Причиною зниження рейтингу України є корупція – Freedom House

Президент міжнародної правозахисної організації Freedom House Девід Креймер заявляє, що корупція залишається головною причиною погіршення рейтингу України.

Про це він сказав в інтерв’ю “Голосу Америки”, коментуючи звіт організації про стан свободи в світі, в якому Україна віднесена до категорії країн, де відмічено найбільше погіршення за останні п’ять років, повідомляє Finance.ua.

Д.Креймер зазначив, що в Україні відбулося погіршення рейтингу з кількох причин. «По-перше, відбулися парламентські вибори, які були критично оцінені спостерігачами ОБСЄ. Продовжуються проблеми з корупцією, вибірковим переслідуванням політичних опонентів. Юлія Тимошенко та Юрій Луценко все ще у в’язниці, і немає жодних ознак, що вони можуть бути звільнені. Але, в цілому, ми вважаємо, корупція залишається найбільшою проблемою в Україні», – підкреслив Д.Креймер.

У свою чергу, віце-президент Freedom House з питань досліджень Арч Паддінгтон наголосив, що також існує тиск на журналістів та громадянське суспільство: «Хоча я не хочу перебільшувати – українські ЗМІ вільніші, ніж у сусідніх країнах, і громадянське суспільство змогло протистояти деяким ініціативам Януковича . Але ми стурбовані тим, як верховенство права втратило силу у часи Януковича».

При цьому він зазначив, що хоча вплив Росії цитувався як фактор погіршення стану свободи в Євразійському регіоні в цілому, «руки Москви» в подіях в Україні Freedom House не бачить.

«Я не вважаю, що вплив Росії тягне ці зміни. Це те, чого хоче Янукович, і він несе повну відповідальність», – заявив А.Паддінгтон.

За словами Д.Креймера, те, що відбувається в Україні, – унікальні внутрішні тенденції. «Це Янукович і його близьке оточення намагаються зробити все можливе, щоб залишитися при владі. Freedom House стурбований можливим подальшим занепадом стану свободи в Україні», – заявив Д.Креймер.

«Я переживаю за президентські вибори 2015 року. Оскільки рівень корупції в керівництві держави зростає, це означає, що вони будуть ще менш схильні віддати владу, незалежно від того, виграють вони вибори чи ні», – сказав він.

Втім, як зазначили автори доповіді, Україну від її сусідів в Євразії відрізняє той факт, що українським лідерам поки не байдуже, що про них думають за кордоном.

«Коли в квітні минулого року Freedom House поїхав в Україну, щоб зробити оцінку, ми отримали багато уваги на найвищому рівні, включно з півторагодинною зустріччю, яку я мав з Президентом Януковичем», – зазначив Д.Креймер.

А.Паддінгтон додав, що українські урядовці зацікавлені в результатах досліджень Freedom House.

«Вони говорили з нами досить відверто. Деякі з них в приватному порядку висловлювали свою незгоду з Януковичем, особливо щодо ув’язнення Тимошенко. Чиновники дуже високого рівня кажуть, мовляв, це була не наша ідея, ми це не підтримуємо, але Президент Янукович особисто на цьому наполягав», – підкреслив А.Паддінгтон.

Теги: , ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.