Суд визнав, що хмельницькі депутати незаконно виділили під будівництво 10 соток землі біля озера

Господарський суд Хмельницької області визнав недійсним рішення сесії Хмельницької міської ради №34 від 2 квітня 2008 року щодо надання ФОП Босак Зіта Станіславівна в оренду земельної ділянки водного фонду площею 10 соток на вул. М. Залізняка, 1 у Хмельницькому під будівництво дитячого та молодіжно-розважального комплексу.

Про це свідчить ухвала суду від 25 квітня.

Феміда також визнала недійсним договір оренди цієї земельної ділянки, якою приватний підприємець користується з 2004 року.

Фото Віталія Тараненка

Фото Віталія Тараненка

Фото Віталія Тараненка

Фото Віталія Тараненка

Основними аргументами, на які опиралася колегія суддів, слугували Водний та Земельний кодекси України. З’ясувалося, що ширина прибережної захисної смуги навколо озера становить 50 метрів, а спірна земельна ділянка знаходиться в 25 метрах від водойми.  Крім цього, про знаходження частини земельної ділянки в прибережній захисній смузі та обмеження господарської діяльності на ній свідчать й висновки державних органів, зроблені, як у 2001 році, так і в 2004 році, при розробці проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки відповідачу.

Також у доказах місцевої прокуратури, яка подала цей судовий позов, містяться посилання на те, що земельна ділянка на вул. М.Залізняка, 1, відповідно до плану зонування території міста, розташована в зоні зелених насаджень загального користування та зоні земель водного фонду. Тому фактично відбулась неправомірна зміна цільового призначення землі: землі водного фонду фактично передані в оренду з вказівкою на цільове призначення – для житлової та громадської забудови.

Водночас колегія суддів відкинула доводи орендаря ФОП Босак Зіта, наголосивши. що земельна ділянка знаходиться у власності територіальної громади міста, і під час прийняття рішення про надання в оренду земельної ділянки було порушено її режим експлуатації.

“Підсумовуючи викладене вище, рішення сесії Хмельницької міської ради №34 від 02.04.2008р. щодо надання ФОП Босак Зіта Станіславівна в оренду земельної ділянки водного фонду площею 1000 кв.м. на вул. М. Залізняка, 1 у Хмельницькому під будівництво дитячого та молодіжно-розважального комплексу, було прийнято з порушенням приписів ст. 89 Водного кодексу України, ст.ст. 61, 124, 134 Земельного кодексу України, тому вимоги прокурора про визнання його недійсним є обгрунтованими”, – сказано у судовому рішенні.

Як писав НГП, 28 квітня виконком Хмельницької міської ради скасував містобудівні умови та обмеження забудови на вулиці М. Залізняка, 1 (ФОП Зіта Босак).

По цій темі читайте матеріал “Парканні війни “Свободи“.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 7

 1. Черговий перерозподіл землі.. завтра землю дадуть “своєму”, змінять її цілбове призначення і “згадають” що місцева влада вже давно змінила ширину захисної смуги, як то передбачає законодавство. І продадуть тю землю..

 2. А деньги за оренду вернут?

 3. потрібно не тільки за оренду повертати гроші, але й за капіталовкаладаення по розробці проектів на будівництво…

  + моральну шкоду
  ФОП нехай візьме нормальних адвокатів, а не пише єрунду в заперечення позову прокуратури…

  Доречі, а від коли це повернули функції нагляду місцевій Прокуратурі міста Хмельницького, якої навіть в ЄДРПОУ не внесено…
  😉

 4. В адвокати що робили? Там строк позовної давності давно минув! Чому прокуратура не скасовували рішення міської ради 14 років? Відповідь проста…. сказали фас і проплатили бабло!
  Отже, де дійсно корупція і проблеми то прокурори не бачать! А де заплатили….. то….

 5. Вот панове і така підтримка бізнесу((((((((

 6. 8 метрів до озера будинок? ви що подуріли зовсім. знести, заборонити і зробити зелену зону.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.