День Соборності для команди Ядухи минув на Тернопільщині

У День Соборності влада Хмельницької області брала участь у міжобласному святі «Збруч – ріка єднання», який відбувся у Підволочиську Тернопільської області.

Як повідомляє прес-служба ОДА, на мосту річки Збруч (кордон Хмельницької і Тернопопільської областей) заступник голови Хмельницької облдержадміністрації Леонід Гураль та заступник голови Тернопільської облдержадміністрації  Василь Гецько обмінялись короваями. Передувало скромному заходу від влади на мосту масштабне дійство опозиційних сил, які продемонстрували символічний “ланцюг єднання”, взявшись за руки.

Натомість центральний майдан у Волочиську (сусідній населений пункт із  Підволочиськом) зайняли свободівці, організувавши концерт з нагоди  Дня Соборності.

Довідка НГП. День Соборності відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки й Західно-Української Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.

Урочистий Акт Злуки Захiдно-Української Народної Республiки та Української Народної Республiки в єдину соборну Українську державу проголосила директорiя УНР 22 сiчня 1919 року на Софiйському майданi в Києвi.

Захiдно-Українську Народну Республiку було проголошено 1 листопада 1918 року масовим виступом української iнтелiгенцiї та військових на теренах Австро-Угорської iмперiї в Галичинi.

Столицею ЗУНР спочатку був Львiв, потiм Тернопiль, а з сiчня 1919 року – Станiслав (нині – Івано-Франківськ).

Теги: 
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".

Один коментар

  1. ЯДУХА ГНИДА ЙОГО МІСЦЕ В РАЙКІВЦЯХ

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.