ДАІ б’є на сполох – в області жахливі дороги. Укравтодор звітує про завершення ямкового ремонту

Управління державної автомобільної інспекції УМВС України у Хмельницькій області висловолює занепокоєність щодо стану автомобільних доріг державного значення.

“Залишається відкритим питання щодо проведення капітального ремонту доріг на ділянках, де покриття проїзної частини не відповідає вимогам безпечного руху транспортних засобів, вкрито ямами та вибоїнами. Найбільш пошкоджене дорожнє покриття, а і відповідно ускладнений дорожній рух, на автодорогах М-12 Стрий-Тернопіль-Кіровоград-Знам’янка ; Н-03 Житомир-Чернівці; Р-05 Городище-Рівне-Старокостянтинів; Р-32 Кременець-Біла Церква-Ржищів ; Р-24 Татарів-Косів-Коломия-Борщів-Кам’янець-Подільський; в межах обслуговування автомобільної дороги Р-26 Острог-Кременець-Почаїв-Радивилів; Р-48 Кам’янець-Подільський-Сатанів-Війтівці-Білогір’я”, – йдеться в офіційному повідомленні на сайті обласного ДАІ.

Майже повністю зруйнована дорога Р-50 Ярмолинці-Сатанів. На окремих ділянках взагалі відсутнє асфальтобетонне покриття і транспортні засоби рухаються хаотично, на свій розсуд об’їжджаючи найбільш глибокі вибоїни. В зазначених місцях покриття дороги майже повністю зруйноване, а аварійне латання ям бажаних результатів не дає, кажуть у облДАІ.

Особливе занепокоєння викликає стан покриття єдиної в області магістральної автомобільної дороги Е-50 М-12 Стрий-Тернопіль-Кіровоград-Знам’янка.

“Ця дорога повністю зруйнувалась, рух по ній став надто складним і небезпечним. Водії об’їзджаючи ями, роз’їзджують і руйнують узбіччя. Ще об’їзджаючи ями, транспортні засоби виїжджають на зустрічну смугу руху, при цьому не рідко наражаючи на небезпеку здоров’я та життя учасників дорожнього руху. Під час їзди по цьому Європейському коридору транспортні засоби псуються, виходять з ладу, щоденно на ямах розбиваються трансмісії та колеса. Все це в свою чергу породжує справедливі нарікання і обурення з боку водіїв та пасажирів”, – наголошує правоохоронне відомство.

[wLbXHRv8TYo]

В обласному ДАІ зазначають, що їзда на ділянці дороги з км 252 по 276 (об’їзна Хмельницького) нагадує їзду по танкодрому. На зазначеній ділянці дороги спостерігається найбільша в області інтенсивність руху транспортних потоків і сягає 12085 автомобілів на добу. Лише на протягом 2010-2012 роках на цій ділянці дороги зафіксовано 51 дорожньо-транспортну пригоду, при цьому 4 людини загинуло і 16 отримали травми. Дорожнє покриття на цій ділянці дороги повністю зношене і зруйноване.

“Про необхідність вжиття невідкладних заходів щодо зміцнення конструкції дорожнього одягу на зазначеній дорозі державного значення Державтоінспекція повідомляла Службу автомобільних доріг у Хмельницькій області ще 2007-2012 роках, проте відповідні роботи окрім аварійного латання ям проведені не були, пов’язуючи з недостатнім фінансуванням дорожньої галузі”, – говорять у ДАІ.

Натомість керівництво Укравтодору стверджує протележне – на 10 березня ліквідовано ямковість на 98% основних доріг загального користування державного значення. Що стосується проблемної дороги  М-12 Стрий-Тернопіль-Кіровоград-Знам’янка, то ступінь готовності становить 92%. Ліквідовано ямковість на 205 із 214 кілометрів.

На автодорозі  Н-03 Житомир-Чернівці виконано ямкових робіт на 61%. Залишилося залатати 2 км дороги або 5150 кв. м.

Довідка НГП. У Хмельницькій області нараховується 7173,4 км доріг. З них державного значення – 845,1 км, місцевого – 6328,3 км.

Теги: , ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Один коментар

  1. Готовність дороги з Голоскова до Меджибожа становить скоріш за все відсотків 2. В мене таке питання до Вас, Ви нею проїжджали? Я кожного тижня проїжджаю той відрізок в сторону Старої Синяви, тут, їдучи особливо автобусом, можна остатися без і без зубів і без нутрощів. Але, Вельмишановне, керівництво Автодору, напевно, не дуже часто “катається” тією дорогою, а варто, можливо тоді стан її покращився до їх гучних 92%.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.