У Хмельницькій області за січень-вересень цього року обсяг банківських кредитів в економіку краю зменшився на 5,4%, а обсяг депозитів зріс на 18% порівняно з початком року.
Про це НГП повідомили в Управлінні НБУ у Хмельницькій області.
Кредитування реального сектору економіки області зменшилися на 5,4% і на 1 жовтня 2012 року становило 5,9 млрд. грн. У структурі кредитних вкладень в економіку регіону 51% або 3 млрд. грн становили кредити, надані населенню, які з початку року зменшилися майже на 9%.
Посилення вимог банків при отриманні кредитів та відсутністю ліквідної застави у юридичних осіб призвели до зменшення на 2% до 2,9 млрд. грн вимог за кредитами, наданими суб’єктам господарювання впродовж звітного року.
У структурі кредитів за видами економічної діяльності традиційно найбільшими були частки кредитів, наданих суб’єктам господарювання: сільського господарства, мисливства та лісового господарства (47%), переробної промисловості (29%), оптової і роздрібної торгівлі (14%) та будівництва (5%).
За видами валют – переважали вимоги за кредитами в національній валюті – майже 62%, або 3,7 млрд. грн. За звітний період їх обсяг зменшився на 3%.
Кредити в іноземній валюті за 9 місяців поточного року також зменшилися – на 2,4% до 2,2 млрд. грн. (91% – доларах США, 7% – євро, 2% – інших валютах).
Упродовж 9 місяців поточного року в структурі кредитного портфелю доля довгострокових кредитів становила понад 66 відсотків (3,9 млрд. грн.), але в зв’язку із обмеженими довгостроковими ресурсами упродовж звітного періоду їх обсяг мав тенденцію до зменшення.
На фоні зменшення загального обсягу вимог за кредитами сума проблемних кредитів на 1 жовтня 2012 року становила 891 млн. грн. або зросла за 9 місяців на 4% та складала понад 15% загальної суми кредитної заборгованості.
Крім цього, впродовж 9 місяців цього року загальний обсяг зобов’язань банківських установ регіону зріс на понад 18% і на 1 жовтня 2012 року становив майже 6,5 млрд. грн.
Складовою такого зростання стало збільшення коштів як суб’єктів господарювання – на 31,5%, так і вкладів населення – на 16%.
У структурі депозитних коштів, як і раніше, переважали депозити в національній валюті – майже 4,1 млрд. грн. або понад 63%.
Кошти в іноземній валюті упродовж 9 місяців поточного року зросли на 16% до 2,4 млрд. грн.
У структурі депозитів за категорією вкладників найбільшу частку займали депозитні вкладення населення – 81% і за 9 місяців цього року зросли на 16% та склали майже 5,3 млрд. грн.