“Подільські вісті” вирішили безповоротно розірвати відносини з владою

Хмельницька обласна рада на черговій сесії 21 квітня планує роздержавити газету обласного значення “Подільські вісті”.

Про це зазначено у проекті рішення сесії.

Очікується, що депутати ради проголосують за вихід Хмельницької облради із засновництва та зі складу співзасновників друкованого засобу масової інформації газети «Подільські вісті» та редакції газети «Подільські вісті» з перетворенням редакції членами її трудового колективу у суб’єкт господарювання із збереженням назви, цільового призначення, мови видання і тематичної спрямованості друкованого засобу масової інформації.

Крім цього, ухвалене рішення мають довести до відома трудового колективу редакції газети «Подільські вісті» і надіслати до Міністерства юстиції України та до Державного комітету телебачення і радіомовлення України для внесення відповідної інформації до Зведеного переліку об’єктів реформування.

Фото НГП

Фото НГП

Як писав НГП, нинішній тимчасово виконувач обов’язків редактора обласної газети Петро Лічман заявляв, що “Подільські вісті” протягом 15 років готувалися до роздержавлення. Він вважає, що “після роздержавлення ПВ залишаються такою собі нелегальною офіційною газетою, у якій зацікавлена влада. Остання ж допомагатиме робити нам передплату”.

Як відомо, уже понад 120 редакцій комунальних друкованих ЗМІ провели збори трудових колективів і визначилися щодо участі в першому етапі реформування державних та комунальних друкованих ЗМІ.

Втім, на 15 березня повний пакет документів для включення до переліку ЗМІ, які реформуватимуться на першому етапі, подали лише три редакції.

Нагадаємо, з 1 січня 2016 року набув чинності ухвалений у грудні 2015 року закон «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації». Він передбачає роздержавлення преси протягом трьох років: вихід органів влади і місцевого самоврядування зі складу засновників (співзасновників) друкованих ЗМІ або перетворення друкованих ЗМІ, заснованих центральними органами виконавчої влади, на офіційні друковані видання.

На першому етапі, протягом першого року з дня набрання чинності законом, будуть реформовані ЗМІ та редакції, які звернулися з відповідними клопотаннями та були внесені до переліку, що затверджується Кабінетом Міністрів України за поданням Держкомтелерадіо.

Ранше медійні громадські організації та Медіагрупа Реанімаційного пакету реформ (РПР-Медіа) закликали трудові колективи державних і комунальних друкованих ЗМІ визначитися зі способом реформування своїх видань.

До 31 березня трудові колективи мають змогу визначитися щодо участі в реформуванні та направити свої пропозиції до засновників видань.

У разі, якщо до 31 березня 2016 року трудові колективи не нададуть засновникам свої пропозиції щодо способу реформування, останні матимуть право ухвалити рішення на свій розсуд, внаслідок чого реформування ЗМІ відбудеться без участі журналістів, а редакції будуть приватизовані на загальних засадах або ж закриті.

Загалом же в Україні існує 555 комунальних видань.

Теги: ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 15

 1. Нарешті вже Лічман прибере до рук газету.

  • Дивно, що збиткова газета так прагне до приватизації – як вони збираються жити без дотацій? Певно що керівництво ставить за мету банкрутство і дерибан того, що залишилось. Керівництво ради в долі з теперішнім керівником газети?

 2. кому потрібна така газета…. після неї руки помити хочеться….жили собі безбідно … зарплати працівників зашкалювали….більша половина зробила собі групу інвалідності та отримала квартири…і чому влада має допомагати робити передплату такій ніякій газеті—-зовсім мені незрозуміло….

 3. Чому ця газета так поливає брудом Загородного!!!

  • Тому що Шандебура там всім керує – планує зняти Лічмана і забрати собі газету. Воробей пише поливає брудом під градусом всіх кого та скаже.
   Скоро Лічман отримає “удар в спіну”
   З ним і Воробей – йому найбільше перепаде люлєй за всю ту маячню, яку він писав проти всіх. Грошей не вистачить за всі суди.
   Шандебура буде всім керувати.

 4. Воробей не настільки дурачок. як здається. Також хоче підставити Лічмана і стати до керма. І тому всі ті статті писав усвідомленно щоб відповідальність ніс ТВО.
  Співчуваю Петру Романовичу – цих двох алкашів не може здихатись, а вони сплять і бачать як будуть редакторами у приватизованій газеті.

  • горобець тупо до пенсії доробляє, він в редакції ніхто. А от шандебурка має плани на редакторство, вже всіх кого можна обкрутила і підмовила. ТВО ше отримає від неї сюрприз.

   • Ну, я так розумію, не одному мені відомо,що їздила до Києва і вже домовилась з певною фінансово-промисловою групою про підтримку.

 5. не перебільшуйте значення цієї газити в житті області. якшо завтра перестане взагалі виходити то світ не обвалиться. і навпаки якшо буде сто тисяч тираж то також ніц не змінетьтся. з тих пір як гординський газету поділля доконав в нас читати більше нема шо.

 6. Газета “совковая” жила 80% за счёт финансирования области плюс 15% подписка. Теперь без финансирования газета банкрот. Но есть вторая сторона. У газеты была когда то подписка больше 100 000, чему могли б позавидовать и немало всеукраинских изданий. Как у газеты, которая с советского времени почти не изменилась и абсолютно не интересная и не качественная может быть такая подписка? Очень просто. В советское время это была единственная областная газета и выписывали ее каждый пятый. кто выписывал труд кто ещё какую-то газету, а куча жителей области выписывали областную газету особенно в сёлах. Вот они после развала союза по старой памяти и продолжают выписывать ее. Они новых газет не знают и не доверяют. То есть выходит газета без финансирования банкрот? А теперь подумайте ведь банкрот не стоит ничего и его можно официально за копейки продать любому, а себе взять за это 5000-10000 долл. Теперь интересно кому нужна газета банкрот? Вот тут станет аспект подписки просто огромной. Ведь можно и дальше издавать под тем же названием газету и ничего вроде не менять, но вкладывать туда рекламную страницу. На такой тираж рекламная страница будет давать больше чем финансирование области. Но так как теперешние редакторы в рекламе не разбираются, то выгодно продать газету бизнес структуре, которая и будет зарабатывать.

 7. Будуть дерибанить після роздержавлення

 8. Приветствуем Вас, предлагаем Вам профессиональное продвижение Вашего сайта, о нас http://r-z-r.ru/rackrutka_cayta.html

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.