Найчастіше в Україні безробітними є бухгалтери, двірники і директори підприємств

В Україні тисячі безробітних директорів, бухгалтерів і перукарів, бракує медсестер, соцпрацівників і двірників.

Такі висновки можна зробити, виходячи з офіційної відповіді Державного центру зайнятості щодо професій, за якими кількість вакансій і чисельність незайнятих громадян є найбільшою.

Так, відповідно до чинного Національного класифікатора професій, в січні-грудні 2012 року найпоширенішими робочими спеціальностями як серед роботодавців, так і серед зареєстрованих на біржі праці безробітних, були водії, підсобні робітники, продавці й охоронці. При цьому розміщених роботодавцями вакансій вистачило б, щоб працевлаштувати лише половину з офіційно незайнятих 32 тисяч охоронців.

Серед службовців найбільше за цей період було безробітних бухгалтерів – понад 34 тисячі, причому відповідних вакансій роботодавці розмістили більш ніж в два рази менше.

Також зареєстровано понад 10 тисяч безробітних спеціалістів державної служби і 7 тисяч директорів підприємств, які могли б претендувати лише на близько 1,5 тисяч відповідних вакансій.

Невеликі шанси влаштуватися працювати за професією в минулому році були і в понад 11 тисяч безробітних операторів комп’ютерного набору, яким в службі зайнятості могли запропонувати лише 3 тисячі робочих місць.

З іншого боку, як випливає з даних Центру зайнятості, в Україні катастрофічно не вистачає кваліфікованих медичних сестер, які займають друге місце за кількістю вакансій. У той час як кількість медсестер без роботи навіть не увійшла до двадцятки за кількістю претендентів.

Втім, це не дивно, якщо врахувати, що, відповідно до бази підбору персоналу та пошуку роботи центру зайнятості України, медсестрам пропонують переважно мінімальну зарплату, яка рідко перевищує 1500 грн. навіть у столиці, де на 216 відкритих вакансій припадає лише 31 резюме.

В Україні також бракує двірників – за 9 місяців минулого року було розміщено майже 9000 таких вакансій. До прикладу, на 250 відкритих вакансій двірника в Києві припадає лише 28 претендентів. При цьому двірникам у столиці готові платити майже в два рази більше, ніж медсестрам.

Крім того, як повідомили в Державному центрі зайнятості, в Україні налічується майже тисяча найменувань найбільш рідкісних професій, представників яких можна сміливо назвати унікальними фахівцями («лікар-комбустіолог», «штурман-інструктор», «спеціаліст-підривник», «суфлер» і «обтирач алмазів» і т.д.). Згідно з базою даних Держцентру зайнятості, в січні-вересні 2012 року за такими професіями роботодавцями була заявлена лише одна вакансія.

Теги: , ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.