Третина домогосподарств Хмельниччини вважають, що їхній добробут погіршився – облстат

За цей рік домогосподарств Хмельниччини вважають, що їхній добробут погіршився і лише п’ять домогосподарств із ста відмітили покращання рівня свого життя.

Про це повідомляє Головне управління статистики в області.

Майже дві третини домогосподарств області відповіли, що цьогоріч не відчули будь-яких змін свого матеріального стану

Під час оцінки достатності своїх доходів, кожне друге домогосподарство повідомило, що коштів їм було достатньо, але робити заощадження не вдавалося. Кожна восьма родина області могла собі дозволити відкладати кошти.

Водночас члени третини домогосподарств Хмельниччини повідомили, що вони змушені були постійно відмовляти собі в самому необхідному, крім харчування, а три родини із ста не могли забезпечити навіть достатнє харчування.

Неспроможність значної частини населення області робити заощадження свідчить про їх малозабезпеченість. Підтвердженням цього є відповіді респондентів щодо їх соціально-економічного статусу в суспільстві.

Так, 55% домогосподарств Хмельниччини вважають себе бідними. У чотирьох родинах області із десяти респонденти бідними себе не вважають, але до середнього класу віднести себе ще не можуть. Частка населення, що відносить себе до представників середнього класу становила лише 2%, заможних за самооцінкою наших краян в області немає.

Для дослідження критеріїв визначення середнього класу, як основи стабільного розвитку суспільства, в ході опитування домогосподарствам було запропоновано визначити розмір середньомісячного грошового доходу, що, за їх думкою, відповідає майновому становищу середнього класу.

Так, дві третини домогосподарств вказали суму понад 5 тис. грн. на одну особу на місяць, кожне четверте – від 3 до 5 тис. грн., восьми респондентам із ста, щоб відчути себе належним до середнього класу, достатньо було б мати середньомісячний дохід до 3 тис. грн.

Результати аналізу відповідей членів домогосподарств на запитання стосовно напрямку змін їх добробуту в поточному році були не дуже оптимістичні. Так, більшість сімей (дві з трьох), заглядаючи в майбутнє, не очікували будь-яких змін. Кожне четверте домогосподарство вважало, що їх добробут погіршиться, проте все ж 11% домогосподарств області сподівалися на покращення в перспективі свого матеріального стану.

Стосовно перспектив розвитку економіки держави, то два домогосподарства з п’яти не очікували ніяких відчутних змін, більше третини родин нашої області вважали, що 2012р. буде несприятливим для України, водночас у кожній п’ятій сім’ї сподівалися на певне покращання.

Loading...
Теги: ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.