Василь Кравчук: “Теперішня партія “Батьківщина” стає мутантом і перетворюється на “Нашу Україну-2”

Василь Кравчук. Фото Віталія Тараненка

Василь Кравчук. Фото Віталія Тараненка

Новиною дня стало рішення парламентської фракції ВО “Батьківщина” виключити з її лав народного депутата Україин Василя Кравчука. “Фракція «Батьківщина» виключила зі свого складу народного депутата Василя Кравчука за порушення присяги і зраду перед Господом Богом та Українським народом”, — зазначається на офіційному бютівському сайті. Головний докір партсоратнику з Хмельниччини —систематично порушував фракційну дисципліну і не голосував, згідно з рішеннями фракції.

Незалежний громадський портал телефоном узяв ексклюзивне інтервю у нардепа Василя Кравчука.

 

— Ви очікували на сьогоднішнє рішення фракції про Ваше виключення?

— Ви ж знаєте всю історію мого голосування, зокрема, щодо висловлення довіри керівнику фракції ВО “Батьківщина” Арсенію Яценюку (тоді Кравчук “утримався” — ред.). Я вважаю, що з партії “Батьківщина” зробили мутанта, і це не та політична сила, до якої я свого часу вступав. Після об’єднавчого з’їзду (16 червня Фронт змін, ПРП і частина Народного руху України заявили про злиття з “Батьківщиною”  — ред.) мені стало зрозуміло, що це безперспективна партія — це “Наша Україна-2”. Тому для себе ухвалив рішення у парламенті голосувати самостійно від фракції. Вони (фракція ВО “Батьківщина” — ред.) чудово знають мою позицію і тому провели співбесіду з керівником місцевого Фронту змін Олександром Ксенжуком, який очолить Хмельницьку обласну партійну організацію ВО “Батьківщина”. Я їм неугодний, бо маю власну думку і завжди переказував побажання всіх бютівців Хмельниччини.

— Поясність, будь ласка, чому Ви єдиний з бютівської фракції підтримали провладний вексельний законопроект.

— Проголосував з двох причин. Насамперед самі нардепи-бютівці, підприємства яких мають заборгованості по ПДВ, переконували керівництво фракції підтримати цей закон. Краще векселі, аніж нічого. Я не захищаю владу, а навпаки — критикую, що довели країну “до ручки”. І якщо зараз не підтримати векселі, то це згодом відіб’ється на виплатах заробітних плат і пенсій. Таким чином у моєму голосуванні немає криміналу. Прочитав, бачу, що нормальний законопроект, та й проголосував. При цьому, всі законопроекти, що пропонувала опозиція, я також підтримував.

— Коли ж Голова ВР Володимир Рибак поставив питання на переголосування, Ви вже не голосували. Передумали?

— Я спочатку проголосував і вийшов із сесійної зали. А коли ставили вексельне питання на переголосування, мене не було в залі.

— Можете озвучити прізвища бютівців, які, як і Ви, хотіли підтримати цей провладний законопроект.

— Не хочу виносити сміття з хати. На жаль, політична доцільність поборола здоровий глузд.

Василь Кравчук. Фото Віталія Тараненка

Василь Кравчук. Фото Віталія Тараненка

— Після виключення з фракції мали розмову з Яценюком або Турчиновим?

— Ні.

— Як вважаєте, наступним кроком Вас можуть виключити взагалі з партії ВО Батьківщина?

— Не виключаю цього.

— Які тоді будуть дії з Вашого боку?

— Як і був в опозиції до діючої влади, так і залишатимуся. Як і був прихильником Юлії Тимошенко, так і буду. Вважаю, що Юлія Тимошенко — єдина, хто може навести порядок у цій країні.

— Василю Петровичу, але Ви зараз говорите, як екс-бютівець Олег Ляшко, який критикує владу і опозицію, а на Юлію Тимошенко молиться.

— Я вступав у не таку “Батьківщину”, яка є сьогодні. Якщо мене виключають з “Батьківщини”, буду позафракційним і не вступлю більше ніколи у жодну партію. Адже я ніколи не змінював політичної орієнтації.

— Як ще діючий голова Хмельницької обласної партійної організації, оцініть стан справ у своїй регіональній парторганізації.

— Переконаний, що у Хмельницькій області бютівська організація — найсильніша і найпотужніша. Однак шкода, що її марнують. Розбавлять хороше вино дьогтем.

— Дьоготь — це Фронт змін?

— Не тільки. Загалом це ті люди, котрі вступають до “Батьківщини” заради меркантильних інтересів.

— У ЗМІ говорили, що за голосування провладних законопроектів Ви отримали неабиякі гроші. Це правда?

— Ви мене погано знаєте. Так, пропонували кошти у попередній каденції. Я відмовився. Зараз мене просто дістала позиція партії. І якби узяв гроші в регіоналів, то давно жив би у хоромах. А так живу і житиму у батьківській хаті. Мені хороми не потрібні.

Спілкувався Віталій Тараненко.

Теги: , ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 12

 1. Політика – то злість, ненависть, нелюбов.
  (Володимир ВИННИЧЕНКО)

 2. Згідна з кожним словом Василя Кравчука. Він людина діла, і не ганяє з пустого в порожнє. Яценюк виживає Юліних людей повністю з партії, це видно не тільки з депутатських розкладів а й з простого персоналу. Всіх ідейних з центрального офісу просто звільнили – на їхнє місце прийшли слухняні люди – роблять що скаже Сєня. Яценюк взагалі не зацікавлений в тому, щоб ЮВТ вийшла на волю. таке враження що Сєня – це кишенькова опозиція пахана…

 3. цікаво, чи хоче Вася отримувати свою депутатську зарплату векселями. цим голосуванням і тупими відмазками Вася показав хто він насправді – нікчемна тушка.

 4. Цілком підтримую Кравчука. Тільки не того виключили з фракції. Потрібно виключати Яценюка та Мартиненка, які привели в списки Батьківщини та на мажоритарку тушки.

 5. Дії Крачука не сприяли об’єднанню опозиції. що є єдиною умовою її перемоги в 2015 році. ЮЛІ – ВОЛЮ.

 6. Тепер одна надія на Свободу.

  Свободівці буду за вас, але зробіть все, щоб звільнити Юлію Тимошенко і наведіть порядок в нашому місті.

 7. Свобода должна быть не за него или кого то а за себя и людей

 8. сделали с Кравчука несчастую жертву и тут поёте ему диферамбы
  смешно………)

 9. …И отпустили щуку в реку….

 10. Василь Петрович – чесна людина. Не прогнувся перед Яценюком, не пішов наперекір совісті. А чесних завжди б’ють і дихать не дають.

 11. Лялька, якою керують за ниточки. Він зрадник нашої БАТЬКІВЩИНИ, тому ми ідемо вперед викидаючи зайвий баласт.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.