Судова гілка влада в Україні за останні три роки зуміла себе дискредитувати настільки, що її рейтинг може врятувати лише диво. Згідно з травневими дослідженнями фонду “Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва”, 72% опитаних українців не довіряють судам.
Тривожні дзвіночки суспільства повністю відображають занепокоєність щодо деградації служителів Феміди. До речі, за грецькою міфологією, саме богиня правосуддя і дружина Зевса Феміда була рятівницею і покровителькою пригноблених і стежила, аби не кривдили людей бідних і тих, які потребують допомоги. Натомість українські вершителі людських доль умудряються за одним і тим же фактом ухвалити два різних рішення.
Справа Бурлика — п’ять діб арешту
Активіст хмельницької ВО “Свобода” Віктор Бурлик 9 березня, у День народження Великого Кобзаря, “відзначився” нетрадиційною любов’ю до політичної символіки опонентів. Прапор Партії регіонів зазнав спалення біля пам’ятника Тарасу Шевченка у Хмельницькому. Як пояснив нардеп-свободівець Ігор Сабій, “політична акція проведена на знак протесту проти політики діючої влади”. Ця новина виявилося ТОПовою у загальноукраїнських ЗМІ.
Реакція політичних візаві не забарилася. Провідник місцевих регіоналів, депутат Хмельницької міськради Анатолій Собко написав листа до відділу міліції, в якому вказав, що свободівець “вчинив злочин, за який передбачена частина 2 статті 296 Кримінального кодексу України”. Регіонали за будь-яку ціну загорілися бажанням поквитатися з антиподами. Тим паче, що до цього інциденту свободівці частенько грали на нервах головному партійному шефові “регіонів” і голові облдержадміністрації Василеві Ядусі.
Не гаючи часу, правоохоронці скерували справу Бурлика до Хмельницького міськрайонного суду. До речі, серед фігурантів опинилися ще троє представників націоналістичного табору, які згодом відбулися символічними адмінштрафами. Ключовий кривдник регіоналів Віктор Бурлик отримав п’ять діб арешту.
— Ми задоволені тим, що правопорушник має бути покараний. Яке там стягнення (більше чи менше), мене це не дуже хвилює. Рішення ухвалював суд. Я вважаю, що будь-який правопорушник має відповідати за свої незаконні дії”, — така була реакція заступника голови облорганізації Партії регіонів Михайла Войтюка на судовий вердикт.
Справа Скоробагатого — невинний
Практично ідентичний випадок, але з протилежною розв’язкою, стався з хмельницьким рухівцем-козаком Сергієм Скоробагатим. Йдучи слідами Бурлика, 19 квітня цей добродій у центрі Хмельницького (поблизу універмагу “Дитячий світ”) підпалив прапор Партії регіонів. Показове спалювання відбулося у присутності місцевих журналістів на випадкових перехожих. Як зазначив С.Скоробагатий, його підштовхнуло до радикальних дій дискредитація Народного Руху України, проти якого невідомі розповсюдили листівки.
З табору “регіонів” знову спустили нам відомого пана Собка. Арсенал аргументів проти Скоробагатого такий самий, як проти Бурлика: вимагаємо покарати за частиною 2 статті 296 Кримінального кодексу України. Регіонал, як під копірку, повторив скаргу, написану на свободівців.
Відтак, здавалося, що Хмельницький міськрайонний суд мав іти накатаною стежиною, приструнивши рухівця. Але раптом Феміда не знайшла складу злочину і закрила справу.
Містика чи вибіркове правосуддя? Висновки за вами.
Схожі матеріали:
- Ляльки Льовочкіна
- На Волочищині рік не призначали керівника будинку-інтернату, бо відмовлявся вступати до Партія регіонів
- На депутата Хмельницької облради “наїхав” Правий сектор і вимагав 500 тис. євро – ВІДЕО
- Ігор Добжанський: “У статуті Партії регіонів не було записано, що можна красти та вбивати”
- Фракція Партії регіонів у Хмельницькій міській раді припинила існування