Речовий ринок “Торговий дім “Бартерсервіс” знову подав до суду на Мельника і Ко

Товариство з обмеженою відповідальністю „Речовий ринок „Торговий дім „Бартерсервіс” подало позов до Господарського суду Хмельницької області на Хмельницьку міську раду, виконавчий комітет Хмельницької міськради та міське комунальне підприємство – ринок “Ранковий” визнати недійсними ряд рішень міськради і виконкому.

Відповідна заява Господарським судом зареєстрована 10 червня цього року, повідомляє Єдиний державний реєстр судових рішень.

„Речовий ринок „Торговий дім „Бартерсервіс” просить Феміду визнати за собою права на оренду земельної ділянки площею 57036 кв. м., що розташована на вул. Геологів,13, у Хмельницькому та поновити дію договору оренди земельних ділянок від 15 грудня 2005 року (№040574200119), укладеного між Хмельницькою міською радою та ТОВ ” Речовий ринок “Торговий дім “Бартерсервіс”.

Крім цього позивач клопочеться, щоб суд визнав недійсним ряд рішень, а саме: рішення сорокової сесії Хмельницької міської ради від 03.11.2010р. №38 про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки міському комунальному підприємству – ринок “Ранковий”; рішення виконавчого комітету Хмельницької міської ради від 06.01.11р. №4 про надання дозволу на організацію ринку з продажу непродовольчих товарів та об’єкту побуту – автостоянки для зберігання транспортних засобів на вул. Геологів,13 міському комунальному підприємству – ринок “Ранковий”; рішення дев’ятої сесії Хмельницької міської ради від 10.08.2011р. №43 про розгляд питання щодо укладення договору оренди земельних ділянок на вул. Геологів,13 з ТОВ “Речовий ринок “Торговий дім “Бартерсервіс”; рішення дев’ятої сесії Хмельницької міської ради від 10.08.2011р. №44 про затвердження проекту землеустрою та передачу в постійне користування земельної ділянки на вул. Геологів,13.

Також базарники хочуть через суд зобов’язати міське комунальне підприємство – ринок “Ранковий” усунути перешкоди у користуванні ТОВ “Речовий ринок “Торговий дім “Бартерсервіс” земельною ділянкою на вул. Геологів,13 у Хмельницькому у спосіб приведення земельної ділянки у стан, який мав місце до 6 січня 2011 року.

Наразі судова колегія перенесла розгляд справи на 17 червня.

Як відомо, незважаючи на закінчення оренди, Вищий господарський суд України 10 квітня цього року повернув приватній структурі ринок «Бартерсервіс», який займає майже третину із 18 гектарів речового ринку у Хмельницькому.

Суд скасував державні акти на ділянку загальною площею 5,56 га міського комунального ринку «Ранковий». Ці акти міський ринок отримав в лютому 2012 року на підставі рішення Хмельницької міської ради від 10.08.2011 року про передачу цієї ділянки «Ранковому».

Однак суд визнав дані держакти недійсними на підставі постанови Рівненського апеляційного господарського суду від 26.04.2012 року, якою це рішення міськради було скасоване, оскільки міськрада не належним чином повідомила фірмі про заперечення щодо поновлення договору оренди.

При цьому апеляційний суд визнав поновленим договір оренди 5,70 га ринку «Бартерсервіс» із ТОВ «Речовий ринок «Торговий дім «Бартерсервіс».

Договір оренди між міськрадою і «Торговим домом «Бартерсервіс», який був укладений у 2005 році строком на 5 років, не був поновлений після його закінчення у 2010 році. Причиною цього були численні скарги профспілки орендарів торгових точок на цьому ринку. Вони скаржилися на незаконне завищення орендної плати, погане освітлення і поганий догляд за територією.

Фото Віталія Тараненка

Фото Віталія Тараненка

При цьому після передачі ринку в управління «Ранкового» орендна плата за кіоск була знижена з 400 грн. до 150 грн. Крім того, були зведені трансформаторна підстанція і електрощитові. За словами голови профспілки ринку «Ранковий» Олени Ільницької, також збільшилися надходження до бюджету міста.

«Якщо раніше з «Бартерсервісу» надходило 200 тисяч гривень податків, то у структурі ринку сектор «Бартер» дав 3,5 мільйона гривень», – заявила вона.

Люди провели кілька акцій протесту проти повернення цього ринку в управління ТОВ «Речовий ринок «Торговий дім «Бартерсервіс».

Довідка НГП. Власниками цієї фірми є Валерій Дьяченко і Людмила Дьяченко. Окрім того, вони є власниками кількох десятків фірм. Валерій Дьяченко був керівником ФК «Поділля».

Разом із екс-депутатом Хмельницької облради Михайлом Немовим і директором департаменту освіти і науки, молоді та спорту Хмельницької облдержадміністрації Віктором Очеретянком є співзасновником «Хмельницької спілки промисловців і підприємців».

Теги: 
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 2

  1. земля міська, контейнера підприємців. Що там є у пана Дьяченка крім туалету? За що він мільйони отримує? це легкий бізнес який не потребує великих вкладень. Те що він вклав коли вирівнював площадку, ставив контейнера( створював умови для торгівлі) він вже давно відбив з великим наваром, продавши контейнера. Тому місто має всі права та можливості “отжать” Дьяченка. Але тільки при умові що буде наповнюєтися бюджет. Так як зара там виймають проходімці на кшталт бабушки Кнець, то краще хай Дьяченко.

  2. Автор невірно зрозумів текст ухвали. Це не новий позов, буде розглядатись лише питання поновлення строку для пред’явлення наказів до виконання. Якщо цікаво, можемо надати фаховий коментар по цій ухвалі.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.