Вибіркове правосуддя, або Як судили паліїв Партії регіонів – Документи

Віктор Бурлик і Сергій Скоробагатий

Віктор Бурлик і Сергій Скоробагатий

Судова гілка влада в Україні за останні три роки зуміла себе дискредитувати настільки, що її рейтинг може врятувати лише диво. Згідно з травневими дослідженнями фонду “Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва”, 72% опитаних українців не довіряють судам.

Тривожні дзвіночки суспільства повністю відображають занепокоєність щодо деградації служителів Феміди. До речі, за грецькою міфологією, саме богиня правосуддя і дружина Зевса Феміда була рятівницею і покровителькою пригноблених і стежила, аби не кривдили людей бідних і тих, які потребують допомоги. Натомість українські вершителі людських доль умудряються за одним і тим же фактом ухвалити два різних рішення.

Справа Бурлика — пять діб арешту

Активіст хмельницької ВО “Свобода” Віктор Бурлик 9 березня, у День народження Великого Кобзаря, “відзначився” нетрадиційною любов’ю до політичної символіки опонентів. Прапор Партії регіонів зазнав спалення біля пам’ятника Тарасу Шевченка у Хмельницькому. Як пояснив нардеп-свободівець Ігор Сабій, “політична акція проведена на знак протесту проти політики діючої влади”. Ця новина виявилося ТОПовою у загальноукраїнських ЗМІ.

Реакція політичних візаві не забарилася. Провідник місцевих регіоналів, депутат Хмельницької міськради Анатолій Собко написав листа до відділу міліції, в якому вказав, що свободівець “вчинив злочин, за який передбачена частина 2 статті 296 Кримінального кодексу України”. Регіонали за будь-яку ціну загорілися бажанням поквитатися з антиподами. Тим паче, що до цього інциденту свободівці частенько грали на нервах головному партійному шефові “регіонів” і голові облдержадміністрації Василеві Ядусі.

бурликбурлик2бурлик3Не гаючи часу, правоохоронці скерували справу Бурлика до Хмельницького міськрайонного суду. До речі, серед фігурантів опинилися ще троє представників націоналістичного табору, які згодом відбулися символічними адмінштрафами. Ключовий кривдник регіоналів Віктор Бурлик отримав п’ять діб арешту.

постанова_бурлик

постанова2_бурлик

постанова3_бурлик

— Ми задоволені тим, що правопорушник має бути покараний. Яке там стягнення (більше чи менше), мене це не дуже хвилює. Рішення ухвалював суд. Я вважаю, що будь-який правопорушник має відповідати за свої незаконні дії”, — така була реакція заступника голови облорганізації Партії регіонів Михайла Войтюка на судовий вердикт.

Справа Скоробагатого — невинний

Практично ідентичний випадок, але з протилежною розв’язкою, стався з хмельницьким рухівцем-козаком Сергієм Скоробагатим. Йдучи слідами Бурлика, 19 квітня цей добродій у центрі Хмельницького (поблизу універмагу “Дитячий світ”) підпалив прапор Партії регіонів. Показове спалювання відбулося у присутності місцевих журналістів на випадкових перехожих. Як зазначив С.Скоробагатий, його підштовхнуло до радикальних дій дискредитація Народного Руху України, проти якого невідомі розповсюдили листівки.

З табору “регіонів” знову спустили нам відомого пана Собка. Арсенал аргументів проти Скоробагатого такий самий, як проти Бурлика: вимагаємо покарати за частиною 2 статті 296 Кримінального кодексу України. Регіонал, як під копірку, повторив скаргу, написану на свободівців.

скоробагатий

скоробагатий2

скоробагатий3

Відтак, здавалося, що Хмельницький міськрайонний суд мав іти накатаною стежиною, приструнивши рухівця. Але раптом Феміда не знайшла складу злочину і закрила справу.

рішення

рішення2

Містика чи вибіркове правосуддя? Висновки за вами.

Теги: , , ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 10

  1. ось вам і ось вам. Наш суд самий чесний суд.

  2. З яких пір сайт почав друкувати замовні статті???? З яких то пір великий Кобзар народився “9 травня”. І знову непрофесійність журналістів?

    • Правда менш звична, ніж вигадка, бо вигадка має триматися в межах правдоподібності, а правда — ні.
      Марк Твен.

  3. Бурлик! Яка сука тебе родила?

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.