Регіонал Зубик пропонує механізм відкликання мажоритарників

Народний депутат України Володимир Зубик (фракція Партії регіонів) вніс на розгляд Верховної Ради України проект закону ”Про порядок дострокового припинення повноважень народного депутата України, обраного в одномандатному виборчому окрузі, у разі відкликання його виборцями за результатами спеціального референдуму” (№2266а).

Текст документу зареєстрований на сайті парламенту 7 червня.

Цим законопроектом передбачено, що право порушувати питання про дострокове припинення повноважень народного депутата, обраного в одномандатному виборчому окрузі, шляхом відкликання його виборцями належить виключно міським та районним радам, що представляють інтереси (спільні інтереси) територіальних громад, члени яких є виборцями цього народного депутата.

Підставами для дострокового припинення повноважень народного депутата — мажоритарника є “невідповідність практичної діяльності депутата основним принципам і положенням його передвиборної програми та невиконання (або відмова підписання) спеціальної угоди – Плану зобов‘язань народного депутата України перед виборцями, що укладається відповідно до цього закону”.

Законопроектом передбачено, що мажоритарник має укласти План зобов‘язань народного депутата перед виборцями з міськими та районними радами, сфера діяльності яких розповсюджується на відповідні міста (або частину міста) та райони, територія яких входить до одномандатного виборчого округу, в якому обрано цього народного депутата. План зобов‘язань укладається на кожен календарний рік повноважень Верховної Ради України відповідного скликання, до якої обрано народного депутата.

“План зобов‘язань має базуватись на основних принципах і положеннях його передвиборної програми і містити зобов‘язання народного депутата України як у політичній, так і соціально-економічній сферах, гарантії постійної роботи депутата по сприянню соціально-економічного розвитку території одномандатного виборчого округу”, – йдеться у законопроекті.

Відповідно до документу, народний депутат не рідше одного разу на місяць звітує перед виборцями про виконання Плану зобов‘язань.

Законопроектом пропонується встановити, що відмова народного депутата протягом 30 днів підписати схвалений відповідною районною (міською) радою План зобов‘язань є підставою для прийняття Центральною виборчою комісією рішення про призначення спеціального референдуму – голосування у відповідному одномандатному виборчому окрузі про відкликання цього народного депутата.

Також зазначається, що поточний стан виконання Плану зобов‘язань контролюють виконавчі комітети відповідних районних, міських рад, якими було схвалено План зобов‘язань.

У законопроекті зазначається, що невиконання 50% або більше зобов‘язань народного депутата відповідно до Плану зобов‘язань є підставою для прийняття ЦВК рішення про призначення спеціального референдуму – голосування у відповідному одномандатному виборчому окрузі про відкликання цього депутата.

ЦВК приймає рішення про призначення спеціального референдуму – голосування у відповідному одномандатному виборчому окрузі про відкликання народного депутата у 30-денний строк після закінчення судового розгляду усіх спорів щодо виконання народним депутатом Плану зобов‘язань та якщо загальна кількість невиконаних зобов‘язань народного депутата становитиме 50% або більше зобов‘язань, передбачених у відповідному Плані зобов‘язань.

Законопроектом визначено особливості організації та проведення спеціального референдуму – голосування з питання про відкликання народного депутата. Повноваження народного депутата припинятимуться достроково у разі, якщо на спеціальному референдумі за його відкликання проголосувало більш як 50% виборців, що взяли участь у голосуванні.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що “розробка цього проекту обумовлена суспільною потребою та бажанням громадян України мати дієвий правовий механізм відкликання обраного ними народного депутата.

Відповідно до результатів дослідження, проведеного у березні цього року соціологічною групою ”Рейтинг”, понад 80% опитаних українців підтримує ідею відкликання депутатів”.

Теги: 
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.