Гастролі, що лишилися на афіші. Післямова

Останній вікенд приніс небайдужим хмельничанам справжнісіньку інформаційну поживу — соціальні мережі “кишать” коментарями про зірвані гастролі зірок українського шоу-бізнесу Потапа і Насті Каменських. Артистам, яких спочатку відмовилася приймати обласна філармонія, дав прихисток відомий місцевий бізнесмен, а в минулому “помаранчевий” голова Красилівської райдержадміністрації Віктор Вікарчук. Але, як виявилося, його розважальний СВ Клуб також став недоступний для співаків. Близько сотні активістів та представників ВО Свобода екстравагантними методами (далі пояснимо, що мається на увазі) заблокували і в кінцевому результаті зірвали гастролі.

Що прикметно: центр шельмування від Потапа і Насті, яких активісти обізвали “московськими холуями”, за іронією долі, змістився у їхній бік. Протестувальники опинилися в опалі через перебір застосованих під час акції-протесту “демократичних механізмів” впливу. Тих, хто ще схильний аналізувати, збурили дії активістів: кров тварин, якою розфарбували приміщення клубу; димові шашки і вибухові пакети — все це додавало епатажу та певної провокації довкола гастролерів.

До речі, Хмельницький має справді цивілізований приклад заборони концерту української співачки. У вересні 2014 року у місті гетьмана мала виступати Ані Лорак, яка в останній час відома контроверсійними заявами у напрямку Росії. Згуртувались активісти, направивши відповідні звернення до керівництва області і Міністерства культури України. Плюс до інформаційної кампанії були залучені медіа. Результат спрацював бумерангом — Лорак до Хмельницького не приїхала, а за продані квитки організатори повернули гроші.

Крім цього, під шалений словесний вогонь потрапив і сам власник “СВ Клубу”. Вікарчуку закинули “зраду”, в основі якої лежить заробляння грошей на здачі в оренду приміщення розважального закладу для Потапа і Насті. “Алібі” бізнесмена на кшталт “я скасував концерт за годину до початку” має право на існування. Однак підприємець не до кінця прорахував ефект мирної акції, анонсування про яку ширилося соціальними мережами, щонайменше, за добу до гастролів.

Загадкою, що немає єдиного пояснення, залишається присутність широкого депутатського корпусу ВО “Свобода” та деяких посадовців Хмельницької міської ради на “антипотапівській” акції. З відеоматеріалів, котрі з’явилися в Інтернеті, чітко видно, що свободівці складали активне ядро протестувальників. Один із них навіть на кілька хвилин потрапив у кайданки до місцевих копів. Проте силами побратимів був успішно визволений.

Крім громадянської позиції, яку таким чином висловила “Свобода”, рикошет отримав міський голова Олександр Симчишин, обраний під прапорами цієї політичної сили. На найближчій сесії градоначальнику доведеться щось говорити Вікарчуку і його людям, котрі заявили про наміри блокувати роботу пленарного засідання. Ба більше — вони хочуть відставки заступника мера Володимира Гончарука і начальника міського управління культури Артема Ромасюкова.

Незалежний громадський портал зібрав думки осіб, котрі прямим чином дотичні до подій проти гастролів Потапа і Насті, а також мають позицію окремих представників органів місцевого самоврядування.

 

Керівник ГО Автомайдан Хмельниччина Вікторія Середюк: Результатом акції задоволена. Ніхто не постраждав. Хочуть тягатися по судах, я готова. Але не бачу за що. Організатора як такого не було, просто усі члени рідних організацій та просто активісти проявили громадянську позицію. І правильно. Таке чекатиме кожного прихильника і посібника руського міра. Щодо того що були вибухи після скасування концерту, то це брехня. Саме завдяки цьому і скасували. Стосовно дітей, які були в середині приміщення, то, якби матусі не стояли роззявивши рота, а забрали дітей додому, вони б нічого не бачили. Тут спрацювала банальна цікавість побачити і розказати друзям, а ще краще виставити себе жертвою і поплакатись”.

 

Власник хмельницького розважального закладу СВ Клуб Віктор Вікарчук: “Як власник підприємства, готую судовий позов на півмільйона гривень до міської організації ВО “Свобода”. Як виявилося, у день концерту свободівці зареєстрували заяву у міській раді на проведення фотовиставки (присвяченої українським героям, які воюють на сході України. Цей захід мав прохождити з 17.00 до 22.00 21 жовтня — НГП) під “СВ Клубом”.

33

“Свобода” закидає мені проросійську позицію, при цьому місцева влада купує білоруську техніку з російською комплектуючими, тим самим, фінансуючи російських найманців. І хто після цього зрадник?

А ще будуть позови до Вікторії Середюк, яка облила кров’ю наш заклад.

Окремо вимагатиму звільнення заступника мера Володимира Гончарука і начальника міського управління культури Артема Ромасюкова, які порушили кодекс державного службовця. Вони ввірвалися на мою приватну власність і були серед організаторів цієї акції. Наполягатиму, щоб депутати міської ради на черговій сесії 26 жовтня, висловили цим посадовцям недовіру.

 

Заступник хмельницького міського голови Володимир Гончарук: “Я був присутній під приміщенням “СВ Клубу” після завершення робочого дня і не виконував службових обов’язків. На підставі рішення обласної ради про заборону гастролів, яке було затверджено 20 жовтня на сесії, мене запросила політична сила, як члена партії, долучитися до мирної акції і перевіряти, як виконується це рішення. У будь-які конфлікти не вступав і нікому не давав вказівок, пов’язані з ескалацією конфлікту.

Що стосується заяви Вікарчука про мою відставку. Якщо людина цього домагається, то вона має надати конкретні аргументи і факти. Є правове поле у суди, нехай доводять. Я готовий надати свідчення і пояснення щодо свого місцеперебування під час акції”.

 

Хмельницький міський голова Олександр Симчишин: “Міська рада жодних акцій не планувала і проводила. Присутність посадових осіб – це їх право у позаробочий час на прояв власної позиції. жодних доручень чи завдань вони не отримували і отримувати не могли. У позаробочий час усі працівники ХМР, а їх понад 500, чи комунальних закладів – їх кілька тисяч мають право відвідувати акції заходи, які вважають за потрібне. Ми нікого не звільняли і не будемо звільняти за позицію. Якщо щось порушили під час акції, мають відповідати. Я особисто категорично проти подібних концертів і гастролей, бо це популяризація “русского мира”.

 

Депутат Хмельницької обласної ради від ВО “Батьківщина”, ініціатор рішення про заборону гастролів для “артистів-сепаратистів” на території області Михайло Бойко: “Це рішення більше політичне, і десь навіть може мати юридичну колізію. Я так моделюю ситуацію: обласна рада заборонила проведення гастрольних заходів, концертів, вистав та інших культурних заходів на території області особам, які публічно підтримують агресію Російської Федерації, і управління культури спілкується із закладами, що підпадають під розповсюдження цього рішення. Достатньо їх проінформувати і гастролі тих чи інших “клієнтів” забороняються. А далі вступає моральний механізм: чи в тебе достатньо совісті відвідувати побідні концерти. Не так стоїть питання відповідальності, а як ідеологічно і морально вплинути на свідомість громадян.

Що стосується зірваного виступу Потапа і Насті у Хмельницькому, то рішення облради про заборону гастролів немає спільних точок дотику з подіями під “СВ Клубом” ввечері 21 жовтня. Тому що, рішення облради не набуло законної сили (воно не підписано першим заступником голови облради Неонілою Андрійчук — НГП). Це, по-перше. А, по-друге, в нас прояви активності громадських активістів межують на грані закону, а подекуди, не відповідають Букві Закону. Тому, хто хотів зробити політичний піар, там і робив”.

 

Організатор масових заходів, рекламіст Владислав Воєділо:  “Цілком зрозуміло, що в нинішні часи, враховуючи анексію Криму та російську агресію, є українські артисти, чия позиція може викликати сумнів у патріотизмі, які гастролюють країною агресором і є велика кількість людей, яка вважає подібні гастролі неприйнятними. Однак хочу привернути увагу до дещо іншого.

Власне, хоча я не маю стосунку до організації цього заходу, підготовка концерту займає певний термін. Як правило, це декілька тижнів, а іноді й місяців. За цей час узгоджується кошторис, райдери, вибір партнерів по звуку, оренда, проводиться рекламна кампанія тощо. Напередодні концерту Потапа і Насті Хмельницька обласна рада приймає рішення про заборону проведення гастрольних заходів, концертів, вистав та інших культурних заходів на території Хмельницької області особам, які публічно підтримують агресію Російської Федерації, окупацію Автономної Республіки Крим та не визнають так звані «ДНР» та «ЛНР» терористичними організаціями.

Зрозуміло, що нікому в голову не прийде намір організувати у Хмельницькому гастролі Газманова чи Валерії.
Власне Потапа  я не вважаю ворогом України, тим більш «кремлівською собакою». Потап – відоме медійне обличчя країни, лице рекламної кампанії OLX. Його обожнюють дорослі і діти, в тому числі й через проект «Голос країни», «Голос країни. Діти».  Його пісні в ротації на всіх теле-радіоканалах країни, він відмовився свого часу від звання «Заслужений артист Росії». Він не є забороненим артистом в Україні. Він є ГРОМАДЯНИНОМ України. За моєю інформацією, Потап не гастролює у Криму та у Росії.

Тому у цій ситуації, коли будь які партії або громадські рухи, як то «Свобода», Автомайдан чи Правий сектор мають до нього якісь претензії, то потрібно у зрозумілій формі, чітко і ясно їх сформулювати та опублікувати, донести до людей заздалегідь, і, головне, робити це обгрунтовано, з фактами…  А робити «витяжки» зі старих відео та видавати їх за нові або під іншим соусом, м’яко кажучи, некоректно.

Безумовно, будь яка акція або протест, якщо він мирний, не може звужувати права громадян, заважати їм розпоряджатись власним часом та грошима. Тому, наприклад, якщо «свободівці» стояли на певній відстані від закладу та користувались мегафоном, то інші почали пряме втручання в роботу закладу, кидали, зокрема в дітей та пересічних відвідувачів, петарди, яйця, краску, йшли на фізичні конфлікти.

Під час проведення акції вкрай провокативно вела себе Вікторія Середюк, яка розбила банку з кров’ю в холі «СВ», кидалась на відвідувачів клубу, била поліцію. Більше того, коли я зі Смальом (депутат Хмельницької облради від ВО “Свобода” – НГП) розмовляли біля  дверей всередині закладу,  в нашу сторону також летіли яйця. Тобто той, хто їх кидав навіть не знав Смаля в обличчя, тобто не був на Майдані. Можливо, це були провокатори з інших міст України.

Щодо продажу квитків, не знаю достеменно, яка ситуація була у Хмельницькому, а ось у інших містах аншлаги і ніхто концерти не зриває, принаймні в цьому турі.

До речі, рішення з повернення квитків було прийнято організаторами наступного дня. Повернення квитків буде здійснюватись у місцях, де їх купували”.

Незалежний громадський портал.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 34

 1. Якщо були порушення, повинна працювати поліція.
  Що тут неясного? Є порушники мають бути притягнуті. Ато перетворили все не зрозуміло на що.
  Блокування сесії – це кримінальна відповідальність. І чому мають страждати інші депутати, члени виконкому
  На сесії мають приймати зміни до бюджету, голосувати рішення на підтримку сімей загиблих в АТО, давати гаражі атошникам.
  Причому тут сесія?

  • Нажаль поліція наврядчи відреагує, так як влада має на неї вплив. І якщо цей інцендент залишити без уваги, то все замнуть і забудуть. А “ПАТРІОТИ” і далі будуть руйнувати країну.

 2. У мене питання до товарісча Воєділа: 1) Ви чули, що москва і москвинські загарбники анексували український Крим і загарбали частину східної України?; 2) скільки Ви чули у виконанні потапа-насті пісень не москвинською мовою?; 3) Вам відомо, що московія встановила кордони рускава міра межею поширення москвинської мови? 4) Ви також прагнете поширення рускава міра, дотепер демонстративно ігноруючи державну мову й послуговуючись москвинською?

  • Здається, Ви написали мені реплику, але прочитати написане не спромоглись. Більш того, замаскували ім’я за узагальненим ніком. Я закінчив школу у час, коли пєрєстройка тільки но почалась. Я прийшов з армії ще в країну під назвою “радянський союз”. Майже до 30 років спілкувався російскою. І не моя в тому вина. Але наразі я намагаюсь спілкуватись українською вдома та на роботі. Це по першому питанню. По друге – я був один з перших, хто вийшов на майдан в 2004му. Я був перший, хто почав займатись професійно радіорекламою в місті. І 16 років досвіду дають мені право висловлювати думку, як рекламіста та маркетолога.
   Ну і стосовно “масковії” та АТО. Кримнаш. Путінхуйло. Я ніколи не ставив під сумнів єдність нашої держави. Я в будь якому випадку проти поширення руського міра. Я достатьно зробив і продовжую робити задля перемоги. Достатньо запитати думку волонтерів. Але останній рік моя допомога носить адресний характер, адже я на 100 відсотків знаю, на що ідуть мої гроші. Мені не зрозуміло, до чого тут Потап. Давайте Піанобоя тоді вже чморити чи ту саму Кароль за те, що співають (також) російською. Я не вішаю собі “мєдалі”, не чіпляю ордени, не прошу дати мені грамоту. Це фарісейство в деякій мірі. І не вам вирішувати, якою мовою мені розмовляти, а какой думать.

   • Я за Вас нічого не вирішую і нічого Вам не диктую… Поставив Вам лиш кілька питань; на жодне Ви не відповіли… Ні то й ні, я ж не маю права вимагати відповідей від Вас. Можу лише для інформації повідомити, що я також служив у совєтскій армії, навчався у середньому та двох вищих навчальних закладах і викладання скрізь велось на общєпанятном. І в совєтскому союзі я прожив довше, і чудово володів общєпанятним, але коли поважаєш свій народ і свою землю, то, повірте, мову рідної землі опановуєш дуже швидко і ніколи більше не переходиш на москвинську. А те, що Ви були учасником майдану, що Ви є волонтером, то для мене не дивина. Я сам такий… І, до речі, Кароль все частіше співає українською (https://www.youtube.com/watch?v=AY7bxCRW8_g), а потап-настя ще жодної пісні українською не співали. Це, по-вашому, нормально для українських артистів?

    • Спробуйте задати питання у фейсбуці. Я не пишу коментарі анонімам. Які претензії до мене ? Те, що я везу благодійний арт-проект, кращу українську виставу, номіманта 5 премій, а квитки майже не продані ? Бо не, зається, наша ментальність така, якась базарна – ганьбити одне одного, при цьому не робити нічого для суспільства. Якщо маєте честь – чекаю з компанією 28го в театрі. Наснаги вам !

     • Владислав, скажу тобі як свободівець, не звертай уваги на тролячий визг. Роби свою роботу, привозь в місто мистецтво.

 3. Там ще лікар з стоматології був, реба блокувати клініку.

 4. Тут явный перебор!!! В Свободе есть нормальные адекватные люди, но есть и Свободовское быдло которое тупо ни в чем не шаря устраивают пьяный дебош. Бухнули водки: Медофф, Немирофф, Марошу, Хортицю и т.д. и демонстрируют свой тупизм. Вся эта водка продаётся в Крыму и в России. Вперёд, громите все магазины, или перестаньте бухать. Пейте самогон. Есть цивилизованные методы блокирования таких мероприятий. Ни кто из них не подумал: а может Потапенко помог нашим бойцам больше чем вся Свобода города???

 5. А ще там вихователька з дитячого садочка була. Думаю блокування садочка буде дуже результативною відповіддю…

  • Ви праві, я думаю саме вона організувала цей мітинг, проспонсувала піротехніку і керувала натовпом…

 6. По коментарю пані Середюк – повна ахінея любительки голосно попіаритись… Як це ви ще селфі на фоні розбитої банки не зробили? Можливо вам вже треба власний блог завести і фото так званих “патріотичних” акцій викладати? Маєте неймовірну енергію – спрямуйте її в русло кропіткої корисної роботи, як це щоденно робить багато справжніх активістів. Я не є прихильником музики Потапа, але все ж таки це дикунство. По всіх матеріалах видно, що власник вийшов і сказав про відміну концерту, але ж публіка була налаштована саме на галасливе завершення так званої “мирної” акції, тому і почалися істеричні крики та жбурляння. Щодо відсутності організаторів акції – теж фігня, всі знають, що напередодні соцмережі переповнювали пропозиції “виявити свою громадянську позицію” і це не є секретом. А стосовно того, що мами повинні були дітей заздалегідь позабирати – перепрошую, але ж спочатку офіційна версія була про фотовиставку, а не про гормональний дебош молодиків, що полюбляють виступати в масках (мабуть, в дитинстві не награлись). І не плутайте, будь-ласка, вияв національної свідомості та патріотизму з істеричним екстремізмом. Слава Україні!

 7. Читаємо.

  Виборчий список “За конкретні справи” до Хмельницької облради очолив нардеп Герега. У ній також засвітилися майданівці

  Виборчий список кандидатів у депутати Хмельницької обласної ради від партії “За конкретні справи” очолив нардеп Олександр Герега.

  Як повідомили НГП у прес-службі організації, таке рішення прийняла обласна конференція цієї політсили.

  Також до обласної ради від партії Гереги в одномандатних округах змагатимуться діючі депутати Микола Ворона (обирався від фракції Партії регіонів), Віталій Олуйко (фракції “Сильна Україна”), Інна Шоробура (фракція ВО “Батьківщина”).

  Серед кандидатів-“герегівців” є відомі особи в часи Євромайдану. Це – колишній член Ради “Майдану” і люстараторка Наталія Вишнівська, автомайданівка Вікторія Середюк і депутат Хмельницької райради від Фронту змін Дмитро Беспалов.

  https://ngp-ua.info/2015/09/23271

  • То це конкретні справи Гереги організували акцію? Виходить, що так. Якщо їх кандидати були.

   • Недалекоглядні політичні проститутки організували, які за рубль національною ідеєю торгують.

    • Ідейний учасник Євромайдану в принципі не піде на колаборацію з регіоналами, навіть бувшими.

     • Смаль, заступник мера, Бурлик… Вони теж від Гереги? Середюк в часи майдану і зі свободівцями їздила…
      Середюк знаходиться там, де їй можуть дати 300 гривень за неадекватність…

     • Свобода – це одне, а Середюк – інше. Не треба все мішати.

 8. “Можливо, це були провокатори з інших міст України.”- очень удобно перевести стрелки на кого -то другого.

  • Ключове слово “можливо”. Тільки зараз мені розповіли, що є якесь радикальне крило старшого шкільного віку, щось пташине. Соколята чи як… Адже не знати пана Смалія в обличчя в данному випадку якось дивно, не здається ?

 9. Середюк з Вишнівською ті ще прости….тутки, хто башляє і фоткає, за того і горло деруть. А тут ще й можна на ідеологіі зіграти – то ж чому не поволати як недорізаній козі. Задовбали вже, патріотки фейкові!!!!!!

  • Патриотки под флагами человека, голосовавшего за диктаторские законы это здорово. И байкеров теперь ночными волками 2 называть можно. А вы думаете, откуда титушки взялись на концерте и где они занимаются ? Уж не в гереговских спортзалах ?

   • Ахаха… Якщо дивитись на цих тітушок, то таке враження що вони в дворах займаються підняттям пляшки…

 10. Молодці що відмінили концерт. Але навіщо робити, вибачте за слово, срач в місті, навіщо кидати ті пакети і пітарди, коли виходять діти з приміщення??
  І ви бачили що вони йдуть, але кидали прямо під ноги людям!!
  Жах і сором за таке

 11. Акція страшна своєю неадекватністю і цинізмом. В місті безробіття, для чого знищувати те, що ще працює? Міська влада, депутати мають мудро вирішувати будь-які ситуації, а не гратися в страшні ігри на очах у дітей. Виходить, що місто не кероване. Репутація міста і України дуже постраждали. Ніякими патріотичними гаслами і поясненнями, мовами про руку Москви цей бруд не змити. На чию мельницю лили воду учасники акції? Кому таке вигідно? Хто ними маніпулював?

 12. Не можливо зрозуміти позицію міського голови. Сам батько. невже не розуміє, що не вберіг тих дітей які були в закладі від стресу та жаху. Мало нам тих покалічених душ на сході? Гончарука марне взивати до людяності. у нього бурлить дурна кров як тільки сів в крісло. Йому лиш би воювати без розбору чи то мати-одиначка, чи інвалід, чи неповнолітні. В АТО нехай їде показувати свій героїзм. Симчишин зобовязаний забезпечити мир і спокій в місті, а не підтримувати “кроваві бійні”

 13. Ребята, скажите, а сколько собрали денег на концерте ко дню пограничника летом, когда Середюк билеты на флаере по 150 гривень продавала и куда пошли эти деньги ? Никто не задавался вопросом ? Если за звук со сценой заплатили только тысяч 40 не меньше, артисты тоже есть хотят и не говорите, что Мирзоян приехал за свои и ничего не заработал. То же самое с Шаблей. Красавица, собрала денег с олигархов, потом со зрителей, а сколько на АТО отдала ? Попробуйте узнать, кто в теме !

 14. акцію організувала Альона Береза. Вона все робила разом з Свободою і ПС.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.