Зобов’язання банківських установ Хмельницької області за залученими коштами в цього року зросли на 9% або на 0,6 млрд.грн. і становлять 7,4 млрд.грн.
Про це НГП повідомили в Управлінні НБУ у Хмельницькій області.
Збільшення загального обсягу залучених коштів відбулося як за рахунок коштів суб’єктів господарювання – на 28,3% до 1,5 млрд.грн., так і коштів населення – на 5% до 5,9 млрд.грн.
Питома вага депозитів фізичних осіб у національній валюті становила 71,4%, в іноземній валюті – 94,9% загальної суми у відповідних валютах.
При цьому приріст вкладів населення регіону в національній валюті (8,5%) більший, аніж аналогічний показник в іноземній валюті (0,5%), що свідчить про зниження девальваційних очікувань населення.
Річний приріст депозитів юридичних осіб в національній валюті (31,7%) значно перевищив приріст коштів в іноземній валюті (1,1%). При цьому частка депозитів суб’єктів господарювання в українській валюті становила 91,2%.
Серед суб’єктів господарювання, традиційно найбільше коштів на своїх рахунках акумулювали підприємства переробної промисловості – 36,4%, сільського господарства – 18,4%, комунальні підприємства (з виробництва електроенергії, газу та води) – 13,5%, торгівлі – 8,9%, будівництва -5,7%, транспорту та зв’язку – 5,3% загального обсягу коштів, залучених на рахунки суб’єктів господарювання регіону.
У структурі депозитних коштів за видами валют, як і раніше, переважали депозити у гривні. Частка таких коштів на 1 березня становила 65% загального обсягу депозитних зобов’язань, що на 2,9 процентних пунктів більше, аніж на початку року.
При цьому кошти в національній валюті упродовж поточного року зростали вищими темпами (на 14,3% до 4,8 млрд.грн.), аніж такі кошти в іноземній валюті (на 0,5% до 2,6 млрд.грн.).
Така тенденція пояснюється зростанням довіри до національної валюти. Також, сприяли цій ситуації недостатня ліквідність банків та пов’язані з цим збільшення процентних ставок за депозитними програмами банків, кажуть в управлінні НБУ.
Серед депозитних коштів в іноземній валюті переважали депозити в доларах США, частка яких на 1 березня становила 78,8%. Питома вага депозитів у євро дорівнювала 20,1%. Інші валюти – 1,1%.
Упродовж поточного року також покращилися строкові характеристики ресурсної бази банківських установ. При цьому строкові депозити за 2 місяці 2013 року зросли на 9,1% і на 1 березня становили майже 5,8 млрд.грн.
Також, в поточному році збільшилася питома вага довгострокових депозитів – з 37,8% на початок року до 41% на 01.03.2013 року. При цьому обсяг довгострокових депозитних зобов’язань зріс на 18,3% та становив 3 млрд.грн.
Схожі матеріали:
- У Хмельницькому знайшли двох хлопців, котрі “підмалювали” російський банк
- У Хмельницькому невідомі облили фарбою два російських банки
- Колапс банківської системи
- У 2012 році банки Хмельниччини не поспішали кредитувати, але люди охоче несли гроші на депозити
- Електронні гроші: загрози вигадані і реальні