“Кернел” за міні-агрогосподарство Хмельниччини заплатив 1 млн. дол.

Агрохолдинг “Кернел” консолідує земельні активи і купує нові, з більш вигідним географічним розташуванням, повідомляє видання “Інфоіндустрія” з посиланням на “Інтерфакс-Україна”.

Зокрема, 7 травня прес-служба холдингу повідомила, що «Кернел» продає віддалене від своїх основних активів агрогосподарство з 6 тис. га орендованої землі в Запорізькій області за 4,4 млн. дол. і купує агрогосподарство з 1,5 тис. га у Хмельницькій області за 1 млн. дол.

«Обидві транзакції здійснюються в рамках раніше оголошеної стратегії по збільшенню існуючих кластерів і відмови від віддалено розміщених ділянок землі», – говориться у повідомленні.

В агрохолдингу уточнили, що угода про купівлю було укладено 26 квітня, а про продаж – 29 квітня. Наголосимо, що «Кернел» позбувся земельних активів у південному регіоні, і придбав нові в північно-західному регіоні країни, що відповідає новій тенденції переміщення сільськогосподарського виробництва в Україні, зумовленої кліматичними змінами. Адже на півдні України в останні роки скорочується врожайність основних сільськогосподарських культур через тривалу посуху і опустелювання земель.

Довідка НГП. “Кернел” – вертикально інтегрована компанія, що спеціалізується на виробництві соняшникової олії. Компанія здійснює дистрибуцію бутильованої олії в країні під торговими марками «Щедрий Дар», «Стожар», «Чумак Золота», експорт масла й зернових, надає послуги зі зберігання зернових та олійних культур на елеваторах. Земельний банк «Кернел», за даними ІК “Інфоіндустрія”, становить близько 440 тис. га. Основний власник «Кернел» – Андрій Веревський (народний депутат України від Партії регіонів).

Теги: 
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.