Олександр Корнійчук: “Ліквідація Департаменту екології та природних ресурсів – це сигнал усім, хто не бажає конструктивно працювати”

Приводом зустрітися НГП з очільником Хмельницької облдержадміністрації Олександром Корнійчуком стало розпорядження про ліквідацію Департаменту екології та природних ресурсів. Однак, у ході розмови, ми отримали відповіді на більш широкий спектр запитань.

Як співпрацює голова ОДА з громадськістю, що робитиме з автошляхами та чи потрібен Хмельниччині аеропорт – відповіді у цьому інтерв’ю.

Довідково. Олександр Корнійчук народився у Старокостянтинові. Навчався у Кам’янець-Подільському військово-інженерному командному училищі імені маршала інженерних військ Харченка В. К. за спеціальністю командна тактична інженерних військ, здобув вищу освіту та отримав кваліфікацію спеціаліста інженера з експлуатації машин інженерного озброєння, у 2015 році закінчив Київський національний університет імені Тараса Шевченка за спеціальністю державна служба, державний експерт; радник (органи державної влади). З 1996 року займався підприємницькою діяльністю. В 2012 році став народним депутатом  України  за виборчими списками партії «Удар». З 2016 року очолює Хмельницьку ОДА.

Фото прес-служби ОДА

Фото прес-служби ОДА

— Олександре Олександровичу, поясніть Вашу позицію щодо блокування виступу генерального директора ВП ХАЕС Микола Панащенка на сесії обласної ради депутатами від партії «Свобода»?

— Я думаю, що кожен депутат, чи фракція, повинні поважати думку більшості. Якщо більшість депутатського корпусу своїм голосуванням надали можливість виступити керівнику стратегічного підприємства російською мовою, то, очевидно, це рішення окремим депутатам слід було прийняти. Власне, це й є демократія.

Більше того, Микола Панащенко є фаховою людиною, котра зробила для України більше, ніж дехто з депутатів. І це також потрібно поважати.

Вважаю, що увесь цей галас був створений для красивої картинки у ЗМІ, чим негайно скористались ряд каналів ворожої країни. Депутат Віктор Бурлик, котрий виривав мікрофон у виступаючого, зробив успішну кар’єру  від провідника до директора фірми. Очевидно, до генерального директора атомної залишився один крок.

У той же час, хочу нагадати, що атомна станція грає важливу роль в економіці нашого регіону, будівництво 3 та 4 енергоблоків є основним  інвестиційним майданчиком для нашого регіону, тому багатьом цікаво було почути безпосередньо з уст її керівника про роботи та процеси, котрі найближчим часом будуть там проходити.

Думаю, що ми проведемо виїзне засідання і Микола Панащенко ознайомить усіх зацікавлених з усім спектром роботи та перспектив ХАЕС.

— У країні за останні роки з ряду різних причин відбулись вибухи на армійських складах. Йде розслідування щодо вибухів на Вінниччині. Яка ситуація зі зберіганням боєзапасів у нас?

— Одразу після вибухів складів у Калинівці, я скликав комісію та заслухав представників військових, рятувальників, поліції, служби безпеки щодо стану на військових складах на Хмельниччині. Усі вони запевнили, що ситуація повністю контрольована та ніяких загроз немає.

— Свого часу на складах у Грузевиці проводилась утилізація боєзапасів, що активно висвітлювалось у ЗМІ. А сьогодні яка там ситуація?

— У зв’язку з проведенням АТО на сході країни, утилізація припинена, оскільки війська можуть відчути брак боєзапасів. Більше того, свого часу проводилась утилізація того, що особливо потребує нині армія. Цей процес припинили, склади під надійною охороною.

— Не можемо обійти увагою Ваше розпорядження про ліквідацію Департаменту екології та природних ресурсів ОДА. Що вплинуло на прийняття рішення?

— Я вважаю, що ніякого скандалу немає, а є звичайні робочі моменти.

Більше того, розмови про ліквідацію цього департаменту велись, ще відколи я прийшов у адміністрацію.

У Вінниці свого часу його також ліквідували  і створили управління при Департаменті АПК.

— Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак емоційно відповів на Ваше розпорядження постом у Фейсбук.

— З Міністром екології та природних ресурсів Остапом Семераком я спілкувався п’ять разів. Розповідав про ситуацію з екологією на Хмельниччині, зокрема на Подільських Товтрах.

Було проведено три перевірки Департаменту екології та природних ресурсів ОДА: одна наша, дві – регуляторної служби. Було виявлено ряд серйозних проблем та недопрацювань.

Як ефективно може працювати департамент, коли керівник на лікарняному, заступник на лікарняному, головний бухгалтер на лікарняному, печатка схована, право підпису не передано нікому. Це – саботаж.

Загальна бездіяльність, робота на власний інтерес головних екологів Хмельниччини, я маю на увазі як Департамент екології, так і екологічну інспекцію, відомі багатьом хмельничанам з публікацій у ЗМІ.

Тому, керуючись Законом «Про місцеві державні адміністрації», я прийняв рішення ліквідувати і так непрацюючий департамент. Вважаю, що це цілком логічне рішення у цій ситуації.

Це, до речі, має стати певним попередженням для керівників  інших підрозділів. Якщо не буде роботи, будуть відповідні висновки.

— Тема вирубки лісів піднімалась Вами неодноразово. Чи вирішилась проблема?

— На жаль, ні. Усі мої звернення з конкретними фактами залишились у екологічній інспекції без конкретної відповіді. Це ще один красномовний приклад «діяльності» екологів області.

Інших важелів впливу на сьогодні голова ОДА, на жаль, не має.

— Ваша думка щодо призначень на важливі керівні посади в області іногородніх працівників. Маються на увазі керівники обласного Держгеокадастру та лісового господарства?

— Я вважаю, що коли в країні проходить процес децентралізації, то ставку, мабуть, важливо робити на місцеві кадри.

Місцевий керівник більше переживатиме за результати своєї роботи.

Хоча якраз керівник Держгеокадастру має бути заїжджим, аби бути рівновіддаленим від різних лобістських груп.

— Влітку Ви збирали наради з керівниками області і міст щодо розв’язання питання вивезення і переробки твердих побутових відходів на полігоні Хмельницького. Що змінилося за цей час і на якому етапі модернізація сміттєзвалища?

— Я думаю, що якщо у влади міста є інвестор на будівництво сміттєпереробного заводу, то цей процес необхідно пришвидшити, аби не сталося трагедії.

Допомогу у цьому питанні ми, яку могли, надали. Реалізація цього питання залишається за владою міста. Є мер, є його бачення.

Зрештою, оцінку реалізації цього проекту дадуть виборці.

Фото прес-служби ОДА

Фото прес-служби ОДА

— Ще одне болюче питання: автошляхи області. Що уже зроблено, що планується?

— Цьогоріч на дороги області маємо отримати близько 400 мільйонів гривень, які надійдуть за рахунок митного індикативу, майже 133 мільйони виділяє державний бюджет. Крім того, 164 млн гривень на поточний дрібний ремонт і експлуатаційне утримання. Такої суми на автошляхи регіону ще не виділялось.

Заплановано та виконуються роботи по повному оновленню важливих транспортних артерій Хмельниччини. Зрештою, я думаю, це вже встигли оцінити автолюбителі нашого краю.

— Однак на уже оновленні дороги знову виїжджатимуть багатотонні вантажівки, розбиваючи її знову. Як з цим боротися?

— Боротися з цим потрібно на законодавчому рівні. Реальних важелів впливу, аби вирішити цю проблему ми не маємо.

Все залишається на совісті перевізників та виробників. Де велике підприємство, там вантажоперевезення, там дороги розбиваються.

Коли законодавець вирішить, що за це треба серйозно відповідати, думаю, ситуація зміниться. Має бути 3-стороння відповідальність: вантажовідправника, одержувача і перевізника.

Фото Віталія Тараненка

Фото Віталія Тараненка

— Який на Вашу думку сьогодні економічний потенціал Хмельниччини, чим уже сьогодні можуть гордитись подоляни?

—  Вам, очевидно, відомо, що Хмельниччина славиться високими здобутками у сільськогосподарській галузі. Цього року агроформування області повністю завершили збирання ранніх зернових і зернобобових з  показником урожайності, який є найвищим в Україні. Всього намолочено 1,8 млн. тонн при урожайності 56,3 ц/га.

Якщо говорити в цілому, то АПК області розвивається якісно. Лише за останній час збудовані та введені в експлуатацію механізований склад підлогового типу зберігання та реалізації зерна ємністю 6 тис. тонн у м. Ізяслав, завод з переробки гарбузового насіння у с. Михнів Ізяславського району, зернопереробний комплекс ТОВ НАВ “Перлина Поділля” у смт Білогір’я, механізований склад зернових та лінії для виробництва насіння у с. Ставниця Летичівського району.

У місті Кам’янець-Подільський працюють ТОВ “КВС-Україна” – 100% дочірнє підприємство “KWS SAAT SE”, Німеччина. Територія комплексу займає 8,5 га, потужність заводу становить 6 тис. тонн насіння в рік, а план посіву – 2 тис. гектарів. У підприємство інвестовано 20,0 млн. євро.

У Старосинявському районі маємо відкривати найбільший в Європі соєво-екстрактний завод “А.Т.К.”. Тут вклад інвестицій у підприємство становить 1,5 млрд. гривень. Планова потужність заводу – 1500 тонн на добу, кінцевим виробництвом продукції має бути соєва олія, шрот, лецетин, оболонка соєва гранульована. Загальна кількість працюючих планується 205 осіб.

ПП “Аграрна компанія 2004” у 2017 році розпочала посадку яблуневого саду в с. Великі Жеребки площею 70 га, а також будівництво холодильника з регульованим газовим середовищем на 3500 тонн зберігання. Передбачається освоєння близько 20,0 млн.грн. капітальних інвестицій. Також підприємство запустило завод з виробництва соняшникової олії у Волочиському районі потужністю  переробки 3000 тонн соняшникового насіння в місяць та сучасний потужний елеватор для сушіння та сортування зерна загальною потужністю 80 тис. тонн. у смт. Закупне Чемеровецького району.

Проте, хочу вам сказати, що сьогодні на Хмельниччині мають розвиток й промислові підприємства.

Наприклад, у м. Старокостянтинові працює завод ТОВ “Мегатекс Індастріал” з виробництва гальванічних елементів. Проектна потужність підприємства становить більше 3 млн. акумуляторів на рік.

Товариством “Екотехнік – Нова Ушиця” завершено будівництво сонячної електростанції за межами с. Слобідка Новоушицького району. Об’єкт підключено до єдиної енергосистеми України. Значну суму інвестицій на реалізацію проекту залучено у 2015 році – 123,0 млн.грн., торік інвестовано 3,8 млн. гривень.

Підприємством ТОВ “Теофіпольська енергетична компанія” розпочато будівництво біогазової установки з виробництва електроенергії з біогазу. Унаслідок реалізації проекту передбачається створити 50 робочих місць.

Кам’янець-Подільський може слугувати прикладом для усіх українських міст, адже одним із перших місто зробило крок до енергонезалежності і повної відмови від опалення природним газом. Наразі там вже працюють квартальні котельні на агропелетах і добудовується потужна ТЕЦ на щепі.

Крім того, наступного тижні плануємо оголосити про початок ще одного великого інвестиційного проекту в області.

— Чи задоволенні Ви співпрацею з громадськістю області?

—  Цього року при ОДА було обрано Громадську раду. До її складу увійшли всі організації, котрі хотіли конструктивно працювати. Весь процес обрання пройшов, на відмінну від попередньої ради, відповідно до чинного законодавства. Політизувати та розхитати цей процес певним особам не вдалось.

Я чудово розумію, як важлива у державі, яка йде шляхом демократії, діяльність громадських організацій. Я був активним  учасником Революції Гідності, у Хмельницькому «Удар» разом «Батьківщиною» і «Свободою» були засновниками Ради Майдану. Головне, аби діяльність цих організацій була спрямована на благо людей, а не на вирішення окремих питань окремих людей.

Я відкритий до спілкування і готовий прийняти, та й приймаю усіх бажаючих.

Я господарник, я ставлю мету і йду до неї. Якщо громадські діячі готові підставити мені у роботі плече, я завжди радий. Головне, аби був конструктив.

— Питання Хмельницького аеропорту: заморозити чи віддати місту. Ваша думка?

—  Вважаю, що правильним рішенням буде «заморозити» його та почати активний пошук інвестора.

Незалежний громадський портал.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 21

 1. А у Верховній раді – парламенті України віце-спікер забрала право виступу і вимкнула мікрофон виступаючому російською мовою. То невже Хмельницька обласна рада “хоче бути більшим католиком, ніж Римський папа”.

  • Не путайте. У ВР виключили мікрофон нардепу, а той дідусь не є ніяким депутатом. З відео видно шо людина літня. Не тре відштовхувати російськомовних які працюють добре для Украіни. Це недобре, на руку москалям. Наприклад, якшо його батьків вислали до сибіру, вони там померли, а він змалку виріс в тому середовищі, потім вернувся на рідну землю батьків, чесно працює і його так принизили, негарно виходить.

 2. хто йому пише тексти?
  В Кам’янці-Подільському одні з самих високих тарифів в Україні.

  • Та де вони низькі? Всюди дуже високі, але субсидія покриває, ше можна платити.

 3. За СТАВКИ та несплату податків мовчить пика !

 4. Якісь дуже нормальні відповіді в Корнійчука.

  • А ти чекав тіпа бее-мее? Ну скажем відверто вміння висловити промову перед великим скупченням людей і камер, і спілкування один на один різні речі. Корнійчук не дурний але не дуже говорящий це точно, а говорящих у нас хватає тільки толку 0.

   • не сміши свої нігті. йому інтерв’ю написали з управління внутрішньої політики

 5. Та навряд. НГП саме завжди йде брати інтервю. Такі вони.

 6. То все таке… Мне понравился ответ на последний вопрос ! А разве город не может быть инвестором аэропорта ??? Или тут работает: “всрамся, но не дамся”.

 7. Ну і де в наведених прикладах участь ОДА і Корнійчука?! Там де бізнес працює – то собі записав, а де проблеми- “нема повноважень”.А пролобіювати акумуляторний завод серед хат людей в Старконі без дозволів на землю і викиди шкідливих- повноважень хватило?

  • тому і екологів знищує

  • Тож хтіли щоб не було узурпаціі влади як при януковичу той обмежили повноваження. Вся влада в місцевого самоврядування обласний рівень має контролювати щоб не порушували чиновники закон, а місцева влада розпоряджається усім як вміє. Так хотів Майдан так є. Екологи зарвались от іх труханули.

 8. Повноважень вирішити проблему вирубування лісу Корнійчуку не вистачило, то як тоді це можуть вирішити місцеві екологи, у яких важелів впливу не більше, ніж в нього.
  Доречі, залишилось питання – так департамент екології не працював чи “не співпрацював” з очильником Хмельниччини?

 9. ВІДКАТИ не можуть поділити за СТАВКИ в області за які пат хмельницькрибгосп не платить податки у бюджет
  а платить в кишеню корнійчуку …. ГАНЬБА
  А Вавринчук закриває очі на їх не законний спуск…. два чоботи пара…..обоє хабарники та мільйонери .. .. їм ми усі батраки …… нафіг обох….. жирні обїдженні морди….

 10. В голови адміністрації свої закони. Сьогодні захотів, ліквідував департамент екології, завтра ліквідує, наприклад управління ЖКГ, післязавтра, скажемо департамент освіти. Так дивись за тиждень сам за всіх почнеться працювати і все в області буде дуже добре. Дивна у губернатора позиція управлінця.

  • Ну да в голови ОДА такі повноваження надані законом. Так у всьому світі. Бути начальником управління і одночасном царьком не получається.

 11. Цікаво, він з танка вилазить колись?

 12. Я роблю те що хочу. А хочу я багато , бо сам є крупним. Хочу щоб і НГП мене обслуговував. І обслуговує.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.