Правовий коментар у справі ринку “Бартерсервіс”

Правовий коментар юридичної компанії «Тріарії» щодо ухвали Господарського суду Хмельницької області від 10 червня 2013 року у справі № 20/5025/2131/11

ТОВ «Речовий ринок «Торговий дім «Бартерсервіс» не звернувся до суду з позовною заявою, але лише з заявою про відновлення пропущеного строку для пред’явлення наказу до виконання оскільки:

Постановою Рівненського апеляційного господарського суду від 26.04.2012р. апеляційну скаргу позивача Товариства з обмеженою відповідальністю «Речовий ринок «Торговий дім «Бартерсервіс» задоволено частково, рішення господарського суду Хмельницької області від 15.03.12 р. у справі №20/5025/2131/11 скасовано частково та в частині скасованого прийнято нове рішення: “Визнати за ТОВ “Речовий ринок “Торговий дім “Бартерсервіс” права на оренду земельної ділянки площею 57036 кв. м., що розташована по вул. Геологів, 13, у м. Хмельницькому. Визнати поновленим договір оренди земельних ділянок від 15.12.2005р. № 040574200119, укладений між Хмельницькою міською радою та ТОВ “Речовий ринок “Торговий дім “Бартерсервіс”. Визнати недійсним рішення сорокової сесії Хмельницької міської ради від 03.11.2010 р. № 38 “Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки міському комунальному підприємству – ринок “Ранковий”. Визнати недійсним рішення виконавчого комітету Хмельницької міської ради від 06.01.2011р. № 4 “Про надання дозволу на організацію ринку з продажу непродовольчих товарів та об’єкту побуту – автостоянки для зберігання транспортних засобів по вул. Геологів, 13, міському комунальному підприємству – ринок “Ранковий”. Визнати недійсним рішення дев’ятої сесії Хмельницької міської ради від 10.08.2011р. № 43 “Про розгляд питання щодо укладення договору оренди земельних ділянок по вул. Геологів, 13, з ТОВ “Речовий ринок “Торговий дім “Бартерсервіс”. Визнати недійсним рішення дев’ятої сесії Хмельницької міської ради від 10.08.2011р. № 44 “Про затвердження проекту землеустрою та передачу в постійне користування земельної ділянки по вул. Геологів,13”. В решті рішення залишено без змін.

Згідно п.2 ч.1 ст. 22 Закону України «Про виконавче провадження» виконавчі документи можуть бути пред’явлені до виконання в строк один рік. Строки, зазначені у частині першій цієї статті, встановлюються для виконання судових рішень – з наступного дня після набрання рішенням законної сили.

Таким чином, ТОВ «Речовий ринок «Торговий дім «Бартерсервіс» пропустило строк пред’явлення наказу господарського суду до виконання і звернулось до суду із заявою про поновлення цього строку. Згідно ст. 119 Господарського процесуального кодексу України у разі пропуску строку для пред’явлення наказу до виконання з причин, визнаних господарським судом поважними, пропущений строк може бути відновлено.

Також звертаємо увагу, що зараз Вінницьким апеляційним адміністративним судом розглядається апеляційна скарга ТОВ “Речовий ринок “Торговий дім “Бартерсервіс” на постанову Хмельницького окружного адміністративного суду від 13 травня 2013 року у справі (№ 822/1951/13-а) за адміністративним позовом Хмельницької міської ради, за участю прокуратури м.Хмельницького на стороні позивача до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Хмельницькій області, третя особа без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача – Товариство з обмеженою відповідальністю “Речовий ринок “Торговий дім “Бартерсервіс”. Вказаною постановою суду (http://reyestr.court.gov.ua/Review/31324042) визнано незаконною і скасовано реєстрацію Декларації про готовність об`єкту до експлуатації – єдиного майнового комплексу речового ринку ТОВ “Речовий ринок “Торговий дім “Бартерсервіс”, по вул. Геологів, 13 у м. Хмельницькому та визнано незаконною та скасовано реєстрацію права власності на єдиний майновий комплекс ТОВ “Речовий ринок “Торговий дім “Бартерсервіс” по вул. Геологів, 13 у м. Хмельницькому в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

Вважаємо, що розгляд цієї адміністративної справи суттєво вплине на вирішення конфліктної ситуації на території ринку.

Теги: 
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.