Депутати-аграрники про мовний скандал в облраді: варто притримуватись політики нетерпимості до речей, які підіграють агресору

Депутатська фракція «Аграрної партії» Хмельницької обласної ради вважає, що мовне питання та питання техногенної, екологічної безпеки є однаково важливим для розвитку краю.

Таку заяву аграрники поширили на своїй сторінці у “Фейсбуці”.

У ній зазначено, що 27 вересня на засіданні сесії обласної ради генеральний директор ХАЕС Микола Панащенко мав інформувати депутатський корпус, а через нього і громаду області щодо ситуації та стану справ на атомній станції: про те, яке значення має цей об’єкт для економіки всієї області, як вирішується на ньому виробничі, соціальні та безпекові питання. Свою доповідь він почав викладати російською мовою, чим викликав хвилю емоцій та протестів з боку фракції політичної партії «Свобода», котра, зрештою, заблокувала трибуну, не давши можливості для доповіді.

Це відбулось всупереч прийнятому сесією в 55 голосів рішенню про надання дозволу пану Панашенку провести доповідь на російській мові, виходячи з важливості розгляду цього питання та специфіки виробничої технології.

“Члени депутатської фракції «Аграрна партія» та й практично всі депутати Хмельницької обласної ради у своєму повсякчасному житті спілкуються українською мовою. Українська є мовою, на якій ведеться і робота Хмельницької обласної ради. Депутатська фракція «Аграрна партія» вважає, що кожна освідчена людина має знати і вміти, а на державні й службі зобов’язана, користуватись мовою своїх предків, тим паче, якщо це державотворча мова і це напряму стосується керівника потужного державного підприємства, яким є ХАЕС. Громадяни інших національностей, проживаючи в Україні, і тим більше довгий час, зобов’язані опанувати державну українську мову”, – сказано в заяві.

“Разом з тим, ми впевнені в тому, що депутати такого поважного державного органу, яким, без перебільшення, є обласна рада, не мають права вести себе безвідповідально та брутально, підміняти суть питання політичними амбіціями та заграванням зі своїми симпатиками. В умовах, коли ворог підступно веде проти України брудну гібридну війну, війну, направлену на розчленування українського суспільства, порушення його єдності і тим самим, знищення української державності, коли для зомбування російського обивателя та створення негативного іміджу українців та нашої держави в світі використовуються випадки жорсткого національного, мовного, релігійного протистояння, депутати всіх рівнів зобов’язані в своїх заявах та діях притримуватись політики нетерпимості до речей, які підіграють агресору, вносять розбрат в наше суспільство, незалежно від того, якими «благими» намірами це б не виправдовувалось та прикривалось”, – наголосили депутати-аграрники.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 6

  1. называется и нашим, и вашим

    • Проституізм завжди (ще з часів Б.Хмельницького та З.Мазепи) був властивим “українським” “політикам”. Вони завжди “перебирали варіанти”, кому б подорожче продатися (доречі, останніми, кому “продався” Б.Хмельницький, були не московіти, а турки-османи), але майже завжди помилялися.

  2. Так поставьте Бурлика директором ХАЭС и пусть керует мовою и кувалдой.

  3. Значно приємніше’ коли “народні обранці” тебе “грабують”, а не “грабят”, коли доводить до могили “лікар”, а не “врачь”, коли влитаєш на повній ході в яму на вулиці Шухевича’ а не, скажімо, Ватутіна. І, загалі, треба розрізняти “демократію” та “охлократію”!

  4. Хай вчить державну мову. А краще замініть на нашого. Якщо за цей час він не вивчив – значить принциповий кацап, а такі нам не друзі.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.