Дует без Кличка. Як опозиція гастролювала у Хмельницькому – Фоторепортаж

Опозиція у складі Всеукраїнського об’єднання “Батьківщина”, партії УДАР,  Всеукраїнського об’єднання “Свобода” можуть сміливо ставити “пташку” у власному блокноті — обласний центр Хмельницький підкорено. Акція “Вставай, Україно!” пройшла в дисциплінованому дусі і зібрала до 4 тисяч симпатиків. На хмельницьких вулицях можна було побачити, як і колишніх нардепів, так і діючих.

бірюк

Джельтенмен, який сховався за чорними окулярами, не хто інший, як народний депутат України VI скликання від ВО “Батьківщина” Лев Бірюк. Лева Васильовича наш об’єктив зафіксував і з іншою, не менш популярною особою, лідером ВО “Свобода” та народним депутатом Олегом Тягнибоком, які обмінялися дружніми обіймами.

бірюк2

Серед місцевих слуг народу, чоло яких опікали невблаганні промені сонця, довелося побачити депутата Хмельнциької міської ради від ВО “Батьківщина”, начальника міського управління праці та соціального захисту населення Слов’яна Воронецького.

воронецький

Захід опозицію відвідали й майбутні представники українського електорату — діти. За спостереженнями нардепа від партії УДАР Сергія Капліна, шестирічний хлопчик під час маршу опозиції викрикував “Азаров — фашист” і “Януковича — геть”.

— Коли ми йшли маршем, поруч зі мною йшов шестирічний хлопчик Дмитро. І ця дитина у свої роки вже є свідомим громадянином України. Ця дитина, яка не має паспорту, має Україну у серці. І він кричав: “Азаров — фашист”, “Януковича — геть”. Він може дати оцінку цьому уряду, який наразі знищує можливість для молоді жити на Україні, — розповів “ударівець”.

діти

діти2

Основна колона опонентів влади формувалася біля хмельницького кінотеатру імені Тараса Шевченка. Тут, о 13.00 мала відбутися спільна прес-конференція лідерів трьох партій зі спільним ворогом: Арсенія Яценюка, Олега Тягнибока і Віталія Кличка. Останній, як з’ясувалося згодом, не приїхав на цей захід.  Як віджартовувалися потім деякі політексперти в Інтернеті, Віталій Володимирович прислухався до побажань Юлії Тимошенко та відмовився від участі в акції “Вставай, Україно!”. А в Арсенія Яценюка з цього приводу знайшла залізна відмашка: “Запитайте про це (чому немає Кличка – НГП) у його однопартійців”.

Однак люди ще не втрачали сподівань доторкнутися до живої легенди українського боксу.

— Віталій Кличко буде? — линули запитання людей, коли серед протестувальників з’явився Тягнибок.

тягнибок

Прихильників Кличка проігнорували, тоді вони переключилися на свободівця. Олег Ярославович виглядав нездорово, тримаючи в руках носовичок.

На Арсенія Петровича чекали приблизно 15 хвилин. Хтось не втримався від іронії і видав на-гора.

— А він (Яценюк – НГП) уже відчуває себе президентом тому спізнюється.

Перша спільна заява політичного дуету звелася до ключового — акція “Вставай, Україно!” триватиме доти, доки їм не вдасться зреалізувати три завдання. Перше завдання, за словами Тягнибока, — побороти режим Януковича, друге — не допустити реваншу диктатури, і третє — провести процес всеосяжних змін в економіці країни.

Яценюк доповнив колегу і сказав, що “парламентська опозиція працює не тільки у Верховній Раді, а й на вулиці”.

— Всередині парламенту ми вимагаємо, щоб приймались відповідні закони, в тому числі й законодавство про вибори, і хочемо побачити Віктора Януковича в стінах Верховної Ради. А поза межами парламенту закликаємо людей, щоб вони підтримували зміни і виходили на вулиці. Ми пообіцяли людям проїхати країною, це і дотримуємо, — сказав голова політради ВО “Батьківщина”.

яценюк

Далі колона з опозиціонерами прокрокувала центральними вулицями міста, дійшовши до  “святая святих” кожної влади — будівлі облдержадміністрації та Майдану Незалежності.

[_HzScgLmWro]

вставай

лідери

За сценою випадково побачили міні-нараду Арсенія Яценюка з обласним підлеглим, депутатом Хмельницької обласної ради від Фронту Змін Олександром Ксенжуком. Останній, здається, мріями перебуває у кріслі першого заступника голови облорганізації ВО “Батьківщина” (це може статися після спільного з’їзду двох партій у червні – НГП).

ксенжук

Візетери зі столиці відчували підтримку подолян, котрі підготували красномовні транспаранти з нагоди акції опозиції.

плакат

плакат2

Запальним вийшов виступ лідера свободівців Олега Тягнибока. Озброївшись статистичною інформацією, він провів паралелі щодо видатків з держбюджету на Донецьку і Хмельницьку області. Зокрема, у 2013 році на охорону здоров’я з розрахунку на одного мешканця Донеччини передбачено 112 грн, на жителя Хмельниччини – 16 грн; сума субвенцій на капітальні видатки для Донецької області становить 220 грн із розрахунку на одного мешканця, для Хмельницької області – 58 грн; субвенція на соціально-економічний розвиток – майже 100 грн для Донеччини, 3 грн – на жителя Хмельниччини.

— То скажіть мені, будь ласка, ви що тут, на Хмельниччині, з іншого тіста зліплені, ніж донеччани? Однак вас тут за людей ніхто не вважає, а вважають за тварин. По-інакшому я сказати не можу, — наголосив Тягнибок.

електорат

Яценюк укотре нагадав мітингувальникам про європерспективи України, до яких тягнемося понад 20 років.

— Щиро сподіваюсь на те, що настане той час, коли в Києві поруч із українським державним прапором буде майоріти прапор Європейського союзу і кожен за українським паспортом буде вільно їхати по Європі і казати: я — українець, і ми гідні члени ЄС… Нам треба йти до Європи. І ми як опозиція заявили — у Вільнюсі повинна бути підписана угода між Україною і Європейським союзом, — заявив політик.

… За 600 з хвостиком днів до президентських виборів Арсеній Яценюк і Олег Тягнибок випромінюють спокій та взаємну непоборність. Вони обоє різні і у них різні ідеологічні платформи. Та комусь із них доведеться проковтнути власні амбіції задля наближення перемоги над діючим Президентом Віктором Януковичем.

Невідомо, як ще поведеться Віталій Кличко, якому сьогодні соціологи малюють найкращі перспективи. Він поки що, здебільшого, “прогулює” акцію “Вставай, Україно!” і намагається дистанціюватися від товаришів по опозиційному стані.

лідери

Усі фото Віталія Тараненка.

Теги: ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".

Коментарів: 5

  1. А нашо ця брехня чоловік було 800 максимум і Кличко неприїхав бо він за вибори з людьми не розрахувася по всі області!!!!!!!! І не треба так все гарно подавати!!!! СРАМ!!!!

  2. було десь біля двох тисяч. Відчуття залишилися не приємні. Не має щирості. яке це повстання? Банальне перетягування ковдри, з боку партії Свобода. Ніби вони тільки є. Так вже на публіку грали, прям театрали. Перекрикують, коли вітали лідера іншої політ. сили. “єдність опозиції” демонструють.

  3. а мені Свобода сподобалася. Дисципліновано і чітко все. А Тягнибок виступив на голову краще інших.

  4. Скільки було люду та хто краще виступив – це не є приорітетом оцінювання незалежних ЗМІ. Кожне ЗМІ подає інформацію “своїми очима” , або наскілки ті “очі” викрученні богами світу цього.
    Кличка у Хмельницькому не буде!!! Я навіть Корнійчука ударівця не бачив. Прийде виборчий процес – згадаємо йому невиплачені зарплати, хто і як працював. Їх лідер усіх у регіони зашле “лизати те, що вже й так вилизано до скрипу” електорату (В. Литвин).

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.