Чому “Свобода” не підтримала міський бюджет на 2013 рік

Вчора, 28 грудня відбулася позачергова сесія Хмельницької міської ради шостого скликання. У порядку денному одне-єдине питання – бюджет міста на 2013 рік.

Понад годину часу, і місто з бюджетом. Загальний обсяг доходів – 981 млн. 988 тис. грн. Доходи загального фонду становлять 844 млн. 913 тис. грн, доходи спеціального фонду бюджету –137 млн. 074 тис. грн. Загальний обсяг видатків 981 млн. 988 тис. грн, видатки загального фонду бюджету в сумі 844 млн. 596 тис. грн., видатки спеціального фонду – 137 млн. 391 тис. грн.
Запитань до доповідача проекту бюджету пролунало не більше десяти, з них 70% від фракції «Свободи». Ухвалювали бюджет без обговорення у постійних комісіях міської ради, навіть профільна бюджетна комісія не працювала над проектом. Тому говорити про широке обговорення проекту бюджету, залучення до цього процесу громади, не доводиться.

Фракція ВО “Свобода” у міськраді не підтримала проект бюджету. Позицію, чому ми проти, аргументував я особисто.
Не підтримуючи бюджет, фракція «Свободи» висловила свій категоричний протест проти:

1. Держбюджету на 2013 рік, який ухвалювали поспішно, без обговорення у залі Верховної Ради, з порушенням Регламенту ВРУ. Держбюджет є відверто антисоціальним і продовжує будівництво в Україні «поліційної держави». Соціальні програми та виплати фінансуються по мінімуму, натомість для «себе любої» влада значно збільшує видатки. Законом про Держбюджет-2013 дії ряду Законів України, насамперед, соціально спрямованих. Зокрема, це закони “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, “Про соціальний захист дітей війни”, “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, “Про статус ветеранів війни, гарантії їхнього соціального захисту”, “Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні” частково призупинено. Бракує навіть на забезпечення захищених статей – заробітну плату працівників бюджетної сфери та енергоносії.

2. Відвертого, планомірного нищення місцевого самоврядування. У громад відбирають частину повноважень, у громад відбирають кошти на виконання повноважень. Представникам громад не дають можливості формувати бюджет. Місцеву владу перетворюють на прохачів. Показники, які доводить Мінфін перетворюють депутатів у статистів, таких собі «кнопкодавів», які просто змушені голосувати за бюджет, аби не залишити місто без річного кошторису. Бюджет формується зверху і це не що інше, як розподіл лишків з «панського» столу.

3. На рахунках держказначейства заблоковано виплат на 11 мільйонів гривень! Місто навіть не може визначити свою кредиторську заборгованість через це блокування. Через це затримувалися виплати заробітної плати, оплата виконаних робіт, фінансування бюджетних установ і організацій.

4. У своєму виступі я назвав бюджет – такою собі «відомістю із виплати заробітної плати» для працівників бюджетної сфери і то з величезними проблемами, бо навіть захищені статті не забезпеченні повністю. Чи можна з такою «відомістю» говорити про розвиток? Ні, швидше варто говорити про те, що бюджетна система країни сьогодні перебуває у стані дефолту.
Наше голосування «проти» – це була демонстрація того, що ми не будемо статистами. Ми повинні показати «свої зуби». Місцеве самоврядування повинно сказати своє слово і висловити свою позицію.
Усі міські ради мають дати зрозуміти, що вони можуть і повинні диктувати свої умови, а не бути статистами у бюджетному процесі.

Вимога: негайний перегляд Державного бюджету Верховною Радою вже нового сьомого скликання.
Хмельницька міська рада повинна долучитися до хвилі протестів місцевих рад. Частина місцевих рад з ініціативи “Свободи” ухвалюють звернення до Верховної Ради, уряду з вимогою негайно переглянути Держбюджет на 2013 рік. Низка місцевих рад Львівщини вже виступили проти “жебрацьких” бюджетів. Так, бюджети не ухвалили Бродівська, Радехівська та Жовківська райради.

Із відповідними протестами проти ухвалення антисоціальних місцевих бюджетів виступили депутати у Волинській, Івано-Франківській, Львівській обласних радах, у Кам’янець-Подільській, Володимир-Волинській, Славутській міськрадах. А Старокостянтинівська міська рада ухвалила відповідне звернення.

В ході найближчої сесії звернення про перегляд Держбюджету на 2013 рік буде винесено на розгляд депутатів. Сподіваюся воно буде підтримане.

Впевнений, що перегляду Держбюджету будуть домагатися і опозиційні сили у парламенті.

Теги: , , , ,
Редакція сайту не впливає на зміст блогів і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють на сторінках "Незалежного громадського порталу"

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Олександр Симчишин

Олександр Симчишин

36 років, Хмельницький міський голова, кандидат історичних наук.
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 17

 1. принципова позиція Свободи викликає захоплення. це не гнилі компромісники.

 2. я так розумію нічого доброго нас в 2013 році не чекає:(

 3. “Свобода” – так тримати!

 4. За “Свободу” люди голосували, щоб вона боролась за народ. І вона бореться! Хай їм дасть Бог здоров’я!

 5. На наступних виборах “Свобода” братиме все більше і більше голосів, бо люди все бачать – хто за них думає, а хто шукає, де б лише що вкрасти

 6. да, но мне интересно будет ли Свобода иметь своего кандидата по выборам мэра?
  если вдруг они будут не по плану

 7. Свобода ломает бюджет под дудку Ядухи!!!!!

 8. Свобода керує парадом під дудку влади, як ви цього не розумієте?
  Тут давним-давно усе ясно! Усім партіям заборонено виходити на мітинги, через заборону влади. А якщо щось сталося у місті, то вони одразу ж виходять з фашистськими прапорами і вигуками, нібито за народ і демократію!

 9. Якщо тут є ще люди, які не захворіли вірусом нацизму, то порийтеся у інтернеті. Там ви знайдете одну цікаву інформацію!
  А інформація про те, що Європа ізолювала «Свободу», через прояви фашизму і Гітлерівські антидемокартичні гасла!

  • В інтернеті можна і не такого знайти. Читав колись, що людей на землю завели з марсу.

   • Хто зна, може і з Марсу. Все ж таки є різні теорії походження людини. А якщо ти цього не знав, то ти, вибач, необразований.

 10. Пане Симчишин,підкажіть будь ласка, в якій праці і коли В.Черчилль казав про майбутніх фашистів? Дякую

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.