2013 рік: податок на вілли і дешеві старі авто

Публікуємо дані про зміни в законодавстві, які українці відчують з 1 січня 2013 року.

ПЕНСІОНЕРАМ НАКИНУТЬ ДЕСЯТКУ

Прожитковий місячний мінімум на одну людину з січня збільшиться на 13 грн. і складе 1108 грн. Такі цифри закладені в прийнятому Законі «Про державний бюджет України на 2013 рік». Наступного збільшення доведеться чекати майже рік – з 1 грудня 2013-го прожитковий мінімум зросте на 68 грн., до 1176 грн.

Закладена в держбюджеті мінімальна зарплата з 1 січня наступного року становитиме 1147 грн., а з 1 грудня – 1218 грн., що означає зростання «мінімалки» на 71 грн. за рік.

Але найменше додадуть пенсіонерам – з січня 2013 року розмір мінімальної пенсії в Україні зросте на 10 грн. і сановитиме 894 грн. Щоправда, до кінця наступного року до самої маленької пенсії додадуть ще 55 грн. і вона становитиме 949 грн. на місяць.

НОВІ ПАСПОРТИ

З 1 січня в Україні почнеться перехід на видачу електронних документів. Це обумовлено набранням чинності Закону «Про Єдиний державний демографічний реєстр і документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус».

У Держреєстр вноситимуться ім´я, дата і місце народження людини, стать, дані про батьків, громадянство та видані документи, оцифрований підпис, фото. Також до реєстру буде включатися змінна інформація – про місце реєстрації, сімейний стан, видачу приватизаційних документів та біометричні дані.

Відповідно до закону, нові паспорти будуть видаватися у формі картки, що містить «безконтактний електронний носій». У паспорті буде вказуватися назва країни, ім´я, стать, громадянство, дата народження, номер запису в реєстрі, номер документа, місце народження, оцифрований підпис і фото.

Зміняться і закордонні паспорти. На правому форзаці книжки в 32 сторінки буде електронний носій, на якому крім звичних паспортних даних міститиметься біометрична інформація про власника, зокрема оцифрований підпис і фото, а додатково – ще й оцифровані відбитки пальців. Видавати документ буде Державна міграційна служба строком на 10 років.

У ЗДОБУВАЧІВ РОБОТИ НЕ ПИТАТИМУТЬ ПРО ВІК

З 1 січня 2013 року набирає чинності Закон України «Про зайнятість населення», яким вноситься низка істотних змін у функціонування ринку праці.

Зокрема, з нового року рекрутерам і кадровим агентствам заборонено брати плату за свої послуги з пересічних людей, а роботодавці більше не зможуть обмежувати вік кандидатів у оголошеннях про вакансії, а також пропонувати роботу лише чоловікам або лише жінкам.

Крім того, передбачено заохочення для тих роботодавців, які працевлаштують людей з біржі праці. Протягом року їм щомісяця будуть компенсувати витрати на сплату єдиного внеску на загальнообов´язкове державне соціальне страхування. Єдина умова – безробітні повинні будуть працювати на підприємстві не менше двох років.

Також, відповідно до закону, з нового року в трудову книжку будуть вноситися дані про стажування, навіть якщо воно було неоплачуваним.

Значно збільшено максимальний розмір допомоги із безробіття. З 1 січня він становитиме 4380 грн. (чотири прожиткових мінімуми). Роком раніше допомога з безробіття могла становити до 1095 грн.

НЕРУХОМІСТЬ: РЕЄСТРАЦІЯ ПО-НОВОМУ І ПОДАТОК НА ПАЛАЦИ

З 1 січня 2013 року вступають у дію зміни до Податкового кодексу України, якими вводиться податок на житлову нерухомість. Зокрема, статтею 265 Кодексу передбачається стягувати податок з власників квартир площею від 120 кв. м і житлових будинків площею від 250 кв. м. Ставка податку затверджується органами місцевого самоврядування в розмірі 1-2,7% мінімальної зарплати за квадратний метр житла, що в 2013 році становитиме 11,47-30,97 грн. за метр.

Відзначимо, що за законом за максимальною ставкою заплатять тільки власники квартири площею більше ніж 360 кв. м або приватного будинку більше ніж 750 кв. м. Причому податком обкладається тільки житлова площа, тобто площа нежитлових приміщень, коридорів, ванних, саун або басейнів не враховується.

Не будуть же оподатковуватися, серед іншого, садові або дачні будиночки, а також житло, що належить багатодітним або прийомним сім´ям, які виховують трьох або більше дітей.

Також з нового року вводиться Єдиний державний реєстр прав власності на нерухоме майно та змінюється порядок реєстрації нерухомості. За БТІ залишаються лише функції з проведення технічної інвентаризації, а первинну реєстрацію прав на нерухомість будуть проводити 2 тис. 563 реєстратора Державної реєстраційної служби України. Реєстрацію прав при посвідченні угод купівлі-продажу нерухомості будуть здійснювати 6 тис. 835 практикуючих нотаріусів. У результаті буде здійснюватися два види реєстрації – первинна і вторинна. Першою займатимуться держреєстратори, а другою – нотаріуси. Такі зміни передбачені законом про удосконалення та спрощення процедури держреєстрації земельних ділянок та прав на нерухоме майно.

Втім, аналітики відзначають, що вартість послуг нотаріусів при реєстрації угод з житлом з 1 січня 2013 року може значно зрости, адже в їх вартість буде включена плата за підключення до реєстру і страхування відповідальності нотаріусів, розмір якого суттєво зросте.

АВТОМОБІЛІ: НОВИЙ ЕКОСТАНДАРТ І СКАСУВАННЯ ПОДАТКУ НА ПРОДАЖ

Згідно з прийнятими змінами до Закону «Про деякі питання ввезення на територію України та реєстрацію транспортних засобів», з 1 січня 2013 року забороняється ввозити на територію України та реєструвати автомобілі з рівнем екологічного стандарту Євро-3. Україна перейде на Євро-3 однією з останніх, адже в Росії цей стандарт уже діє кілька років, а в Європі його ввели ще у 1999-му.

На думку експертів, заборона ввезення автомобілів нижче Євро-3 відіб´ється переважно на імпорті уживаної комерційної техніки з Європи, найстаріші зразки якої вже не можна буде завозити в Україну.

Також у результаті змін, внесених до Податкового кодексу України, у наступному році можна очікувати зниження вартості автомобілів на вторинному ринку. Адже за новим законодавством, дохід від продажу протягом року легкового автомобіля або мотоцикла не підлягає оподаткуванню. Але при продажу більше одного транспортного засобу на рік продавець все ж буде зобов´язаний сплатити податок у розмірі 5% вартості автомобіля.

Крім того, знижується розмір держмита за нотаріальне посвідчення договорів відчуження транспортних засобів з 1% вартості (для родичів продавця) і 5% (для інших осіб) до 17 грн. і 85 грн. відповідно.

Скасовується і 3%-й збір на обов´язкове пенсійне страхування при перереєстрації автомобілів, мотоциклів і мопедів, якщо це відбувається не частіше одного разу на рік.

Разом із цим, для нових автомобілів при первинній реєстрації ставка пенсійного збору буде залежати від вартості транспортного засобу. Ставка збору становитиме 3% для автомобілів вартістю до 194 тис. грн. (165 прожиткових мінімумів для працездатних громадян), 4% – якщо вартість авто не вище 341 тис. грн. (еквівалент 290 прожиткових мінімумів), а при покупці автомобілів дорожче доведеться сплатити 5% від їх вартості.

 

 За матеріалами

“Коментарі”.

Loading...
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.