На депозитах у хмельницьких банках лежить 7,4 млрд. грн – управління НБУ

Зобов’язання банківських установ Хмельницької області за залученими коштами в цього року зросли на 9% або на 0,6 млрд.грн. і становлять 7,4 млрд.грн.

Про це НГП повідомили в Управлінні НБУ у Хмельницькій області.

Збільшення загального обсягу залучених коштів відбулося як за рахунок коштів суб’єктів господарювання – на 28,3% до 1,5 млрд.грн., так і коштів населення – на 5% до 5,9 млрд.грн.

Питома вага депозитів фізичних осіб у національній валюті становила 71,4%, в іноземній валюті – 94,9% загальної суми у відповідних валютах.

При цьому приріст вкладів населення регіону в національній валюті (8,5%) більший, аніж аналогічний показник в іноземній валюті (0,5%), що свідчить про зниження девальваційних очікувань населення.

Річний приріст депозитів юридичних осіб в національній валюті  (31,7%) значно перевищив приріст коштів в іноземній валюті (1,1%). При цьому частка депозитів суб’єктів господарювання в українській валюті становила 91,2%.

Серед суб’єктів господарювання, традиційно найбільше коштів на своїх рахунках  акумулювали підприємства переробної промисловості – 36,4%, сільського господарства – 18,4%, комунальні підприємства (з виробництва електроенергії, газу та води) – 13,5%, торгівлі – 8,9%, будівництва -5,7%, транспорту та зв’язку – 5,3% загального обсягу коштів, залучених на рахунки суб’єктів господарювання регіону.

У структурі депозитних коштів за видами валют, як і раніше,  переважали депозити у гривні. Частка таких коштів на 1 березня становила 65% загального обсягу депозитних зобов’язань, що на 2,9 процентних пунктів більше, аніж на початку року.

При цьому кошти в національній валюті упродовж поточного року зростали вищими темпами (на 14,3% до 4,8 млрд.грн.), аніж такі кошти в іноземній валюті (на 0,5%  до 2,6  млрд.грн.).

Така тенденція пояснюється зростанням довіри до національної валюти. Також, сприяли цій ситуації недостатня ліквідність банків та пов’язані з цим збільшення процентних ставок за депозитними програмами банків, кажуть в управлінні НБУ.

Серед депозитних коштів в іноземній валюті переважали депозити в доларах США, частка яких на 1 березня становила 78,8%. Питома вага депозитів у євро дорівнювала 20,1%. Інші валюти – 1,1%.

Упродовж поточного року також покращилися строкові характеристики ресурсної бази банківських установ. При цьому строкові депозити за 2 місяці 2013 року зросли на 9,1% і на 1 березня становили майже 5,8 млрд.грн.

Також, в поточному році збільшилася питома вага довгострокових депозитів  – з  37,8% на початок року до 41% на 01.03.2013 року. При цьому  обсяг довгострокових депозитних зобов’язань зріс на 18,3%  та становив 3 млрд.грн.

Теги: ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.