Торік на Хмельниччині кожен десятий мешканець вважав стан свого здоров’я поганим

На Хмельниччині кожен десятий мешканець вважав стан свого здоров’я поганим, тоді як половина населення оцінила  стан власного  здоров’я як «добрий».

Такі результати дослідження домогосподарств минулого року навело Головне управління статистики в області.

За даними областату, водночас серед регіонів України найміцнішим здоров’ям змогли похвалитися мешканці Чернівецької та Львівської областей (відповідно, 65% та 64%), водночас найбільш хворобливими виявилися мешканці Чернігівщини, серед яких майже кожен п’ятий вважав своє здоров’я поганим.

На Хмельниччині сім осіб із десяти хворіли протягом року, що передував опитуванню. Більше третини мешканців області мали хронічні захворювання. Найпоширенішими хворобами, вже традиційно, були названі гіпертонія та серцеві захворювання.

За медичною допомогою 97% мешканців нашої області зверталися до поліклініки. Дві особи із ста викликали швидку медичну допомогу, кожен сотий скористався послугами сімейного лікаря в поліклініці, 0,6% наших краян відвідали платні медичні установи та приватно практикуючих лікарів, 0,3% надали перевагу народним цілителям та екстрасенсам.

Доступність медичної допомоги значною мірою залежить від фінансових можливостей домогосподарств. Так, у майже 8% обстежених домогосподарств повідомили про неможливість задовольнити свої потреби в придбання ліків та медичного приладдя у випадку хвороби. Основною причиною недоступності окремих видів медичної допомоги переважна більшість домогосподарств, як і в попередні роки, вказала занадто високу вартість ліків, медичних товарів та послуг охорони здоров’я.

Програмою опитування було також передбачено вивчення питань щодо народжуваності. За його підсумками, на Хмельниччині серед жінок у віці 15 років і старші, 8 із 10 за своє життя народжували дітей. Майже половина з них народили по двоє дітей, більше третини – по одній, кожна шоста – трьох дітей і більше. Первістка, в основному, народжували жінки у віці 20-24 роки.

Теги: 
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.