Мін’юст: новообраний голова Апеляційного суду Хмельницької області підпадає під люстрацію

Головою Апеляційного суду Хмельницької області обрано суддю Анатолія Марцинкевича, на якого розповсюджуються критерії закону про очищення влади.

Таке повідомлення з’явилося на сайті Міністерства юстиції України.

Згідно з пунктом 6 частини першої статті 3 Закону, Голова Апеляційного суду Хмельницької області Марцинкевич відповідає критеріям очищення влади, що є підставою застосування заборон, а саме: у період з 25 лютого 2010 року по 22 лютого 2014 року (з 16 вересня 2010 року по 10 жовтня 2011 року) обіймав посаду члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

25 грудня 2015 року Міністерством юстиції України було подано подання до Вищої ради юстиції  про те, що суддя Марцинкевич А.М. відповідає критеріям очищення влади, що є підставою застосування заборон та, відповідно, підлягає звільненню.

%d0%bc%d0%b0%d1%80%d1%86%d0%b8%d0%bd%d0%ba%d0%b5%d0%b2%d0%b8%d1%87

%d0%bc%d0%b0%d1%80%d1%86%d0%b8%d0%bd%d0%ba%d0%b5%d0%b2%d0%b8%d1%872

На засіданні 2 червня 2016 року Вищою радою юстиції вирішено відкрити провадження за зверненням Міністерства юстиції України  про порушення вимог щодо несумісності, визначених Законом, стосовно  судді Марцинкевича А.М.

Як писав НГП, 8 вересня відбулись збори суддів Апеляційного суду Хмельницької області, де головою Апеляційного суду Хмельницької області було обрано суддю Анатолія Марцинкевича.

Більше на цю тему читайте у статті “Недолюстрований в мантії голови суду”.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 4

  1. Виходить так, що цей алакаш – Марцинкевич взагалі навіть суддею працювати не може! Коли з Києва турнули, воно зачаїлось в апеляціїї, а зараз претендує на керівника…… От шахрай, нехай повіддає людям кошти, які брав за влаштування на посаду судді (такси ходили від 50 тис $).

  2. Знаю цього чоловіка ще з часів, коли він був стажором на Пилипчука,1. Ніби-то і не погана людина, але ці всі коментарі та позиція Мінюсту підсказують, що щось тут не те. Кожна людина з роками змінюється, тому вряд чи безпідставними є натяки на хабарі, тощо. Якщо цей пан знає, що підлягає люстрації, то навіщо балотується на керівну судову посаду ?
    Хотілось би почути його особисту думку та й журналістам бажано задати йому кільки колючих питань. Він же усвідомлює у якій ситуації знаходиться.

    • А це така у нього тактика “спасіння”- оскільки мене люди вибрали головою апел.суду , то я не такий поганий, а далі піде оскаржувати свою люстрації до цих же суддів що його вибрали.

  3. Яким чином відбувалось голосування, коли в той же день більшу частину суддів (які голосували) Верховна рада звільнила? Хто ж його обирав тоді? Марцинкевич він не те що суддя ніякий (фактино він ним і не був, а був “рішаловом”), він як юрист далекий…… Охоронцем до себе на ставок нехай йде,

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.