На Хмельниччині банки менше кредитували, зате люди більше клали на депозит

У Хмельницькій області за січень-вересень цього року обсяг банківських кредитів в економіку краю зменшився на 5,4%, а обсяг депозитів зріс на 18% порівняно з початком року.

Про це НГП повідомили в Управлінні НБУ у Хмельницькій області.

Кредитування реального сектору економіки області зменшилися  на  5,4%  і на 1 жовтня 2012 року  становило   5,9 млрд. грн. У структурі кредитних вкладень в економіку регіону 51% або 3 млрд. грн становили кредити, надані населенню, які з початку року зменшилися майже на 9%.

Посилення вимог банків при отриманні кредитів та відсутністю ліквідної застави  у юридичних  осіб призвели до зменшення на 2% до 2,9 млрд. грн вимог  за кредитами, наданими суб’єктам господарювання впродовж звітного року.

У структурі кредитів за видами економічної діяльності традиційно найбільшими були частки кредитів, наданих суб’єктам господарювання: сільського господарства, мисливства та лісового господарства (47%), переробної промисловості (29%), оптової і роздрібної  торгівлі (14%) та будівництва (5%).

За видами валют – переважали вимоги за кредитами в національній валюті – майже 62%, або 3,7 млрд. грн. За звітний період їх обсяг зменшився на 3%.

Кредити в іноземній валюті за 9 місяців поточного року також зменшилися – на 2,4%  до  2,2 млрд. грн. (91% – доларах США, 7% – євро, 2% – інших валютах).

Упродовж 9 місяців поточного року в структурі кредитного портфелю доля довгострокових кредитів становила понад 66 відсотків (3,9 млрд. грн.), але в зв’язку  із обмеженими довгостроковими  ресурсами  упродовж звітного періоду їх обсяг мав тенденцію до зменшення.

На фоні зменшення загального обсягу вимог за кредитами сума проблемних кредитів на 1 жовтня 2012 року становила 891 млн. грн. або зросла за 9 місяців на 4% та складала понад 15% загальної суми кредитної заборгованості.

Крім цього, впродовж 9 місяців цього року загальний обсяг зобов’язань банківських установ регіону зріс на  понад 18% і на 1 жовтня 2012 року становив майже 6,5 млрд. грн.

Складовою такого зростання стало збільшення коштів як суб’єктів господарювання – на 31,5%, так і вкладів  населення – на 16%.

У структурі депозитних коштів, як і раніше, переважали депозити в національній валюті – майже  4,1 млрд. грн.  або понад 63%.

Кошти в іноземній валюті упродовж 9 місяців поточного року зросли на 16%  до 2,4 млрд. грн.

У структурі депозитів за категорією вкладників найбільшу частку займали депозитні вкладення населення  – 81% і за 9 місяців цього року зросли  на 16% та склали  майже  5,3 млрд. грн.

Теги: ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.