Незалежний громадський портал

Незалежний громадський портал

Telegram facebook twitter youtube
Увійти
Головна Новини Актуально Інтерв’ю Фоторепортаж Статті Блоги

Олександр Драган: “Хмельницької фракції “Самопоміч” може не стати, але, думаю, що декому вистачить мудрості” Частина 2

Опубліковано: 01.11.2017 | 22 коментарі наш телеграм-канал      поділитись: Facebook, Tweeter

У другій частині інтерв’ю з депутатом обласної ради Олександром Драганом говорили про те, чому він не став першим заступником, яке має бачення процесів децентралізації, як часто спілкується із Садовим і що не влаштовує в хмельницьких депутатах від “Самопомочі”. Першу частину інтерв’ю за цим гіперпосиланням — https://ngp-ua.info/2017/10/34339  

Редакція “Незалежного громадського порталу” публікує інтерв’ю у тому вигляді, яке було записано на диктофон. Адже після вичитки тексту депутатом частина інтерв’ю зазнала змін, про які співбесідник не говорив. Відкориговані відповіді обрацнем ми публікуємо у цьому інтерв’ю, виділяючи курсивом. 

Фото "Є"

Фото “Є”

— У 2015 році Ви обралися від “Об’єднання “Самопоміч” до Хмельницької обласної ради. Які були очікування і що найбільше розчарувало?

— Очікування мали романтично-наївні. До того ж до ради зайшло багато нових людей зі свіжими ідеями. Це надихало, що вдасться реалізувати гарні справи в області. Але відбулося те, що відбулося. І, як на мене, процес наразі законсервований. Немає відчуття, що обласна рада є якимось модератором змін або реформ в регіоні.

— Хто винен у цьому?

— Система загалом. Хмельницька обласна рада, які і решта, працює у загальноукраїнській системі координат…

— На чому ж тоді базувалися Ваші романтичні сподівання?

— Я думав, що сама присутність “Самопомочі” в обласній раді, дасть поштовх до бодай маленьких змін. Плюс підтримували наші однодумці, котрі готові були вирішувати болючі проблеми. До прикладу, ми чули, що хочуть вивести з ганебного стану хмельницький аеропорт, що планують розробити програму з логістичного потенціалу області, що стимулюватиметься фінансування доріг області, що запровадять ефективний підхід до обрання керівників комунальних закладів. Я вже не кажу про глобальні речі, на які ми не впливаємо.

— На початку лютого 2016-го Вам не вистачило шести голосів, аби обратися першим заступником голови облради. Тоді Ви звинуватили діючого голову Загородного, що він не зумів назбирати під Вашу кандидатуру голосів депутатів. Причина тільки у цьому?

— Слава Богу, що не обрали. Взагалі-то, претендентів на заступників голови було предостатньо — Загородний пообіцяв майже кожній фракції. Якби він хотів мене бачити своїм заступником, як це говорилося спочатку, то мав би поспілкуватися з іншими фракціями. А так чому я мав проситися? Я ж не на голову обласної ради претендував? Я йшов працювати в команду Загородного, який на себе узяв значно більше обов’язків. Тому я не вважав за потрібне йти до когось і проситися. А тепер є підстави припускати, що діючий голова ради взагалі не хотів мене бачити заступником. Сьогодні я переконаний, що якби мене тоді обрали, то я відчував би себе найнещаснішою людиною.

(Відкоригована Драганом відповідь : “Це вибір колег – депутатів, і я його поважаю. Я до сьогодні  переконаний, що кандидат на посаду заступника не повинен агітувати за себе депутатів, це обов’язок голови, який формує свою команду. Чому голова цього не робив то мабуть краще у нього запитати…  Сьогодні я переконаний, що якби мене тоді обрали, у професійній діяльності я був би не зовсім щасливою людиною”)

— ?

— За іншого розкладу я написав би заяву на звільнення з посади першого заступника голови облради. Більше того приблизно півроку тому Україною прокотилася хвиля звільнень заступників голів рад за квотою “Самопомочі”.

— Після невдалого походу у владу фракція “Об’єднання “Самопоміч” у Хмельницькій облраді перейшла в опозицію. Як працюється?

— “Самопоміч” постійно працює, щоб діяльність ради максимально була публічною, обговорювалися проекти рішень сесії. Натомість з боку голови обласної ради не бачу запровадження практики у форматі голів фракцій. За останні два роки таких зустрічей було дві: під час обирання заступників голови і пошкодження турнікету в приміщенні Будинку Рад.

— Яку позицію зайняла фракція “Самопоміч” в інциденті з гендиректором ХАЕС Панащенком, якому на сесії не дали слово через російську мову?

— Схиляюся до того, що людина на такій високій посаді має володіти державною мовою. Однак так сталося, що Панащенко не може українською виступити, а тим паче сесія більшістю голосів дозволила йому зачитати інформацію російською мовою, я ж не мав силоміць ламати мікрофони і не рахуватися з думкою більшості.

— Хмельницька облрада визначила пріоритетом на останні три роки будівництво нового лікувально-діагностичного корпусу обласної дитячої лікарні та реконструкцію існуючого корпусу під поліклініку. Чи виглядає це реалістично?

— Дуже малоймовірно, оскільки бюджет Хмельницької області із запуском процесу децентралізації надто схуд. І далі зменшуватиметься. Ми не погоджуємося з пропозицією відкоригувати стару проектно-кошторисну документацію, яка писалася під конкретного підрядника. Складається враження, що викопають котлован і розпочнуть черговий довгобуд. А депутати обласної ради перетворяться на заручників, яких змушуватимуть щорічно направляти кілька мільйонів бюджетних коштів. Такий проект мають зводити потужні будівельні фірми.

Позиція фракції чітка: поки не побачимо нового кошторису, чітких часових рамок будівництва об’єкта, врахування рівня інфляції, не голосуватимемо.

— Бачення Вашої фракції щодо процесів децентралізації на Хмельниччині: з чим конкретно не згідні?

— Ми — за децентралізацію, щоб створювалися нові об’єднанні територіальні громади і ставали міцними та фінансово-незалежними. До речі, цю тему один із перших в Україні порушив Андрій Садовий (лідер “Об’єднання “Самопоміч” — НГП), створивши привабливий інвестиційний клімат у Львові. Згодом у Києві, коли запустили реформу децентралізації, побачили, як втрачають фінансовий ресурс. Так у Верховній Раді з’явився законопроект про збереження суттєвих повноважень за головами райдержадміністрацій. До слова, на одній з останніх сесій облради ми ініціювали відповідне звернення до парламенту не допустити цього сценарію. Однак звернення не набрало необхідної підтримки.

Фото з "Фейсбуку" Драгана

Фото з “Фейсбуку” Драгана

— Часто зустрічаєтеся із Садовим?

— В останнє бачилися в суботу, 21 жовтня. Андрій Іванович приїжджав на Хмельниччину перевірити готовність кандидатів від “Самопомочі” на перші вибори тергромад, які заплановані на 29 жовтня. А взагалі  той досвід громадсько-політичної діяльності, який я  у 2006  році будучи  радником мера Садового з питань молодіжної політики, безцінний до сьогодні.

— “Незалежний громадський портал” має інформацію, що керівництво партії “Самопоміч” висловило претензії до роботи однойменної фракції у Хмельницькій міській раді. Що не влаштовує?

— При центральному апараті партії діє комісія, яка досліджує діяльність хмельницької фракції. Наразі є конкретні зауваження. По-перше, буде заміна керівника фракції Віталія Худецького, який самостійно повинен ініціювати цей процес. По-друге, депутати “Об’єднання “Самопоміч” мають залишити земельну комісію. Це пов’язано з тим, що на всеукраїнському рівні наша політична сила не рекомендувала своїм депутатам іти працювати в земельні комісії. У Хмельницькому, троє депутатів від “Самопомочі” є членами цієї комісії. Це факт непокоїть, як мене, так і виконком партії, і їм цивілізовано запропоновано покинути комісію.

(Відкоригована Драганом відповідь : “Керівництво  партії  детально моніторить  діяльність усіх фракцій «Обєднання Самопоміч» по  країні.   Наразі є певні  зауваження до Хмельницької міської фракції. Це пов’язано з не достатньою єдністю фракції, та за надто чисельним представництвом у земельній комісії, до речі партія взагалі не рекомендує членам наших фракцій туди входити”).

— Наскільки швидкою має бути заміна Худецького?

— У виконкому партії є таке бачення: у місцевих радах, де фракції “Самопомочі” не мають монолітності, що півроку переобирається голову фракції. До речі, у Хмельницькому такий варіант планується реалізувати.

Часові рамки заміни Худецького не ставляться. Але від того, як він реагуватиме на пропозицію політради, залежить подальша співпраця у форматі “Об’єднання “Самопоміч”.

— Якщо ж вимоги партії будуть проігноровані хмельницькими депутатами, їх чекає відкликання?

— Дуже складний процес. Наразі маємо прецедент у Дніпрі, де фракція “Самопомочі” нараховує п’ять депутатів. Один із них обрався секретарем міської ради, інший — очолив бюджетну комісію. При цьому, є ряд звернень від громади та конкретних фактів зловживання з боку цих посадовців. Спочатку їм було запропоновано добровільно скласти депутатські мандати і вийти з партії. Цього вони не зробили, і тепер “Самопоміч” запустила процес відкликання названих депутатів.

Стан справ з окремими депутатами хмельницької фракції не на такому етапі. Якщо наші рекомендації вони не врахують, цілком ймовірно, що клопотатимемо, щоб написали відмови від депутатства або вийшли з членів фракції “Самопоміч”. Якщо ж йтимуть на принципи, то фракції “Самопоміч” у Хмельницькій раді може не стати. Проте, думаю, їм вистачить мудрості.

(Відкоригована Драганом відповідь:  “Про це рано говорити, це не простий  процес. Наразі маємо прецедент  у Дніпрі, та інших містах, де запущений процес відкликання депутатів. Стан справ з окремими депутатами хмельницької фракції не на такому етапі. Якщо рекомендації керівництва партії  не будуть враховані, ймовірно їм запропонують вийти з членів фракції, або відмовитись від депутатства. Впевнений що молодим депутатам нашої фракції вистачить мудрості”).

Розмовляв Віталій Тараненко.

Новини у Telegram Незалежний громадський портал

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Модератор
Читати всі пости автора →

Календар публікацій

Листопад 2017
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
« Жов   Гру »

Погода
Погода у Хмельницькому

волог.:

тиск:

вітер:

Погода у Києві Погода у Львові 



© 2012 - 2025 Незалежний громадський портал. Всі права захищені.
Оперативні новини Хмельниччини.
42 queries in 0,245 seconds.
Platform: Desktop.
Зворотній звязок ngpsite@gmail.com
            Редакційний телефон: 097-618-67-71
           Адреса: 29000, м. Хмельницький, Грушевського 40 

Ми на Twitter
Ми на YouTube
Ми в Telegram

Рішенням №705 Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення від 10.08.2023 року
сайт «Незалежний громадський портал» зареєстровано як ЗМІ, відомості внесено до Реєстру
суб’єктів у сфері медіа та присвоєно ідентифікатор медіа – R40-01167

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!