Апеляція повторно направила судді Продану справу аеропорту, яку він не взяв до провадження

Апеляційний суд Хмельницької області скасував ухвалу Хмельницького міськрайонного суду від 1 серпня у справі хмельницького аеропорту.

Про це свідчить рішення від 6 вересня.

Суддя Хмельницького міськрайонного суду Борис Продан повернув позовну заяву заступника прокурора Хмельницької області в інтересах держави в особі Хмельницької обласної ради, комунального підприємства «Аеропорт Хмельницький» до Хмельницької районної державної адміністрації, фізичної особи про визнання недійсним розпорядження Хмельницької РДА та державного акту на право приватної власності на землю.

А все через формальний аргумент – “роль прокурора у сфері представництва держави має допоміжний характер і основну роль, згідно з чинного законодавства України, відіграють профільні органи державної влади чи органи місцевого самоврядування, які самостійно звертаються до суду”.

При цьому, обласна прокуратура вважає, що спірне розпорядження Хмельницької РДА (мова йде про земельну ділянку площею 0,48 га, яку на території летовища отримала Лідія Кудіна – НГП) суперечить принципам регулювання земельних відносин в Україні, закріпленим у статті 14 Конституції України і статті 5 Земельного кодексу України (у редакції, чинній на час винекнення спірних відносин).

“Інтереси суспільства щодо відновлення прав на земельну ділянку, що є умовою для незалежної експлуатації аеропорту, сучасного авіатранспортного обслуговування громадян та суб’єктів господарювання регіону, забезпечення державних потреб у авіаперевезеннях, явно переважає приватний інтерес відповідача у використанні земельної ділянки авіаційного транспорту для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Зазначене може призвести до неможливості використання аеропорту за призначенням, знецінення вартості та позбавити регіон важливого об’єкта транспортної інфраструктури”, – наголосили в прокуратурі.

Апеляційний суд направив земельну справу аеропорту до суду першої інстанції для продовження розгляду.

Як писав НГП, депутати Хмельницької обласної ради на сесії 1 червня звернулися до Головного управління Національної поліції в області і Управління Служби безпеки в області з проханням перевірити законність передачі 12 земельних ділянок у приватну власність, що знаходяться на території хмельницького аеропорту.

Прокуратура Хмельницької області направила в суди 9 позовів. Наразі продовжується збір інформації щодо трьох спірних ділянок.

Більше на цю тему читайте у статті “Хмельницький аеропорт у земельній облозі“.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 2

  1. з таким прізвищем тільки і працювати суддею! Як в класика : -“по чем правосудие? Правосудие продано…”! Люструвати тільки за прізвище!

  2. То ще той Продан, “пощастило” одного разу попасти до нього – гнатих таких потрібно в шию – сидять десятками років на одному місці.
    Вєршитєлі судєб.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.