На Хмельниччині за порушення прав дітей-сиріт до відповідальності притягнуто 60 посадовців

Минулого року на Хмельниччині органи прокуратури  притягнули до відповідальності 60 посадовців за порушення прав дітей-сиріт.

Як повідомили у прес-службі облпрокуратури, під час прокурорських перевірок виявлено, що місцеві органи виконавчої влади і самоврядування не скрізь належно дбають про захист майнових та житлових прав дітей з таким статусом.

За результатами розгляду документів прокурорського реагування 13 тис. грн. одноразової допомоги та компенсації за придбання одягу і взуття виплачено двом вихованцям Заліської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату, 6 тис. грн. – випускникам Старокостянтинівського професійного ліцею з числа дітей, позбавлених батьківського піклування. Таку ж суму одноразової матеріальної допомоги – випускниці Хмельницького професійного ліцею.

Виявлено й інші порушення: недодержання терміну призначення допомоги на дитину, яка перебуває під опікою, нецільове використання батьками державних виплат на дітей.

Також міськрайпрокурорами до суду заявлено 15 позовів про стягнення аліментів на користь неповнолітніх.

В цілому, за наслідками проведених органами прокуратури області перевірок на захист житлових та майнових прав пільгових категорій дітей, внесено 37 документів реагування, поновлено права 46 дітей, на їх користь відшкодовано близько 50 тис. грн.

Довідка НГП. На території Хмельниччини проживає 2361 дитина-сирота та позбавлена батьківського піклування.

Теги: ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".

Коментарів: 2

  1. привіт

  2. Журналіст сайту “Незалежний громадський портал”. Моя стихія – журналістські розслідування про місцеву владу; оприлюднюю у ЗМІ різні конфузи чиновників на лінгвістичному рівні на кшталт “Ця влада від Бога” (афоризм губернатора Хмельниччини Василя Ядухи, який має усі шанси потрапити до “золотих сторінок історії від Табачника”). Намагаюся до написання своїх публікацій застосовувати незалежний підхід. Переконаний, що попит на вільну журналістику буде завжди

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.