Військова частина Хмельниччини зупинила утилізацію боєприпасів – ОДА

Військова частина А3013, розмішена у селі Грузевиця Хмельницького району, призупинила утилізацію боєприпасів.

“У зв’язку з проведенням АТО на сході країни, утилізація припинена, оскільки війська можуть відчути брак боєзапасів. Більше того, свого часу проводилась утилізація того, що особливо потребує нині армія. Цей процес припинили, склади під надійною охороною” , – сказав голова Хмельницької ОДА Олександр Корнійчук в інтерв’ю “Незалежному громадському порталу”.

Він додав, що після вибухів складів у Калинівці, скликав комісію та заслухав представників військових, рятувальників, поліції, служби безпеки щодо стану на військових складах на Хмельниччині.

“Усі вони запевнили, що ситуація повністю контрольована та ніяких загроз немає”, – запевнив Корнійчук.

Як писав НГП, 18 серпня уряд затвердив перелік боєприпасів, що підлягають утилізації у 2017-2021 роках. До списку потрапили дві в/ч Хмельницької області.

На військовій частині А1358 у Цвітосі плануть вилучити з обігу 3260 ручних осколкових дистанційних гранат оборонної дії Ф-1 із запалом УЗРГМ 1940 року виготовлення; 82 мм пороховий заряд загальною кількістю 5005 штук 1953-1986 рр. випуску; 12 ручних кумулятивних гранат РКГ-3М 1959 року виготовлення та інші снаряди.

У Грузевиці військові утилізують 6281 патрон 7,62 мм з трасуючою кулею 1960-1989 рр. випуску; 159,4 тисяч патронів 23 мм з осколково-фугасно-запалювальним снарядом ОФЗ-23-АМ з Б-23А 1957-1976 рр. випуску; майже 300 авіаційних бомб різної модифікації; близько 1 тис. некерованих авіаційних ракет.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 3

  1. чи не забдагато інформації для загалу і потенційних диверсантів?

  2. Вот дебилы!Нуры можно свободно и с земли запускать-даже ума не надобно..а патроны то зачем в утиль??

    • Ти сам дебіл, подивись на рік виготовлення та ще і зваж (звичайно, якщо здатний) умови зберігання (в основному це ті, що вивезли на початку 90-их з території країн “Варшавського блоку” та розвантажили навалом понаднормово).
      Це ІГІЛловці можуть їх використовувати (бо у випадку чого зразу попадуть в рай до нурій, сміюсь), а “наші” просто загинуть та попадуть у ад. А ще є міжнародні зобов’язання…
      Крім того, у нас через велику кількість (спадок від СРСР та тієї системи, коли значна кількість цих боєприпасів зберігалася на “передових рубежах” на території країн т.з. “Східної Європи”) та “недовкладеність” коштів неможливо їх безпечно зберігати.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.