліктної ситуації бере з 2008 року, коли “Центр інноваційно-будівельних технологій” отримав всі відповідні дозволи на виробництво пінопласту.

“Сьогодні частина документів цього підпримства приведена до відповідності. І думка обласної влади незмінна – ми за те, щоби на Хмельниччині працювали підприємства і розвивався бізнес. Але він повинен розвиватися у правовому полі. Якщо представники  “Центру інноваційно-будівельних технологій” впорядкують свої документи, згідно з законодавчими вимогами, ми їх підтримуватимемо. Якщо буде у контролюючих органів бодай одне зауваження до роботи підприємства, влада захищатиме людей, котрі проживають у Дунаївцях”, – сказав високопосадовець.

[clukr4wIDVY]

За інформацією голови Комітету Ірини Сех, господарська діяльність “Центру інноваційно-будівельних технологій” здійснюється з порушенням чинного законодавства. Зокрема, не виконуються рішення судових та контролюючих органів щодо призупинення виробництва теплоізоляційних плит; екологічні інспектори не допускаються на територію підприємства для перевірок; територіальне управління Держгірпромнагляду виявило низку фактів порушення актів охорони праці.

[avvVUlZgO1U]

Крім цього, Вищий адмінстративний суд України 11 квітня цього року залишив без змін постанову Окружного адмінсуду Києва від 8 червня 2011 року про тимчасову заборону господарської діяльності з виробництва теплоізоляційних плит з екструдованого пінолістирилу ТОВ “Центр інноваційно-будівельних технологій”.

Як зазначив предстанивник “Центру інноваційно-будівельних технологій” Олексій Довгий, його підприємство має всі необхідні документи на виробництво теплоізоляційних плит: дозволи на введення в експлуатацію, викиди в атмосферне повітря та атестацію робочих місць. Але при цьому уповноважена особа не продемонструвала присутнім ці документи.

Разом з тим, за даними Державної санітарно-епідеміологічної служби України, лабораторіями Хмельницької обласної та Дунаєвецької районної санепідемстанцій неодноразово у 2009-2010 рр. проводились лабораторні дослідження стану забруднення атмосферного повітря на межі санітарно-захисної зони підприємства та повітря робочої зони на робочих місцях в цеху, за результатами яких перевищень граничнодопустимих концентрацій забруднюючих речовин (стирол, окис вуглецю, формальдегід, бензол, толуол, етилбензол, дибутилфталат, пил сополімеру стиролу) не встановлено.

Однак, як зазначають місцеві громадські активісти, що після запуску підприємства у Дунаївцях, стався єдиний в Україні патологічний випадок – народився хлопчик без носових проходів. Наразі дитина лікується в Німеччині.

Теги: , ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".

Коментарів: 7

  1. Щойно люди штурмували завод!

  2. Таким підприемствам немісце в спальному районі міста.Власнику,крім зажерливості,необхідно мати і совість і страх перед Богом.

  3. Який це штурм?Зібралось 10-15 місцевих жителі-основна частина наші, шановні, пенсіонери які позаробляли собі пенсії на Арматурному на Фабриці- там що пахло? чи небуло шкідливих викидів?).А інші- хто? Чистої води піар однієї політичної сили.Хочу спитати . шановне товариство-де Гандзюк взяв ікону?В якій церкві ?- в Б.Леонтія чи Б.Вячеслава?.

    • Во це смішно, до чого ж “полезний ідіот” Ганзюк цирк влаштовує. На фабриці працює десь 80 працівників, усі проходять медобстеження, все в порядку. Є робота, зарплата. Може закриють виробницьтво, звільнять людей, то їх Свобода чи Ганзюк на роботу влаштують? Чи вони їм, безробітним, ту саму істину, “усі їх біди від поганої влади” розкажуть. А може це все робиться за благословіння зацікавленної особи, яка хоче придбати площу та цеха заводу, і тому йому потрібно виселити звідти це виробницьтво. Тому і підключився Ганзюк та Вітряний на початку та звинувачували в смертності та викидах як на Фокусімі, бо подейкують що саме тією людиною, якій потрібний завод,є їх тодішній шеф ( Гла…як). Та й Сабій колись працював у Гла..ка в часи правління в ОДА, та певним чином “прислухається” до нього. Все це дає підстави не вірити цим багатоборцям та горлодерикам.

  4. Скільки вже можна пудрити людям мозги “хімічним виробництвом”.Той цех змішує вже готові компоненти- він їх невиробляє . Такі виробництва є і в Польщі, Білорусі, Росії, Бельгії і внас на Україні Тернопіль, Маріупіль і т. д – но там люди щасливі бо нема Гондурася. Ви, коли дома кладети на шмат хліба( з модифікованого зерна) кусочок ковбаски(з хімічних місцевих курей чи хімічно_вирощених свиней польськодунаєвецького розливу) і це все поливаєте хімічним кетчупом_____ то в вас дома також хімічне виробництво??????Навіщо дома прати білизну хімією, робити євроремонти з хімічних компонентів: алібастр , шпаклівка ,пластикові вікна , металочерепиця.Всі хочуть чи вже побудувались?- а вдома займаються хімічними справами.Найпростіше-бетонозмішувач:чи може вода, цемент ,пісок є не хімічними елементами.То незмішуйте їх можи так буде стояти стіна? Чи шановний пан Гандзюк погано в школі вчив хімію.Шановне товариство зараз без хімії ” нітуди і нісюди”.А якщо хочите морочити людям голови_ то продавайте свої хімічні домівки, рийте землянки, роздягайтеся до гола і всі прапори вам вруки . Для Гандзюка : Вася небрийся_крем для бриття і одеколон то також ХІМІЯ!!!!!

  5. Читаю статью и , честно говоря радуюсь за Украину, особенно за мой родной город Дунаевцы… Все проблемы решены, есть что пожрать, есть во что одеть детей. Пришла очередь заботы о каких-то мифических “спальных районах”, как пишет многоуважаемый Микола в своем комменте. Это откуда в Дунаевцах спальные районы появились…. В городе практически нет предприятий, особенно государственных, где люди, особенно молодые, могли бы хотя бы копейку заработать.А давай и этот закроем, чтобы никому не обидно было… Автор статьи признается, что экспертизы (неоднократные) подтвердила отсутствие вредных выбросов из производства. Однако автор Виталий молодец, надо же интригу поддержать, сообщил о чудовищном случае рождения ребенка с патологией. Однако понимая всю глупость своего вывода эту тему не развивает. Амог бы списать на этот “громадный” источник всех бед и несчастий города. Сто процентов, что дело здесь не в “выхлопах” цеха, а в борьбе за территорию конкурентов. А те два десятка “активных” “громадян” используются в качестве преславутого “пушечного мяса”, которые вообще не знают, зачем они пришли и наивно думают, что борются за благие идеи….Жаль.. Прошу прощения за русскоязычный комментарий, живу в России, у компа нет украинской клавиатуры…

  6. Кстати почитайте внимательно статью Виталия, посмотрите видео. Речь идет только о том, что у кого-то какие-то документы не в порядке, по мнению функционеров. Ни одного доказательства наличия какой-либо угрозы от самого производства не приведено. Уверен, что если бы таковые имелись….при условиях имитации общественного резонанса, туда бы приехали люди в масках и в 23 минуты закрыли это производство…А пока только проводят как в армии ППР (посидели, потриндели и разошлись).

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.