Власник ТОВ “Робімакс-Агро” (Волочиський район), в минулому голова хмельницької Ради “Майдану” Алім Міщук продав своє підприємство подружжю Олександру і Галині Герегам.
За даними бізнес пошукового ресурсу “Youcontrol”, зміна засновників на кінцевих бенеціфіарів відбулася 1 січня 2019 року. Відтепер 100% засновником ТОВ “Робімакс-Агро” є ТОВ “Агрохолдинг 2012”, а власниками – народний депутат Олександр Герега і його дружина Галина.
У коментарі “Незалежному громадському порталу” пан Міщук розповів про причини продажу сімейного агробізнесу.
“Я прийняв рішення зосередитися виключно на роботі в Аграрній партії, де займаю посаду заступника голови цієї політсили. Ми поставили завдання на чергових виборах зайти до Верховної Ради. Водночас мої діти не хочуть займатися сільським господарством, їм ближчі IT-технології”, – сказав аграрник.
За словами Міщука, підприємство “Робімакс-Агро” обробляє близько 1,3 тис. га землі. Зауважив, що вибір потенційного покупця робився, виходячи з інтересів місцевих селян.
“Є два моменти. По-перше, на сьогодні Герега платить високу орендну плату за користування селянськими паями – це 12% (у 2018 році я давав 9%). Тобто це більше, ніж інші аграрні компанії та фермери, котрі працюють у Волочиському районі. По-друге, Гереги збережуть виробничу базу ТОВ “Робімакс-Агро”, а також близько 30 робочих місць у селі Зелена. Це дуже важливо, оскільки інших покупців цікавили лише землі”, – пояснив Міщук.
Він додав, що сума продажу корпоративних прав на фірму вимірюється кількома мільйонами гривень.
Крім цього, Міщук зауважив, чому у 2015 році був серед організаторів так званого “аграрного Майдану” і виступав проти заходження герегівського Агрохолдингу 2012. Річ утім, що тоді ТОВ “Агрохолдинг 2012” фактично створював “шахматки”: єдиний земельний масив розбивався на дрібні частини, власниками яких могли бути кілька фірм, у тому числі герегівська.
Нині ж, переконує Міщук, Гереги пішли цивілізованим шляхом, купуючи корпоративні права.
Як писав НГП, мажоритарник Олександр Герега суттєво наростив агроактиви на Хмельниччині. Зокрема, за даними його е-декларації за 2017 рік, суттєво розширився список підприємств галузі АПК, власником яких став він спільно з дружиною Галиною.
Це – «Агрохолдинг 2012», «Аграрна Інвестиційна компанія-Ярмолинці», «Аграрна Інвестиційна компанія-Чемерівці», «Зелена миля», «Баркософт Агро 1», «Баркософт Агро», «Промінь», Закупнянське ХКП (Хмельницька область), «Агрофірма Медобори» (Тернопільська область), «Бужанське», «Поділ», «Федюківка-Агро», «Віта-Колос» (Черкаська область), «Інтерагроінвест», «Лучанське-2», «Світанок» (Київська область), «Кряж і К», «Мрія», «Чернівчанка-Агро» (Вінницька область). Вказаних агрофірм не було в попередній електронній декларації політика.