Фірма члена виконкому хоче вмонтувати у центральний парк Хмельницького об’єкт торгівлі з підземною парковкою

Товариство з обмеженою відповідальністю “Гранд-Альянс” (Хмельницький) через суди добивається визнання за нею оренди земельної ділянки площею 1200 кв. м (кадастровий номер 6810100000:01:006:0075), яка розміщена у периметрі центрального парку імені Тараса Шевченка у Хмельницькому (вул.Володимирська, 58/2).

Парк ім. Тараса Шевченка. Фото НГП

Парк ім. Тараса Шевченка. Фото НГП

Як свідчать матеріали судової справи, у квітні 2005 року депутати Хмельницької міської ради прийняли рішення № 25, яким надали ТОВ “Гранд-Альянс” в оренду вказану земельну ділянку строком на два роки. Цільове призначення земельної ділянки прописане як землі житлової та громадської забудови (пункти 6.1, 6.2 договору). На ній орендар має намір звести будинок торгівлі з підземною парковкою.

%d0%bf%d0%b0%d1%80%d0%ba

У березні 2007 року орендар звернувся до міської ради за пролонгацією. При цьому Господарський суд Хмельницької області на підставі поясненень Хмельницької міської ради з’ясував, що договір оренди спірної земельної ділянки з 7 квітня 2007 до 1 грудня 2013 року з “Гранд-Альянсом” не укладався, рішення міської ради щодо поновлення договору оренди з січня 2006 року до  грудня 2013 року не приймалось.

Однак, за відомостями податкової міста, підприємство продовжувало сплачувати орендну плату. Зокрема, за 2007 рік – 7311,89 грн, 2008 рік – 8181,34 грн, 2009 рік – 8555,17 грн, 2010 рік – 1663,02 грн, 2013 рік – 300 грн.

У червні, а згодом у серпні 2013 року Хмельницька міськрада надала дозвіл на розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) в оренду та затвердила технічну документацію для ТОВ “Гранд-Альянс”. На початку земельна процедура отримала завершення у вигляді укладеного договору оренди на спірну ділянку у парку. На момент підписання договору на землі відсутні об’єкти нерухомого майна, знаходяться об’єкти інфраструктури – площадка площею 962 кв.м., газон площею 238 кв.м.

Водночас у листі управління земельних ресурсів та земельної реформи міськради від 4 жовтня 2011 року № А/4888-04-2011 зазначено, що, згідно з містобудівною документацією, земельна ділянка 0,12 га на Володимирській, 58/2 належить до зони об’єктів природно-заповідного фонду, а тому будівництво об’єктів в цій зоні забороняється і винести її на аукціон немає підстав.

До того ж, сквер імені Т.Г. Шевченка є парком-пам’яткою садово-паркового мистецтва місцевого значення загальною площею 4,7 га. Заповідний об’єкт розташований в центрі Хмельницького, має територію, обмежену вул. Володимирською, Театральною, Грушевського, Проскурівською, входить до складу природно-заповідного фонду України, який охороняється як національне надбання і є складовою частиною світової системи природних територій та об’єктів, що перебувають під особливою охороною.

Проте лист № 03/2-1217 від 21 березня 2016 року департаменту екології та природних ресурсів Хмельницької облдержадміністрації говорить про недоопрацювання міської влади у питанні чіткого окреслення меж парку. На думку екологів, межі скверу імені Т.Г. Шевченка не винесені в натуру, проект організації заповідного об’єкта відсутній, а встановити межі земельної ділянки парку не є можливим. На графічних матеріалах на території спірної земельної ділянки відсутні умовні позначення щодо наявності на ній цінних чи рідкісних насаджень та природно-охоронної зони.

Згідно з рішенням Вищого господарського суду України від 22 листопада, висновки Рівненського апеляційного господарського суду від 11 серпня 2016 року про передачу спірної земельної ділянки на Володимирській, 58/2 в оренду у 2013 році в порядку поновлення договору оренди, який скінчився у 2007 році, не ґрунтуються на чинному законодавстві. Натомість Господарський суд Хмельницької області правильно встановив, що у спірних правовідносинах не відбулось поновлення договору оренди земельної ділянки № 040674200005 від 16 січня 2006 року, який припинив свою дію.

Разом з цим, місцевий господарський суд, на думку “вишки”, не дослідив питання  фактичної наявності на спірній земельній ділянці майна, відповідно до наявних документів у справі картографічних даних , обмежившись положеннями спірного договору оренди.

Таким чином, Вищий господарський суд України скасував постанови Рівненського апеляційного господарського суду від 11 серпня 2016 року та рішення Господарського суду Хмельницької області від 24 травня 2016 року, а розгляд справи направив на новий розгляд до місцевого господарського суду.

Крім цього, 21 вересня 2016 року депутати Хмельницької міської ради відмовилися поновлювати договір оренди землі №252-01-2013/3677149 від 4 грудня 2013 року щодо на вул.Володимирській, 58/2 площею 1200 кв. м  під будівництво будинку торгівлі з підземною парковкою, який був укладений між Хмельницькою міською радою та ТОВ “Гранд-Альянс” у зв’язку з закінченням терміну його дії. Також надіслали ТОВ “Гранд-Альянс” для підписання акт приймання-передачі цієї земельної ділянки.

%d0%b2%d0%b8%d1%82%d1%8f%d0%b3

 

За даними бізнес пошукового ресурсу «Youcontrol», засновниками  ТОВ “Гранд-Альянс” є двоє хмельничан Ігор Гарапенчук і Сергій Мандзій. Останній також зазначається керівником.

У 2011 році у число засновників входив син колишнього міського голови Хмельницького Юрій Мельник.

Наразі Сергій Мандзій є діючим членом виконовчого комітету Хмельницької міської ради.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 15

 1. Мельник дав оренду другу і свому сину в самому парку, але теперішня влада відмовила і забрала. Знов суди. Чого в нас все в судах має вирішуватися? І влада і вся громада проти, аби в неї забирали парк.

 2. Вражає ромір орендної плати за земельку в центрі Хмельницького

 3. Ага зроблять парковку і кругом знаків про зупинку забороняючих понавтикують. Чмошніки

 4. Гоните этого Мандзия. Чувак вообще страх потерял. Нема кому дать ему подсрачника???

 5. Ця земля до 2006 року була Бесонова ( Ягода малінка ) , коли Мельник став мером в Бесонова закінчилась аренда , тут депутат Мандзій друг Мельника узявши сина Юру в долю створив умови для Бесонова , що той за копійки віддав ( Швец гнида тодішній начальник департаменту відмовив Бесонову в поновленні , по вказівці Мельника продлив договір , но вже з Мандзієм і Юрою сином мера ) доречі Мандзій ще винен за цю землю Бесонову гроші . От такий в нас бізнес – по Хмельницькому . Невідомо що краще коли при владі бізнес чи коли при владі вчитель і не бізнесмени .

  • Сергію! Со Швецом немножко неувязочка: по четным он у нас “Швець Володимир Федорович (1951 р.) Звання «Почесний громадянин міста Хмельницького» присвоєно за вагомий особистий внесок у соціально-економічний розвиток міста Хмельницького.
   Рішення 9-ї сесії Хмельницької міської ради №4 від 10 серпня 2011 року”. (сайт Хмельницька міська централізована бібліотечна система). А вот те решения он, вероятно, принимал по нечетным

 6. “Щічки” Ви є???

 7. Добре, що влада зайняла принципову позицію і відстоює парк.

 8. ЦЕ ЯК ТРЕБА НЕНАВИДІТИ ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ І ХМЕЛЬНИЧАН ЩОБ В ПАРКУ ВІДІБРАТИ ЗЕМЛЮ, СУДИТИСЬ ЗА ЦЕ І ЩОБ ВГАТИТИ ЧЕРГОВИЙ ТОРГАШЕСЬКИЙ БАЗАР АБО КУПЕЦЬКУ ХАТУ. ЯКИМИ БАЗАРНИКАМИ ТРЕБА БУТИ. СОВІСТІ НЕМА ОДНІ ГРОШІ ЗАМІСТЬ СОВІСТІ.

 9. Молодець Симчишин! Не дай їм вкрасти парк!

 10. Добре, що наші люди мудрі і не вибрали гниду Манзія мером. Різікрало би місто до решти

 11. Ця інформація просто жах! Дійсно, що витворяли Мельник з Мандзієм. Не виключено, що і надалі будуть вскриватись подібні афери. Цим місцевим воротилам краще не показуватись у публічних місцях нашого міста.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.