Сквер імені Шевченка у Хмельницькому може втратити 40 соток землі

У Хмельницькому центральний сквер імені Тараса Шевченка може не дорахуватися 40 соток землі через саботаж та бюрократію з боку окремих посадовців.

Парк ім. Тараса Шевченка. Фото НГП

Парк ім. Тараса Шевченка. Фото НГП

Це випливає з рішення Господарського суду Хмельницької області від 22 лютого у справі “Гранд-Альянсу”.

Рішенням Хмельницької обласної ради від 4 квітня 2001 року сквер імені Шевченка віднесено до парків – пам’яток садово-паркового мистецтва місцевого значення, що включаються до складу природно-заповідного фонду області.

26 лютого 2002 року відділ з питань екології та раціонального природокористування виконавчого комітету Хмельницької міської ради звернувся до Держуправління екоресурсів в Хмельницькій області з заявою №31, в якій просив провести розширення території парку з 0,47 га до 4,70 га, згідно з “Загальними відомостями” та картою-схемою.

Депутати Хмельницької облради 21 березня 2002 року підтримали звернення екологів і змінили межі парку з існуючої площі – 0,47 га та розширено границі на 4,23 га до загальної площі 4,7 га (площа зелених насаджень скверу 24,6 тис. кв. м, квітників 1,4 тис. кв. м, будівель та споруд – 5,4 тис. кв. м).

Причиною зміни площі стало приведення скверу до природно обумовлених границь вулицями Володимирською, Театральною, Грушевського, Проскурівською. Також навколо парку виділена охоронна зона 25 м, в межах якої не допускається будівництво промислових та інших об’єктів, розвиток господарської діяльності.

У листопаді 2011 року сквер імені Шевченка взяло під охорону Комунальне підприємство по зеленому будівництву і благоустрою міста виконавчого комітету Хмельницької міської ради. Комунальники зобов’язалися зберігати парк та дотримуватись екологічних вимог при використанні природних ресурсів, а також провести відмежування заповідного об’єкту в натурі, оформити його природоохоронною наочністю, нанести на планово-картографічні матеріали.

Саме із розробкою земельної документації й виникли проблеми. У липні 2010 року між двома комунальними підприємствами по зеленому будівництву і благоустрою і проектно-розвідувальних робіт по землевпорядкуванню укладено договір. Останнє взяло зобов’язання виконати проектно-вишукувальні роботи з розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки під парк ім. Т.Г. Шевченка. Усі роботи повинні бути завершено протягом 90 календарних днів.

Натомість КП проектно-розвідувальних робіт по землевпорядкуванню неодноразово повідомляло інше КП по зеленому будівництву і благоустрою, що розробило проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки для обслуговування парку – пам’ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення скверу ім. Т.Г. Шевченка площею 4,3 га. Також акцентувалося, що для продовження роботи зі складанню проекту землеустрою необхідно внести зміни в рішення обласної ради щодо площі скверу з 4,7 га на 4,3 га.

Щоб переписати площу парку, необхідний висновок Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Хмельницькій області, без якого Комунальне підприємство проектно-розвідувальних робіт по землевпорядкуванню не має змоги закінчити роботи. При цьому листом №05/2434 від 3.09.2012р. Державне управління охорони навколишнього природного середовища в Хмельницькій області повідомило КП по зеленому будівництву та благоустрою міста, що не погоджує матеріали з розробки проекту землеустрою через зменшення площі скверу до 4,3 га.

“Наразі відсутні документи про відведення земельної ділянки під сквер ім. Т.Г.Шевченка площею 4,7 га. в порядку визначеному Земельним кодексом України; відсутні документальні докази перебування вказаного скверу в Державному кадастрі територій та об’єктів природно-заповідного фонду України, відсутні документальні докази встановлення в натурі меж територій скверу; відсутній затверджений належним чином проект утримання парку”, – констатував суддя Віктор Шпак.

Теги: ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Один коментар

  1. “Все так але трішечки не так”, якщо не вахувати того як в свій час на “часточку” в парку накинув оком мельник-манзій. Сьогодні ж КП зеленбуд на балансі якого парк, очолює чоловік, помічника нардепа Мельника. І область мяко кажучи не рівно дихає до свободівської влади в місті. Так, що ПОТЯГАЮТЬСЯ ще.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.